مصرف روزانه زنجبيل خطر سرطان روده‌بزرگ را کاهش مي‌دهد

يک بررسي جديد نشان مي‌دهد مصرف روزانه زنجبيل ممکن است التهاب را در روده بزرگ کاهش دهد و به کاهش خطر سرطان روده‌بزرگ و راست روده کمک کند...

به گزارش لايوساينس، پژوهشگران دريافتند شرکت‌کنندگان در اين بررسي که مکمل‌هاي زنجبيل را مصرف مي‌کردند، نسبت به آنهايي که دارونما دريافت مي‌کردند،
28 درصد کاهش در يکي از معيارهاي التهاب روده بزرگ و راست روده را نشان دادند. بررسي‌هاي قبلي نشان داده‌اند کساني که به التهاب راست‌روده شديد مبتلا هستند، با احتمال بيشتري ممکن است به ضايعاتي مبتلا شوند که پيش‌ساز سرطان است. پژوهشگران يادآور شدند که اين بررسي کوچک بوده است (فقط 30 نفر در آن شرکت داشتند) و پژوهش بيشتري درباره اثر زنجبيل بر خطر سرطان بايد انجام شود. پاتريسيا تامپسون، استاد پزشکي سلولي و مولکولي در مرکز سرطان دانشگاه آريزونا که در اين تحقيق شرکت نداشت، گفت: «اين نتايج اميدوارکننده است.»

به گفته تامپسون، ساير پژوهش‌ها راه‌هايي را بررسي کرده تا خطر ابتلا به سرطان روده‌بزرگ را کاهش دهند. براي مثال مصرف مرتب آسپيرين مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده‌بزرگ را کاهش دهد اما ممکن است باعث خونريزي گوارشي هم شود. برخي از بررسي‌ها بيانگر آن هستند که برخي از ميوه?ها مانند توت‌ و تمشک خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش مي‌دهند، اما هيچ‌‌کس تا به حال زنجبيل را امتحان نکرده بود.

تامپسون مي‌گويد: «تا به حال بهترين راه براي پيشگيري از سرطان روده‌بزرگ غربالگري (بيماريابي) بوده است.»

پژوهشگران تغييرات ميزان ماده‌اي به نام pge2 (pge2 يک مولکول شبه‌هورموني است که هنگام بروز التهاب در بدن آزاد مي‌شود.) را با ساير نشانه‌هاي التهاب روده‌بزرگ هنگام مصرف روزانه عصاره زنجبيل، زير نظر گرفتند. آنها به‌طور اتفاقي 30 نفر را در 2 گروه دريافت‌کننده 2 گرم مکمل ريشه زنجبيل يا دارونما در روز براي 28 روز قرار دادند.

سوزانا زيک، سرپرست اين پژوهش و استاديار پژوهشي در دانشکده پزشکي دانشگاه ميشيگان گفت: «افراد شرکت‌کننده در اين بررسي همه سالم بودند و به‌طور خاص در معرض سرطان روده‌بزرگ نبودند.»

هنگامي که زيک و همکارانش نمونه‌برداري بافتي از راست‌روده اين افراد را در ابتدا و پايان بررسي مورد مقايسه دادند، دريافتند که ميزان‌هاي pge2 به‌طور ميانگين در افراد مصرف‌کننده زنجبيل 28 درصد کاهش يافته است، در حالي که در گروه دارونما اين ميزان تقريبا بي‌تغيير مانده بود.

عوارض جانبي استفاده از زنجبيل خفيف و شامل سردرد، خستگي و مشکلات گوارشي مانند آروغ‌زدن، نفخ و تهوع بود.

زيک مي‌گويد: «يک کارآزمايي باليني بزرگ‌تر موردنياز است تا يافته‌اي بررسي گروه آنها را موردتاييد قرار دهد و به سوالاتي که در اين مورد وجود دارد، پاسخ دهد.»

به گفته او، به‌طور خاص پژوهش آينده بايد مشخص کند که چگونه زنجبيل ممکن است ميزان pge2 راست‌روده را کاهش ‌دهد. اگر زنجبيل به همان صورتي که گروه‌دارويي مهارکننده‌هاي cox-2 (مانند داروي ويوکس) التهاب را کاهش مي‌دهند، باعث کاهش التهاب مي‌شود، ممکن است زنجبيل هم نقطه‌ضعف اين داروها يعني افزايش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي‌-عروقي را داشته باشد.