جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: سرطان بيضه

babak-sd آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سرطان بيضه

سلام
    من جواني 24 ساله هستم كه مدتي است كه از موضوعي به شدت رنج مي برم لطفا تا جايي كه امكان دارد به سوالات من كامل پاسخ بدهيد
    حدود 7 ماه پيش متوجه يك برآمدگي كوچك روي بيضه چپم شدم كه شبيه يك جوش است ودر طول اين مدت هيچ تغييري در اندازه آن بوجود نيامده لطفا در مورد اندازه برآمدگي سفت كه در روي بيضه باعث بوجود آمدن سرطان بيضه ميشود توضيح دهيد در ضمن مجاري اپيديديم بيضه چپم نيز متورم شده اند و موقعي كه از لحاظ جنسي تحريك مي شوم در اين بيضه احساس درد مي كنم و رنگ مايع مني من زرد است و لخته هايي مانند ژله در آن ديده مي شود و از قدرت جهندگي كمي هم بر خوردار است مشكل من چيست ؟ آياآن بر آمدگي سفت شبيه جوش در روي خود بيضه سرطان است ؟ و آيا طول 5 سانت و عرض 3.5 سانت براي بيضه براي شخصي با وزن 85 كيلو و قد 182 سانت طبيعي است ؟

babak-sd آفلاین است تازه وارد

پیشفرض متاستاز سرطان بيضه

از هنگامي كه يك شخص متوجه توده سفت در روي بيضه خود مي شود چقدر طول مي كشد كه سرطان در بدن او پيشرفت كرده و به مراحل خطرناك برسد و چقدر مي تواند زنده بماند اگر سرطان رادرمان نكند ؟
    لطفا دقيق پاسخ بدهيد متشكرم

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

زردبودن مایع منی طبیعی هست.کم بودن جهندگی هم نشانه مهم و نگران کننده ای نیست.

با اطلاعاتی که دادین من چیزی به نفع سرطان پیدا نمیکنم... قائدتا شما باشد معاینه شوید هم توسط خودتان و هم توسط پزشک مربوطه...حدس زده میشه یکی از توده ای خوش خیم کیسه بیضه رو داشته باشید که در مردان به وفور یافت میشه و اغلب هم مشکلی ایجاد نمیکنه و دستش نمی زنند مگر اینکه واقعا ضرورت ایجاب کنه که در مورد شما من این ضرورت ر ا احساس نمیکنم..به نظر میرسه اون توده یا کیست اپیدیدیم هست یا کیست ضمائم دیگر بیضه

علل توده های داخل کیسه بیضه:
    تجمع آب( هیدروسل)- کیستهای اپیدیدیمی-واریکوسل-سرطانهای خوش خیم و بدخیم بیضه- توده سیفلیسی-
    فتق های ناحیه ران-کیست های چربی( شایعترین علت
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اول باید مشخص بشه که اون توده سرطانی هست یا نه.. فرض کنیم سرطان بیضه داره.

علل توده های داخل کیسه بیضه:
    تجمع آب( هیدروسل)- کیستهای اپیدیدیمی-واریکوسل-سرطانهای خوش خیم و بدخیم بیضه- توده سیفلیسی-
    فتق های ناحیه ران-کیست های چربی( شایعترین علت

درمان‌پذير يا غير قابل علاج ؟
    اگر سرطان بيضه زود تشخيص داده شود، در حدود 95درصد ‌مبتلايان، تقريبا بهبود كامل پيدا مي‌كنند. اما در صورتي‌كه اين سرطان تشخيص داده نشود و طول بكشد، به سرعت رشد كرده و به گره‌هاي لنفاوي داخل شكم و سپس به ساير گره‌هاي لنفاوي گسترش پيدا مي‌كند. بيشتر مردان به كمك عمل جراحي و خارج ساختن بيضه، راديوتراپي يا پرتودرماني و در صورت لزوم شيمي درماني و يا تركيب دو درمان از سه درمان فوق، درمان مي‌شوند. در بيشتر موارد قدم اول برداشتن با جراحي است. بعد از آن بر اساس نوع تومور و درجه پيشرفت آن ممكن است علاوه بر جراحي از شيمي درماني براي از بين بردن متاستازهاي غيرقابل كشف استفاده شود.

پیش آگهی بستگی به این داره که جراح مربوطه مشخص کنه که سرطان در چه وضعی هست. از نظر این موارد:
    محدود بودن به خود بیضه- گسترش به غدد لنفاوی ناحیه پشت شکم - نوع میکروسکوپی سرطان- اندازه بزرگ بودن خود سرطان...

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

topoly:
    مي خواستم بپرسم كه اندازه ي توده اي كه در بيضه بوجود مي آيد و باعث سرطان مي شود آيا با گذشت زمان بزرگ مي شود يا ثابت است؟ و در ابتدا چطور توده اي است بزرگ است يا كوچك ؟ سرعت پيشرفت سرطان بيضه چقدر است‌ ؟ و ظرف چه مدت انسان را از پا در مي آورد ؟

جواب:
    بله بزرگی بیضه تدریجی هست و همراه با احساس سنگینی است که معمولا با یک تاخیر 6-3 ماهه تا زمان جراحی بیضه و برداشتن اون همراه است...

پیش آگهی بستگی به این داره که جراح مربوطه مشخص کنه که سرطان در چه وضعی هست. از نظر این موارد:
    محدود بودن به خود بیضه- گسترش به غدد لنفاوی ناحیه پشت شکم - نوع میکروسکوپی سرطان- اندازه بزرگ بودن خود سرطان...

خواهشی که ازتون دارم اینکه برای هر سوال تاپیک جداگانه ایجاد نکنید.. شما می توانید در ادامه همان سوال اول که با اولین تاپیک ایجاد کرده اید.. سوال های بعدی خودتون رو در همان تاپیک مطرح کنید.. تاپیک شما خود بخود در راس تاپیک های همان بخش روئیت میشود

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت