جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: سردرد عصبی - درمان غیر داروئی

Hesam karimi آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سردرد عصبی - درمان غیر داروئی

سلام، از اواسط تابستون سال قبل دچار سنگینی پشت سر و تا حدی گرفتگی گردن همراه با حالت عدم تعادل جزئی شدم(کسی متوجه نمی شد) که حالت ماندگار داشت و با استراحت و خواب از بین نمی رفت.
    دی ماه به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم و پس از معاینه و CT Scan تشخیص به فشار عصبی دادند. 1 ماه آمی تریپتیلین 10 و قرص سیتالوپرام مصرف کردم که مفید بود. ولی مدتی است که مشکل من برگشته ،از این جهت 2 سوال از شما دارم که ممنون میشم جواب بدید:

1) راهها و روشهای غیر دارویی برای درمان و یا کاهش شدت فشار ماندگار عصبی چیه؟ و یا توصیه هایی برای کاهش این مشکل.
    2) در مورد بازگشت مشکلم با دکترم مشورت کردم، گفتند می تونم برای 2 ماه مجددا آمی تریپتیلین 10 رو مصرف کنم . می خواستم بدونم با این شیوه درمان و با توجه به بازگشت بیماری من به نظر شما و با توجه به اطلاعاتی که دارید و سوابق بیماران دیگه آیا اصلا احتمال بهبودی دائم و یا حداقل بلند مدت وجود داره ؟
    -- ممنون میشم راهنماییم کنید.

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

شما به سن جنس و وضعیت تاهل خود اشاره ای نکردید
    آیا سیگار یا ماده دیگری مصرف میکنید
    آیا شغل شما استرس زاست
    میتوانید از روشهای کاهش استرس نظیر
    طب سوزنی
    مدیتیشن
    یوگا
    آب درمانی
    ورزش
    گفتار درمانی
    و سایر روشهای کاهنده استرس استفاده کنید

Hesam karimi آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام ، ببخشید بابت ناقص بودن اطلاعات
    جنس : مرد
    نگرانم که این مشکل که تا حدی تمرکز منو گرفته و تو درس خوندن اذیتم میکنه برای ادامه تحصیلم دردسر ساز بشه.
    -- به سیگار و هیچ ماده دیگری اعتیاد ندارم. ( البته معمولا فیلم پورنو زیاد میبینم و به خود ارضایی عادت دارم حتی گاهی چند مرتبه در روز)
    -- فکر مشغولی دارم و خیلی پیش نمیاد که به چیزی فکر نکنم
    -- مجرد هستم و شاغل هم نیستم .
    -- چند سالی هم میشه که یه مقدار بد خوابی گرفتم و دیر خوابم میبره
    می خواستم بدونم صرف نظر از شیوه درمان و دارویی که مصرف میکنم اصلا احتمال و امیدی به بهبود دائم و یا حداقل بلند مدت وجود داره یا خیر.
    اگر هم از شیوه غیر دارویی پرسیدم چون مطالبی رو خوندم که مصرف زیاد داروهای ضد میگرن ممکنه نتیجه عکس بده و بدن به دارو مقاوم بشه . حتما نگرانی فردی به سن من رو درک میکنید که دوست نداره تو این سن به این داروها معتاد بشه و هر چند ماه یکبار مجبور به استفاده مجدد از این داروها بشه ، اونم یه دوره نسبتا طولانی.
    لطف کنید نظرتون رو راجع به درمان با آمی تریپتیلین دز 10 با توجه به دانش و تجربیاتتون در اختیار من بزارید یا حداقل اگه لینک مفیدی وجود داره (فارسی- انگلیسی) در اختیارم بزارید تا خودم مطالعه کنم.
    ببخشید که طولانی شد. امیدوارم لطف کنید جواب من رو بدید .بابت درج سوالم و پاسخ به اون ممنونم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط Hesam karimi مشاهده موضوع
    سلام، از اواسط تابستون سال قبل دچار سنگینی پشت سر و تا حدی گرفتگی گردن همراه با حالت عدم تعادل جزئی شدم(کسی متوجه نمی شد) که حالت ماندگار داشت و با استراحت و خواب از بین نمی رفت.
    دی ماه به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم و پس از معاینه و CT Scan تشخیص به فشار عصبی دادند. 1 ماه آمی تریپتیلین 10 و قرص سیتالوپرام مصرف کردم که مفید بود. ولی مدتی است که مشکل من برگشته ،از این جهت 2 سوال از شما دارم که ممنون میشم جواب بدید:

1) راهها و روشهای غیر دارویی برای درمان و یا کاهش شدت فشار ماندگار عصبی چیه؟ و یا توصیه هایی برای کاهش این مشکل.
    2) در مورد بازگشت مشکلم با دکترم مشورت کردم، گفتند می تونم برای 2 ماه مجددا آمی تریپتیلین 10 رو مصرف کنم . می خواستم بدونم با این شیوه درمان و با توجه به بازگشت بیماری من به نظر شما و با توجه به اطلاعاتی که دارید و سوابق بیماران دیگه آیا اصلا احتمال بهبودی دائم و یا حداقل بلند مدت وجود داره ؟
    -- ممنون میشم راهنماییم کنید.
    برای سردردهای تنشی موردی که کمتر از ۳ بار در هفته رخ می دهند داروهای مسکن ساده ای مثل آسپرین، استامینوفن و ایبوپروفن موثر می باشند ولی عیب آنها این است که ممکن است فرد به آنها عادت کرده و دیگر نتواند آنها را کنار بگذارد. باید توجه داشت استفاده از مسکنهای ساده فقط برای حملات کمتر از ۳ بار در هفته مجاز است و اگر تعداد حملات بیشتر باشد، استفاده مکرر از این داروها می تواند، باعث نوعی سردرد بنام « سردرد بازگشتی » در روزهائی شود که فرد قرصهای مسکن را استفاده نمی کند.
    اما درمان سردرد مزمن تنشی بسیار مشکل است، خصوصاً که پدیده " سردرد بازگشتی" درروزهائی که این افراد مسکن استفاده نمی کنند، بیشتر از سردردهای غیر مزمن و موردی تنشی است. بنابراین استفاده از داروهای پیشگیرنده و تجویز روزانه آنها ( مثل داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای) و در این افراد مفید می باشد. بعضی از افراد می توانند سردرد تنشی خود را بدون استفاده از دارو درمان کنند، استفاده از کمپرس آب سرد و یا استفاده از گرمای موضعی در محل سفتی عضلانی و سردرد می تواند بسیار کمک کننده باشد. ماساژ نواحی سفت در گردن و یا شانه نیز می تواند کمک کننده باشند. تکنیکهای تن آرامی مثل نفسهای عمیق کشیدن و یا کمک گرفتن از روشهائی مثل طب سوزنی و بیوفیدبک هم می تواند در کنترل حملات سردرد مؤثر باشد.

سردرد های عصبی (مجموعه مقالات)
    سردرد های عصبی (مجموعه مقالات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی