جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: زایمان در آب در سه بیمارستان کشور اجرا می‌شود

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض زایمان در آب در سه بیمارستان کشور اجرا می‌شود

  رییس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت با اشاره به مزیت‌های زایمان طبیعی نسبت به سزارین، از اجرای روش «وان زایمان در آب» در سه بیمارستان کشور خبر داد.

  دکتر صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با استناد به آمار سال 1384 وزارت بهداشت، میزان زایمان سزارین در کشور را 6/40 درصد عنوان کرد و گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده علت بالا بودن میزان زایمان به روش سزارین، عدم آ‌گاهی مادران و جامعه از فرآیند زایمان‌، خوشایند نبودن مراحل زایمان در بیمارستان‌ها و عدم استفاده از روش‌های بی‌دردی و کم دردی در بیمارستان‌ها است. هر چند که در حال حاضر استفاده از روش‌های بی‌دردی و کم دردی در بیمارستان‌های کشور رو به افزایش است.

  more سزارین در ایران؛ ۳ برابر نرخ جهانی

  اجرای روش وان زایمان در آب در سه بیمارستان کشور

  «از آنجا که درد زایمان درد ممتدی نیست، مادر در بین دردها می‌تواند استراحت داشته باشد. استفاده از وان زایمان در آب موجب کاهش درد و خوشایند بودن مراحل زایمان می‌شود. علاوه بر آن طول مدت زایمان نیز کوتاه شده و مادر درد کمتری را احساس می‌کند.»

  دکتر صدیق با بیان این مطلب، از اجرای روش استفاده از وان زایمان در آب در بیمارستان شهید اکبرآبادی تهران، ام البنبین (س) مشهد و معتضدی کرمانشاه خبر می‌دهد.

  more زایمان در آب

  وی زایمان به روش سزارین را یک عمل جراحی بزرگ خواند و با اشاره به مزیت‌های زایمان طبیعی نسبت به سزارین گفت: زایمان به روش سزارین تنها زمانی انجام می‌شود که خطراتی برای مادر و فرزند در روش زایمان طبیعی وجود داشته باشد.

  دکتر صدیق با بیان این که طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت، 85 درصد مادران می‌توانند زایمان طبیعی داشته باشند، افزود: به این ترتیب 85 درصد زایمان‌ها می‌توانند با ارائه آموزش به مادران و مراقبت صحیح، این روند فیزیولوژیک و طبیعی را به سلامت سپری کند.

  انجام زایمان به روش طبیعی با میزان خونریزی و عفونت کمتری همراه است. همچنین مادر پس از زایمان طبیعی بسیار سریع‌تر به شرایط دوران قبل از بارداری بازمی‌گردد و با توجه به بهبودی سریع‌، ارتباط میان مادر و نوزاد به نحو بهتری برقرار شده و شیردهی سریع‌تر آغاز می‌شود. از طرف دیگر با انجام زایمان به روش طبیعی هزینه کمتری به خانواده و جامعه تحمیل می‌شود.

  بیش از 95 درصد زایمان‌ها در کشور ایمن هستند

  دکتر صدیق عمده علت مرگ مادران‌ را خونریزی، فشار خون بالا (مسمومیت حاملگی)، بیماری‌های زمینه‌ای مادر و تاخیر در آغاز درمان عنوان کرد و گفت: در مجموع اکنون بیش از 95 درصد زایمان‌ها در کشور ایمن هستند و زایمان توسط فرد دوره دیده و در محیط ایمن انجام می‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  اتاق زایمان در آب بزودی در بیمارستان ایزدی راه اندازی می شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از راه اندازی امکانات جدید زایمان در مرکز آموزشی درمانی ایزدی خبر داد.

  دکتر سید شمس الدین حجازی در بازدید از بخش های جدید این مرکز از ایجاد 8 اتاق کامل زایمان با امکانات و خدمات ویژه درمانی در مرکز آموزشی درمانی ایزدی قم خبر داد و گفت: هریک از این اتاق ها که مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی شده است دارای یک تخت ویژه زایمان و احیای نوزاد است.
  وی با اشاره به اینکه تا پیش از این اتاق های زایمان چهار بیمار بستری می شدند افزود: با ایجاد اتاق های جدید در هر اتاق تنها یک بیمار بستری خواهد شد که علاوه بر حفظ حریم شخصی بیماران و کاهش استرس امکان حضور یکی از همراهان را نیز در کنار بیمار فراهم می کند.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم امکان مانیتورینگ مادر و نوزاد در کنار یکدیگر و در ساعات اولیه زایمان را از دیگر خدمات پیش بینی شده در این اتاق ها برشمرد و گفت: این اتاق های زایمان (ldr) با چنین امکانات و سطح خدماتی در کشور نمونه است.
  دکتر حجازی یکی دیگر از بخش های منحصر به فرد این مرکز را در طراحی جدید احداث اتاق زایمان در آب برای نخستین بار در استان عنوان کرد و اظهار داشت: در طراحی بخش های جدید این مرکز تلاش شده است از جدید ترین امکانات و تجهیزات نوین درمانی استفاده شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت