جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: ريزش مو ی مردانه- اسپیرونولاکتون

سحر.ميم Guest

پیشفرض ريزش مو ی مردانه- اسپیرونولاکتون

سلام و ارادت خدمت آقايان دكتر
    مدتها پيش من ريزش مو داشتم . دكتر براي من قرص Spironolactone تجويز كرد . روزانه 200 ميلي گرم . به تدريج موهاي من بهتر شد و كلا مشكلم حل شد . برادري دارم 21 ساله كه ريزش مو داشت بطوريكه كف سرش ديده ميشد . من ميديدم كه موهاي او هم خيلي پرپشت شده است و واقعا شايد بشود گفت كه 90٪ موهاي ريخته اش در آمده اند . هروقت هم كه سوال ميكرديم كه چطور شد موهايت انقدر عالي شده مي گفت هيچكار . حتي شك كرده بودم كه نكند دور از چشم ما مو كاشته است . اما الان يك هفته است كه متوجه شدم از 6-7 ماهه قبل خودسرانه و پنهاني روزانه 100 ميلي گرم Spironolactone ميخورد . كمي در اينترنت سرچ كردم و متوجه شدم كه خوردن اين قرص به آقايان توصيه نمي شود . به برادر م گفتم . برادرم گفت كه حسودي مي كنم كه موهايش انقدر خوب شده است !!
    لطف مي كنيد در مورد عوارض مصرف اين قرص در آقايان توضيح مبسوطي بدهيد ؟ بزرگي سينه در برادرم اصلا رخ نداده است .
    چرا برادرم از اين دارو انقدر نتيجه گرفته است ؟ راستش من ريزش مو هام حل شد اما شايد 70٪ موهاس سابقم در آمده باشد اما برادرم جلوي سرش اصلا خالي خالي بود و الان پر پشت شده جوري كه اصلا راضي نمي شود كه مقدار دارو را كم كند چه برسد به اينكه نخورد .
    پدرم باهاش صحبت كرد و گفت كه پروپشيا بخورد اما زير بار نمي رود و مي گويد كه تعداد زيادي از دوستانش پروپشيا مي خورند اما هيچكدام نتيجه اي كه او از اين قرص گرفته نگرفته اند
    واقعا دچار معضل شده ايم . لطفا كمكمان كنيد

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

از این دارو عموما برای کم کردن فشار خون استفاده میشود.. اما گاهی مصارف دیگری مثل استفاده در بیماریهای غددی نیز دارد.
    از این دارو هم در جلوگیری از ریزش موی مردان استفاده میشه.. هم در زنان.. اما هیچکدام توسط مراجع رسمی مثل FDA
    مورد تایید قرار نگرفته است.مخصوصا برای مردان.علت استفاده از این دارو هم به خاطر دارا بودن خاصیت ضد هورمون مردانه اون هست.عوارضی برای این دارو مترتب هست که بیشتر اختلال در آب و الکترولیت ها هست... اماعلاوه بر این اگر مردی از این دارو استفاده کنه.. احتمال اینکه دچار بزرگ شدن پستانها و درد ناک شدن اونها بشه هست.
    Spironolactone
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...r/a601111.html
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

سحر.ميم Guest

پیشفرض

سوگل جان من هيچ مشكلي پيدا نكردم . كلا براي ما خانم ها با تجويز پزشك مشكلي ندارد .اما ما در مورد برادرم خيلي نگراني داريم .دكتر با معاينه ظاهري اميدوار بود كه با جواب آزمايش اسپرم و همچنين سونوگرافي بيضه و سينه برادرم شواهدي پيدا كند كه برادرم را قانع كند كه ديگر نبايد از اين قرص استفاده كند اما متاسفانه يا خوشبختانه برادر من هيچ مشكلي نداشت .متاسفانه برادر من به هيچ وجه راضي نمي شود اين قرص را كنار بگذارد . باتوجه به نتيجه اي هم كه گرفته است حق دارد اما همه نگران هستيم

somaye32 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سحر.ميم من همه راهها رو امتحان كرده بودم جز اين دارو بخاطر همين امروز 20 تا از اين دارو خريدم (100 ميلي) تا استفاده كنم.دعا كن تا ريزش موهام قطع بشه :cry: چون اگر اثر نكنه مجبورم از اخرين روش يعني كاشت مو كه خيلي هم گرونه استفاده كنم:shock:

سيم واستاتين Guest

پیشفرض

دوست عزيزم سوگلي ... سلام
    عزيز جان اينجوري كه من برداشت كردم خانم سحر تصور كردند كه شما خانم هستيد .
    سوگل جان من هيچ مشكلي پيدا نكردم . كلا براي ما خانم ها با تجويز پزشك مشكلي ندارد
    يادمه كه خودم هم بار اول اين اشتباه رو بخاطر آيديت كردم . اما دوست من مي خواستم 2 تا نكته رو بهت بگم
    1- صرف اينكه يك نفر يه دارو رو كه اصلا هم توصيه نميشه آقايان مصرف كنند خورد و مشكلي پيدا نكرد ،‌دليل نميشه كه شما هم دچار عوارضش نشي ...
    2- مورد دوم خيلي از مورد اول مهمتره يكبار ديگه هم درموردش باهات صحبت كردم . ببين اسپيرو نه و پروپشيا و يا اصلا هر قرص ديگري ... شما نبايد انتظار داشته باشي ظرف كمتر از 3-4 ماه شواهدي دال بر كم شدن ريزش مو در موردت رخ بده . براي رويش مجدد هم كه بايد حداقل 6 ماه تا 1 سال صبر كني ... شما با خوردن 20 روز قرص انتظار معجزه داري ؟ اگر فكر مي كني بايد ظرف اين 20 روز اتفاقي مثبتي برات بيوفته تا بري 20 تا ديگه بگيري و درمان رو ادامه بدي .... بايد بگم كه از همين الان طرحت شكست خوردس ... براي درمان ريزش مو بايد ضمن انتخاب مناسب درمان ، صبر و حوصله هم داشت ... يعني شما بايد حداقل 4 تا 6 ماه يك درمان مشخص رو انجام بدي و اگر هيچ نتيجه اي نگرفتي انوقت بري روي درمان ديگه . يعني بجاي 20 تا بايد 180 تا قرص مصرف كني تا بتوني بگي فلان قرص تاثير داشت يا نداشت ...
    جدا 6 ماه از پروپشيا همراه ماينوكسيديل بطور منظم استفاده كردي ؟ و هيچ نتيجه اي نگرفتي ؟ يا بعد از 2-3 ماه حوصله ات سر رفت و رفتي سراغ يه داروي ديگه ؟
    بازهم تكرار مي كنم بنظر من در مورد مصرف اسپيرو بهتره با پزشك متخصص پوست يا يك اورولوژيست و يا متخصص غدد مشورت كني

موفق باشي

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت