ترجمه:سحر حبيبي/ 6 باور غلط درباره موفقيت و آدم‌هاي موفق
موفقيت يک احساس است؛ نه يک موقعيت

آلن دون، نويسنده کتاب «موفقيت‌هاي شخصيتي و حرفه‌اي»، توصيه مي‌کند که «از شش دروغي که زندگي شما را نابود مي‌کنند، پرهيز کنيد.» مي‌دانيد اين شش دروغ چه هستند؟ اين مطلب، شما را با همين دروغ‌ها آشنا مي‌کند....

1.پول براي شما رضايت‌مندي و خشنودي مي‌آورد

به افرادي در زندگي‌تان فکر کنيد که از همه بيشتر به اهداف‌شان رسيده‌اند و از همه راضي‌ترند. آيا آنها ثروتمندترين افرادي هستند که شما مي‌شناسيد؟ به احتمال زياد، نه! بيشتر اهداف مورد نظر و مهم در زندگي، ثروت با خود نمي‌آورند. اهداف مهم در زندگي شما بايد اشتياق و شور و شوق روحي شما را به همراه داشته باشند، نه حساب‌هاي بانکي پُرپول. در واقع، موفقيت يک احساس است، نه يک موقعيت.


2.کار طاقت‌فرسا شما را موفق مي‌کند

از خيلي از جهات کار کردن زياد و سخت مثل استعمال مواد مخدر است، زيرا شما را آن‌قدر خسته مي‌کند که شما هيچ انرژي‌اي براي فکر کردن به آنچه که در زندگي واقعا مي‌خواهيد نداريد و ديگر هيچ حس و روحي براي دنبال کردن آنچه واقعا در قلب‌تان مي‌گذرد نخواهيد داشت و درنهايت از زندگي‌اي که داريد نسبت به آنچه که مي‌خواستيد داشته باشيد نااميد نخواهيد شد. پس کار زياد موجب موفقيت نيست.


3.هيچ‌وقت نبايد از کنترل خارج شويد

تنها به اين دليل که به احساسات‌تان اعتماد نداريد به اين معني نيست که شما روي خودتان و احساسات‌تان کنترل نداريد. اعتماد کردن به احساسات‌تان نشان مي‌‌دهد شما منبع پويايي از قدرت درون‌تان پيدا کرده‌‌ايد و به واسطه آن مي‌توانيد به زندگي‌تان نيرو ببخشيد.


4.ذهن تنبل خانه شيطان است

تأمل کردن و عميق شدن در افکار براي شاد شدن بسيار ضروري است. آرامش به شما اجازه مي‌دهد دوباره جوان شويد و از سر شروع کنيد و نيز تمرکز کنيد . بدون تعمق و تفکر ارتباط‌تان را با صداي دروني‌تان از دست خواهيد داد. اگر شما انتخاب کرده‌ايد که با مشغوليت‌هاي پيوسته‌تان بلرزيد، مطمئنا کارهاي‌تان در مسيري معني‌دار قرار ندارند.


5.سري را که درد نمي‌کند دستمال نبايد بست

اگر همه‌چيز به آرامي پيش مي‌رود شايد موقع آن است که تغييراتي اتفاق بيفتد. زمان‌هاي بدون اتفاق اکثر اوقات به اين معني است که به دلايلي رشد کردن‌مان متوقف شده است. يک زندگي پر از اشتياق و شور و شوق همواره در پي تغييرات و رشد و پيشرفت حاصل مي‌شود.


6.شما بايد به آرزوهاي والدين‌تان برسيد

هر کدام از ما مأموريت‌هاي خاص خودمان را در زندگي داريم. ما بايد با دنبال کردن احساسات و خواسته‌هاي‌مان شاد باشيم و آنقدر زمان نداريم که به احساسات و آرزوهاي ديگران برسيم.

منبع: Success