نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
 1. #1
  saeid000 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  ارسالها
  1

  پیشفرض چرا بعضي از افراد موقع راه رفتن با خودشان حرف مي‌زنند؟

  سلام

  چرا بعضي از افراد موقع راه رفتن با خودشان حرف مي‌زنند؟

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  بعضي از رفتارگراها معتقدند كه حرف زدن نوعي تفكر صدادار است. به عبارتي وقتي كه ما فكر مي‌كنيم حرف مي‌زنيم و زماني كه اصطلاحا در دلمان حرف مي‌زنيم آرام فكر مي‌كنيم و صداي افكارمان پايين است. بعضي از رفتارگراها در تحقيقاتي كه انجام دادند روي تارهاي صوتي گروهي از افراد الكترودهاي حساسي وصل كردند و از آنها خواستند فكر كنند.

  فردي به نام اسميت كه اين آزمايش را انجام مي‌داد متوجه شد وقتي افراد گروه فكر مي‌كنند از تارهاي صوتي آنها ارتعاشاتي ساطع مي‌شود. سپس در آزمايش ديگري الكترودها را به سر انگشتان بعضي از افراد كه به‌طور مادرزادي لال بودند وصل كرد. وقتي از اين افراد خواسته شد فكر كنند، ديده شد ارتعاشاتي از سر انگشتان آنها ساطع مي‌شود. بنابراين اين نظريه قوت گرفت كه نمود فكركردن،‌ حرف زدن است.

  البته اين نظريه توسط برخي محققان رد شد. به عنوان مثال فردي به نام واتسون داروهايي را مصرف كرد كه باعث
  شل شدن تمام عضلات بدنش شد و آنها را از كار انداخت. سپس از دستيارش خواست سوال‌هايي را از او بپرسد. زماني كه حال واتسون خوب شد و عضلات به حال خودش برگشت تمام سوال‌ها و جواب آنها را به ياد داشت بنابراين زماني كه هيچ يك از عضلات كار نمي‌كردند و ارتعاشي نداشتند او مشغول فكر كردن بود.

  به همين دليل نظريه اسميت را رد كرد. درست است كه نظريه‌هاي مختلفي در اين زمينه وجود دارد اما آنچه مشخص است اين است كه هر چه افراد از نظر فرهنگي و دنياي متفكر و متمدن به سطوح بالاتري مي‌روند كمتر با خود صحبت مي‌كنند و صداي تفكرشان پايين است. افرادي كه با خود حرف مي‌زنند لزوما بيماري رواني ندارند و افرادي كه بيمار رواني هستند هم لزوما با خودشان حرف نمي‌زنند. به عبارتي اگر فردي را ديديد كه با خودش حرف مي‌زد انگ بيمار رواني را به او نزنيد. چه بسا بيماران رواني زيادي كه اصلا با خودشان حرف نمي‌زنند و كاملا ساكت هستند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0