جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: ازدواج 2 فرد کم شنوا

lida63 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ازدواج 2 فرد کم شنوا

من يک دختر 23 ساله‌ کم‌شنوا هستم و يک خواستگار کم‌شنوا دارم. از ازدواج با ايشان مي‌ترسم. لطفا مرا راهنمايي کنيد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

علت نگراني خود را ذکر نکرده‌ايد؛ از مشکلات زناشويي مي‌هراسيد يا نگران قوي‌تر‌شدن مشکل کم‌شنوايي در فرزندانتان هستيد؟ بايد پذيرفت افرادي که از نظر جنبه‌هاي سلامت مشکلاتي دارند، محدوده انتخابي گسترده‌اي ندارند بنابراين انتخابشان بايد سنجيده‌ باشد. از نظر بحث سلامت فرزندان، جاي نگراني چنداني وجود ندارد زيرا امروزه علم ژنتيک و پزشکي آنقدر پيشرفت کرده است که کاملا مي‌تواند به شما کمک کند بفهميد اگر بخواهيد صاحب فرزندي شويد، فرزندتان در معرض خطر ابتلا به بيماري‌هاي مختلف خواهد بود يا خير. از نظر مشکلات زناشويي و اينکه آيا خواستگارتان مي‌تواند همسر مناسبي براي شما باشد يا خير، توصيه مي‌کنم به جاي بهادادن به اين ترس‌ها، خودتان را تقويت کنيد و مهارت‌هايي را براي مقابله با مشکلاتي که ممکن است در زندگي‌تان پيش بيايد ياد بگيريد. به جاي افکار منفي، بررسي کنيد که خواستگارتان از لحاظ ويژگي‌هاي اجتماعي، خانوادگي، شرايط فردي و ويژگي‌هاي شخصيتي که مدنظر شماست در چه جايگاهي قرار دارد و باتوجه به نتيجه به دست آمده، درمورد ازدواج با ايشان تصميم بگيريد و ترس به خود راه ندهيد. اگر فردي دايم تصور کند ازدواج مي‌کند فقط براي آنکه خوشبخت شود يا اينکه بعد از ازدواج دچار مشکل نشود و... تصورش نادرست است و باعث مي‌شود نتواند درست زندگي کند. براي اينکه بپذيريد و بتوانيد به خود بقبولانيد که انتخاب نادرستي نمي‌کنيد و از فرد مقابل هم شناخت کامل داريد و او را از همه نظر براي ازدواج مناسب مي‌بينيد، خود را از نظر روحي و رواني تقويت کنيد تا اگر احيانا بعد از ازدواج مشکلي پيش آمد، آنقدر توانمند باشيد که بتوانيد آن را حل کنيد. زيرا شما در مقابل زندگي خود، رفتارهاي خود و همسرتان و جايگاهي که به عنوان خانواده در جامعه داريد مسوول هستيد. توصيه آخرم اين است که نسبت به خواستگارتان شناخت بيشتري پيدا کنيد و اگر کم‌شنوايي‌ ايشان خيلي برايتان مهم نيست، مي‌توانيد با بررسي‌هايي که انجام مي‌دهيد ازدواج موفقي داشته باشيد. ازدواج موفق دست ماست. ما تعيين مي‌کنيم که ازدواجمان موفق باشد يا خير. همه ما اگر بخواهيم در زندگي ايراد بگيريم و مشکل درست کنيم در زندگي آرام و بي‌دغدغه هم مي‌توانيم مشکل ايجاد کنيم ولي اگر توانمندي زندگي را داشته باشيم، مي‌توانيم بزرگ‌ترين مشکلات را هم در زندگي‌مان حل کنيم نه آنکه آنها را بپذيريم و با آنها کنار بياييم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت