جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آزار روانی هم اتاقی خوابگاه دانشجوئی

koosha.z آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آزار روانی هم اتاقی خوابگاه دانشجوئی

من در دوران 4 ساله دانشگاه در خوابگاه خيلي رنجيده‌خاطر شدم زيرا يكي از هم‌اتاقي‌هايم مدام با نيش زبان من را مسخره مي‌كرد. چگونه مي‌توانم آن خاطرات بد و آزار‌دهنده را فراموش كنم؟ خواهش مي‌کنم راه‌حلي بدهيد که از زير اين فشار روحي و رواني رهايي يابم

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با توجه به اينکه اکنون سال‌ها از آن رويداد گذشته است و درحال‌حاضر قطعا خاطره آن باعث ناراحتي شما مي‌شود، بهترين راه اين است همه مسايلي که باعث رنجش شما شده، روي کاغذ بنويسيد و تمام جزييات را نيز ذکر کنيد و سپس مانند آنکه آن فرد يا افراد روبروي شما هستند، گله و رنجش خود را بيان کنيد و همه چيزي که در آن زمان مي‌خواستيد به آنها بگوييد، برايشان بنويسيد. قطعا مکتوب‌کردن رنجش‌هاي ذهني مي‌تواند تسکيني بر روح و روان شما باشد به دليل آنکه وقتي افکار ذهن روي کاغذ نقش مي‌بندد، از ذهن خارج مي‌شود. اين کاري است که بسياري از نويسندگان و شاعران نيز انجام مي‌دادند. در واقع آنها رنج‌ها و نگراني‌هاي ذهني خود را به‌صورت مکتوب درآورده‌ و از آنها رها مي?شدند. قاعدتا شما نيز با اين روش از اين رنجش ذهني رهايي خواهيد يافت. به ياد داشته باشيد که اين رويداد ناخوشايند مطمئنا براي شما تجربه‌اي نيز بوده است به اين معني که شما آموخته‌ا‌يد رنجاندن ديگران با اظهارنظرهاي ناخوشايند تا چه اندازه باعث ناراحتي مي‌شود بنابراين سعي مي‌كنيد در برخورد با ديگران با ملاطفت و رافت عمل کنيد و اميدوارم که اين درس را به ديگران نيز بياموزيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت