جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: فواید بوسه و در آغوش کشیدن و بغل کردن برای سلامتی و روابط زناشوئی

 1. #1
  nasim.a آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  ارسالها
  7

  پیشفرض فواید بوسه و در آغوش کشیدن و بغل کردن برای سلامتی و روابط زناشوئی

  فواید بوسه در روابط زناشویی


  اگر چشم مدخل روح باشد، آنوقت میتوان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. مــا افکار خود را با یک لبخند انتقال می دهیم، عشق را در کلمـات می گنجانیم و علایق خود را با بوسه ابراز می نماییم. در یک بوسه مطالب عمیقی وجود دارد که بیان آن ها فرای لغات و کلمات است.


  نـویسنده کتاب "عشق و رابـطه جنسی"، دکتــر جان فری مـعتقد است: "بوسیدن هنر است و نشان دهنده یک نوع
  بیان فردی و کاملاً شخصی از عشق و محبت می باشد."


  بوسه زمانی ایجاد می شود که زوجین برای اولین بار به هم نزدیک می شوند، پس کاملاً طبیعی است که دو طرف کمی مضطرب شده و عصبی شوند.


  از یک منبع با نویسنده بی نام"کتاب بوسه ها" اینطور برداشت می شود که: "بوسه یک عمل کاملاً دو طرفه بوده؛ تا ندهید نمی توانید بگیرید و بالعکس."


  در یک کتاب دیگر هم اینطور نوشته شده که زمانیکه احساس میکنید تمایل دارید تا همسرتان را ببوسید این کار را انجام دهید، لازم نیست حتماً صبر کنید تا او را بهتر بشناسید، او را ببوسید و به مرور زمان می توانید او را بهتر بشناسید. یکی از مواردی که زیبایی بوسه را چند برابر می کند این است که در همه ی زبان ها و مذاهب قابل درک می باشد.


  پروفسور وان بیرنت رئیس بخش مردم شناسی دانشگاه تکزاز اظهار می دارد که: "اولین بوسه عاشقانه برمی گردد به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در هند. پیش از این زمان هیچ مدرک دیگری دال بر وجود بوسه های عاشقانه وجود نداشت. کلیه این نتایج از روی لوح های گلی، نقاشی روی دیواره های غارها و یا نوشته های روی پوست حیوانات بدست آمده است.


  بیرنت معتقد است که تماس نزدیک و فشار بینی ها به یکدیگر از همان 1500 سال قبل از میلاد مسیح مرسوم بوده است.


  اما بوسه ای که امروزه به این شکل رواج پیدا کرده، برای اولین بار در میان رومی ها شهرت پیدا کرد. رومی ها در هنگام سلام کردن یکدیگر را می بوسیدند، انگشتر و حلقه ای که بر دست رهبران قومشان بوده را می بوسیدند و مجسمه های خدایان خود را نیز می بوسیدند و با این کار مطیع بودن و حس احترام خود را به طرف مقابل انتقال می دادند.


  رومی ها به سرعت متوجه شدند که بوسه در شرایط مختلف می تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه ها، نام های مختلفی انتخاب کردند. به عنوان مثال اسکیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت، و سویولیم: بوسه عمیق که این روزها به French Kiss مشهور شده است.


  از آن به بعد بود که ادیان مختلف شروع به تحریم بوسه نموده و آنرا به عنوان یک گناه نابخشودنی اعلام کردند، اما به هر حال قدرت بوسه بیشتر بود و همچنان به قوت خود باقی مانده است.


  اگر بخواهیم این پدیده را از نظر علمی ریشه یابی کنیم، می توانیم بگوییم که بوسیدن به طور طبیعی باعث می شود تا ذهن آکسی توسین بیشتری ترشح کند، این هورمون سبب می شود در هنگام بوسیدن احساس خوبی به ما دست بدهد و دانشمندان معتقدند که ماهیت وجودی انسان به گونه ای است که در صورت تجربه یک بوسه منتظر بوسه ی بعدی خواهد بود. زمانیکه در وضعیت بوسیدن قرار می گیرد، غدد موجود در داخل دهان و جداره لب ها ماده شیمیایی را ترشح می کنند که همین ماده سبب ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می شود.


  در تحقیقی که در سال 1997 در دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان به این نتیجه دست پیدا کردند که مغز انسان دارای سلول های عصبی است که فرد را قادر می سازد تا در تاریکی لب های معشوقه اش را پیدا کند. تعجبی وجود ندارد که چرا بسیاری از زوج ها از بوسیدن یکدیگر در مکان های تاریک و کم نور لذب بیشتری می برند.


  پزشکان و روانپزشکان آلمانی در پی پژوهش های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده اند که افرادی که هر روز صبح قبل از ترک کردن خانه، همسر خود را میبوسند کمتر دچار بیماری می شوند.


  همچنین افرادی که پس از بوسیدن خانه را ترک می کنند، کمتر احتمال وقوع تصادف دارند، 20 تا 30 درصد درآمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و به طور متوسط 5 سال بیش از هم سن و سال های خود عمر می کنند. دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که در در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است که روز خود را با یک نگرش مثبت و دلچسب شروع میکنند و چه چیز می تواند مانند یک بوسه در انسان یک نگرش مثبت ایجاد کند.


  بنابراین اگر شما می خواهید خوشحال، سلامت، و موفق، بوده و عمر طولانی داشته باشید، باید کسی را که دوستش می دارید هر روز صبح، پیش از اینکه خانه را به قصد محل کار خود ترک کنید، ببوسید.


  سایر مزایا


  محافظت از دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی


  دکتر پیتر گوردن رئیس اتحادیه دندانپزشکان انگستان اظهار می دارد: "پس از غذا خوردن، دهان پر از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می کند، این امر باعث بوجود آمدن پلاک بر روی دندان ها می شود. بوسیدن یک فرایند پاک کننده طبیعی است که به حفظ سلامت دندان ها کمک می کند، جریان بزاق دهان را افزایش بخشیده، و درصد ایجاد پلاک بر روی دندان ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد." من خودم این سوال ر از دندانپزشکم پرسیدم، او در ابتدا قدری خجالت کشید، اما نهایتاً صحت گفته های مرا تایید کرد.


  از بین بردن استرس


  یک بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس محسوب می شود. مایکل کی مکناب، مشاور روانی معتقد است: "زمانیکه لب ها در حالت بوسیدن قرار می گیرند، تقریباً دهان حالت لبخند زدن را به خود می گیرد، و از آنجایی که احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیکی دارند، تقریباً غیر ممکن است که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسیدن عمیق تر می شود، عضلات چشم شل شده و در راحت ترین حالت خود قرار می گیرند. این امر بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدن است.


  کاهش وزن

  چه مدت می توانید این کار را انجام دهید؟ برای اینکه تنها نیم کیلو وزن کم کنید باید 3000 کالری بسوزانید، یعنی چیزی در حدود 30000دقیقه یا همان 500 ساعت. یک بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سبب می شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان کالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی دارد، اما به طور متوسط می توان گفت که در هر 10 دقیقه 10 کالری مصرف می شود.


  تاخیر در فرایند پیری

  این مورد یکی از مهم ترین مزایای بوسیدن به شمار می رود. بوسیدن به شما کمک میکند تا قدرت ماهیچه های فک و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروک در آنها پایین کاهش پیدا می کند.


  ایجاد و افزایش تناسب اندام


  خوب بهانه ای خوبی برای ورزش نکردن دستتان دادیم! در حین بوسیدن، قلب تند تر می تپد و ضربان آن افزایش پیدا می کند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می شود. می توان اظهار داشت که بوسیدن از جمله بهترین تمرین های قلبی – عروقی است.


  تکلیفتان را با طرف مقابل روشن می کند


  در حین بوسیدن می توانید نیازهای جنسی همسرتان را ارزیابی کنید و ببینید تمایلی به ادامه ارتباط دارد یا خیر. روانشناسان معتقدند که اولین بوسه این امکان را برای شما فراهم می آورد که ببینید آیا با طرف مقابل همخوانی دارید یا نه. به نظر می رسد که "بو" تاثیر به یاد ماندنی در ضمیرناخودآگاه انسان ها بر جای می گذارد، بنابراین با تجربه اولین بوسه می توانید تشخیص دهید که فریون شما با شخص مقابل هماهنگی دارد یا خیر و اگر اینچنین نبود در همان آغاز می توانید ارتباط خود را با او خاتمه بخشید.


  افزایش اعتماد به نفس


  البته اول مطمئن شوید که دندان هایتان ارتودنسی ندارند چون امکان آسیب رسیدن به دندان های خودتان و دهان طرف مقابل وجود دارد. به هر حال یک بوسه عاشقانه می تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. به صورت تئوری می توان این موضوع را اینچنین توضیح داد که در زمان بوسیدن، خوشحال هستید، و وقتی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما می شود.

  سایت مردمان

 2. #2
  sasha123 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Sep 2010
  ارسالها
  1

  پیشفرض

  چند نکته برای بهتر بوسیدن


  1- منتظر وضعیت مناسب باشید. تماس چشمی، وضعیت دست‌ها و نحوه‌ی قرار گرفتن سرها نسبت به هم را بسنجید و موقعیت مناسب را به دست آورید.
  2- زودتر کار را تمام کنید. منتظر ماندن فقط لحظات را سردتر و بی‌لطافت‌تر خواهد کرد.
  3- تماس چشمی را در هنگام نزدیک شدن حفظ کنید. سعی کنید تا لحظه‌ی تماس لب‌ها چشمانتان را نبندید.
  4- کمی سرتان را به یک سو بچرخانید تا هنگام نزدیک شدن و بوسیدن بینی‌هایتان به هم نخورد و باعث خراب شدن ملاقاتتان نشود.
  5- لب‌هایتان را با ملایمت روی لب‌های معشوقتان فشار دهید. فعلا سعی نکنید دم را بمکید.
  6- خودتان را رها کنید. به چشم‌های معشوقتان نگاه کنید. اگر دیدید او به شما نگاه نمی‌کند بهتر است ادامه ندهید.
  7- پس از بوسه‌ی اول ، معشوقتان را دوباره ببوسید. برای بوسه‌های بعدی آزادی عمل و راحتی و بیشتری دارید در نتیجه لذت بیشتری هم خواهید برد.
  8- با بوسه‌هایتان بدن معشوقتان را کاوش کنید. به نرمی و با لطافت گردن،‌ گوش‌ها و مژگان او را ببوسید. حالا دیگر باید حال بهتری داشته باشید از این به بعد دیگر خودتان می‌دانید چگونه ببوسید و کجاها را مورد نوازش و بوسه قرار دهید.

 3. #3
  nasim.a آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  ارسالها
  7

  پیشفرض

  فواید در آغوش کشیدن و بغل کردن برای سلامتی

  بغل کردن مطمئناً احساس خیلی خوبی به شما می بخشد و شواهد نشان می دهد تاثیرات بسیار خوبی هم بر سلامتی ما دارد. در تحقیقی که در دانشگاه کارولینای شمالی انجام گرفت، محققان دریافتند که بغل کردن هورمون "اکسیتوسین" را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

  درواقع، وقتی زوجین 20 ثانیه همدیگر را بغل می کنند، سطح اکسیتوسین در بدنشان که طی تولد بچه و شیردهی آزاد می شود، بالا می رود. افرادیکه در روابط عاشقانه هستند، بیشترین افزایش اکسیتوسین را دارند.

  ضمناً سطح هورمون استرس، کورتیزول، هم در خانم ها همراه با فشارخون پایین آمد. دکتر کارن گورون یکی از محققین این تحقیق می گوید، "هرچه حمایت عاطفی بیشتر باشد، این افزایش میزان اکسیتوسین نیز نیز هم در مرد و هم در زن بیشتر خواهد شد. اما اهمیت اکسیتوسین و اثرات محافظت کننده آن دربرابر بیماریهای قلبی، میتواند برای خانم ها بیشتر باشد."

  دکتر کارمین گریفیت، سخنگوی بنیاد قلب بریتانیا، می گوید، "دانشمندان علاقه زیادی به این مسئله نشان می دهند که احساسات مثبت می تواند برای سلامتی مفید باشد. این تحقیق نشان میدهد که ساپرت عاطفی، مثلاً به شکل در آغوش کشیدن های عاشقانه می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت قلب داشته باشد. "

  در واقع، در یک تحقیق دیگر که آنهم توسط دکتر گورون انجام شد، به اثبات رسید که بغل کردن و گرفتن دستها، تاثیرات استرس را کاهش می دهد. از دو گروه زوج خواستند که درمورد یک موضوع ناراحت کننده با هم صحبت کنند، اما یک گروه از قبل دست های همدیگر را در دست گرفته بودند و همدیگر را بغل کرده بودند درحالیکه گروه دیگر اینکار را انجام نداده بودند. در این تحقیق مشخص شد که:

  - افزایش فشارخون در گروهی که هیچ تماسی با هم نداشتند درمقایسه با گروهی که همدیگر را در آغوش گرفته بودند، بیشتر بود.

  - ضربان قلب در گروهی که تماسی نداشتند 10 ضربه در دقیقه بود درحالیکه برای گروه دیگر این مقدار 5 ضربه در دقیقه بود.

  دکتر گورون پیشنهاد می کند که تماس های گرم و در آغوش کشیدن و گرفتن دست ها قبل از شروع یک روز سخت می تواند شما را در طول روز محافظت کند.

  انسانها موجوداتی اجتماعی هستند، همانطور که در تحقیقات مختلف ثابت شده است که آنهایی که در زندگی دوستانی برای خود دارند، و همچنین آنها که ازدواج کرده اند، سالمتر هستند.

  ما به ارتباطات اجتماعی احتیاج داریم و این ارتباطات شامل لمس کردن، حتی فراتر از ظرفیت یک زوج است. مثلاً این واقعیت که نوزادان از تماس های پوستی مستقیم با مادرشان فایده می برند و رشد بهتری خواهند داشت را در نظر بگیرید.

  مثالی که گفته شد یک تحقیق کره ای بود که روی نوزادان پرورشگاهی انجام شد. آندسته از نوزادان که 5 روز در هفته و به مدت 4 هفته، 15 دقیقه بیشتر صدای زنانه شنیدند، ماساژ و ارتباط چشمی مستقیم داشتند، بعد از گذشت چهار هفته و در سن 6 ماهگی، وزن و قد بیشتری اضافه کردند و شکل گیری سرشان نیز بهتر بود تا آنهایی که این تحریک اضافی را نداشتند.

  شواهد نشان داده است که تماس درمانی استرس و درد را در بزرگسالان کاهش می دهد و نشانه های بیماری آلزایمر مثل بیقراری، آواگری، قدم زدن های عصبی و از این قبیل را نیز کاهش می دهد.

  وقتش رسیده بیشتر بقیه را بغل کنید

  تحقیقات نشان می دهد که زوج های امریکایی چندان تمایلی به آغوش کشیدن در مجامع عمومی را ندارند. طبق تحقیقات زوج های پاریسی سه مرتبه بیشتر از زوج های امریکایی وقتشان را به بغل کردن هم میگذرانند.

  بغل کردن در روابط زناشویی فوایدی دارد که احتمالاً هیچوقت فکرش را هم نمی کردید. بغل کردن...

  - احساس خوبی به شما می دهد.

  - حس تنهایی را از بین می برد.

  - بر ترس غلبه می کند.

  - دریچه احساساتتان را باز می کند.

  - اعتماد به نفس را بالا می برد.

  - حس نوع دوستی شما را تقویت می کند.

  - روند پیر شدن را کندتر می کند.

  - اشتها را فرو می نشاند.

  - استرس و فشارهای عصبی را کاهش می دهد.

  - با بیخوابی مبارزه می کند.

  - عضلات بازوها و شانه ها را شکل می دهد.

  - اگر قدتان کوتاه باشد، یک نوع تمرین کششی به حساب می آید.

  - یک جایگزین عالی برای بی بند و باری است.

  - یک جایگزین سالم و مطمئن برای مصرف الکل و دخانیات است.

  - وجود فیزیکی شما را تایید می کند.

  - دموکراتیک است (هر کس حق در آغوش کشیده شدن دارد).

  فواید بیشتر بغل کردن

  - از نظر اکولوژیکی خوب است (محیط را خراب نمی کند)

  - برای صرفه جویی در انرژی بسیار خوب است (گرما را حفظ می کند)

  - قابل حمل است.

  - به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارد.

  - هیچ محل خاصی نمی طلبد (یک محل خوب برای بغل کردن هرجایی می تواند باشد)

  - روزهای شاد را شادتر می کند.

  - فضاهای خالی زندگی را پر میکند.

  - حتی بعد از جدا شدن از آغوش، باز هم فایده می رساند.

 4. #4
  nasim.a آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  ارسالها
  7

  پیشفرض

  بوسه

  از نقاط حساس بدن طرفین لبها هستند.لبها در زیبایی ظاهری افراد به خصوص زنها نقش موثری دارند. حساس ترین قسمت لب گوشه ها و وسط آن است.لذا توصیه میشود در نگهداری و استفاده لذت بخش از آن دقت نمائید.

  بوسه لب به لب:
  ۱. سعی کنید برای لذت بیشتر از این عمل به تدریج لبها را به هم نزدیک کنید.
  ۲. استفاده از رژ لب خوش بو و خوش رنگ متناسب با سلیقه طرفین (البته رنگ قرمز معمولا تحریک کننده تر است)
  ۳.قبل از مالیدن لبها به هم کمی آن را مرطوب نمائید.
  ۴. لبها را در حد لمس سطحی به هم بمالید.
  .۵ با نوک زبان لبهای طرف مقابل را قلقلک دهید(هر دو نفر)
  ۶.لبها را کمی بیشتر از قبل به هم بمالید.
  .۷ مجددا از زبان استفاده شود البته بیشتر با وسط و گوشه های لب بمالید.
  ۸.یکی از طرفین که آتش تندتری دارد شروع به مکیدن لب پائین یا بالای دیگری کند(البته این کار میتواند همزمان دو طرفه صورت گیرد)
  ۹.حالا نوبت مکیدن کامل لبهاست.
  ۱۰. مالش لبها با شدت فراوانی ادامه می یابد...
  ۱۱.مکیدن زبانها فراموش نشود

 5. #5
  nasim.a آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  ارسالها
  7

  پیشفرض

  حقایقی جالب در مورد بوسیدن

  بوسه راهی برای برقراری یک ارتباط صمیمانه با یک انسان دیگر و روشی ساده ای برای بیان محبت و علاقه قلبی می باشد. بوسه معمولا برای بیان علاقه ، احترام ، خداخافظی ، موفقیت ، علاقه عشقی و تمایل جنسی به کار می رود ::: جوجه تیغی های کانادایی لبهای یکدیگر را می بوسند ::: طولانی ترین بوسه دنیا 30 ساعت و 59 دقیقه و 27 ثانیه طول کشیده است ::: مطالعات نشان می دهد مردانی که هنگام خروج خانه برای به سر کار رفتن همسرشان را برای خداحافظی می بوسند درآمدشان از مردانی که این کار را انجام نمی دهند بیشتر است ::: در ایتالیای قرون وسطا بوسه کم اهمیت نبود.اگر مرد و زنی در مکانهای عمومی در حال در آغوش گرفتن یکدیگر دیده می شدند می شد آنها را مجبور به ازدواج با یکدیگر کرد ::: مغز ما نورونهای بخصوصی دارد که به ما کمک می کند لبهای یکدیگر را در تاریکی پیدا کنیم ::: بطور متوسط هر انسانی 20160 دقیقه از عمر خود را صرف بوسیدن می کند ::: اولین بوسه ای که در فیلمها نمایش داده شد در سال 1896 بود . اسم فیلم بود " بوسه" ::: 50 در صد مردم قبل از اینکه به سن 14 سالگی برسند بوسیدن را تجربه می کنند
  funhighway.com

 6. #6
  nasim.a آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  ارسالها
  7

  پیشفرض

  4 بوس در روز، سه بار سکس در هفته؛ کلید زندگی مشترک بادوام
  اختلاف سنی دو سال، 4 بوس در روز و 3 بار سکس در هفته، راز یک زندگی مشترک طولانی به شمار می‌روند. همچنین در آغوش گرفتن هر 24 ساعت، گفتن «دوستت دارم» حداقل یک بار در روز و لذت بردن از وعده‌های غذایی رومانتیک دو بار در ماه می‌تواند کمک‌ساز باشد. همچنین اولین بچه باید دو سال و دو ماه بعد از ازدواج به دنیا آید. زوج‌ها باید حتی وقتی دور از هم و سر کار هستند، حداقل سه بار حال یکدیگر را از طریق تلفن، ایمیل و پیام کوتاه جویا شوند.

  telegraph.co.uk

  بوسیدن کدام قسمت بدن, چه معنی می دهد؟
  http://img73585.pictiger.com/images/14242916/z/
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 09-Sep-2011 انجام شده است

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  بوسه غریزی ترین ، ابتدایی ترین و لطیف ترین آغازگر هر رابطه عاطفی – جنسی محسوب میگردد.

  این رفتار ساده که به بلندای تاریخ بشریت با او همراه بوده است از لحظه تولد تا مرگ با انسان رشد کرده و متحول میگردد ( بوسه مادر ، بوسه یار و نهایتا بوسه خاک ) افراد در جوامع و فرهنگ های مختلف با نزدیک کردن لبهای خود و لمس شی، یا موجود زنده یا ... نوعی قداست ، احترام ، ارزش و علاقه را پیام گرند . بوسه بر تاس برای خوش شانسی ، بوسه بر نان خشک برای برکت ، بوسه بر سر پنج انگشت نمود دلخواهی و ....همگی شاخص جایگاه ویژه بوسه در اذهان جوامع بشری است .

  بوسه واژه صوتی یا " آوا نام " است که خود کلمه صدای انجام این رفتار را تداعی گر است ( صدای برخورد ، برخورد دو لب به مثابه برخورد موج به ساحل ). در نظر رودکی صدایی چون شکسته شدن پسته در نظر است :

  منم خو کرده بر بوسش چنان چون باز بر مسته

  چنان بانگ آرم آز بوسش چنان چون بشکنی پسته

  در کتب مقدس چون انجیل و قرآن دمیده شدن روح خداوندی در انسان ، بوسیده شدن انسان توسط خداوند و نزدیکی و یکی شدن در پس این بوسه تعبیر گردیده ( خداوند نفح خود را بر انسان دمید ) جنستجویی در حافظه فرهنگ غرب نشان میدهد بوسه در مفهوم انسانی آن نوعی بیدار گری جنسی قلمداد میشود آنجا که در داستان سلیپینگ بیوتی ( زیبای خفته ) دختر جوانی در بستر خواب است ( هشیاری جنسی ندارد و باکره است ) تا زمانیکه نجیب زاده ای با اسب سپید اولین بوسه را بر لبان او نقش میکند و از آن پس زیبار خفته بیدار میگردد ( بیداری جنسی ) لذا تصور میگردد زندگی مجدد و حیات با پیوند لبان شروع میگردد و از آن پس خوشبختی و راحتی در انتظار زوجین خواهد بود.لذا بوسه به عنوان اولین شاخص در جهت بلوغ جنسی آغارگر هر رابطه عاطفی جنسی به شمار میرود و معمولاً اغلب قریب به اتقاق رفتار های جنسی با عمل بوسیدن آغاز میگردد.

  اولین نقاشی که تصویر بوسیدن را بر کاغذ ترسیم کرد نقاش مشهور گوستاو کلیمت بود که کاری با عنوان د فرست کیس را به جهانیان هدیه داد که در آن دو فرشته در حال بوسیدن یکدیگر میباشند نشان داده شده است . اولین مجسمه از پیکر دو انسان در حال بوسه متعلق به رودین در سال 1889 میباشد که در نوع خود شاهکار بزرگی در صنعت مجسمه سازی به شمار میرود . اولین عکس که از زن و مردی در حال بوسیدن گرفته شده است " بوسه در مقابل شهرداری " نام دارد که از دید فتوگرافی بسیار زیبا و به شکلی طبیعی به شکار لحظه بوسه رفته است. در تاریخ سینما اولین صحنه فیلمی که بروی پرده سینما ها ظاهر شد که در آن مرد و زنی به بوسیدن یکدیگر مشغولند سال 1896 فیلم ویلیام هیز بود که در کشور کانادا و در شهر اوتاوا به نمایش درآمد. طولانی ترین صحنه بوسیده در تاریخ سینما مربوط به فیلم " یو آر این در آرمی " بود که در آن 7 دقیقه صحنه بوسه ادامه داشته است

  و نهایتاً بوسه بر مجسمه : در کشور ایتالیا سربازی به نام گوییدارلو که در قرن 16 برای این کشور خدمت میکرده و کشته شده است مجسمه ای از پیکر خوابیده او در موزه تهیه گردیده است که گفته میشود دخترانی که بر لبان این مجسمه بوسه زنند همسرانی شایسته اختیار کرده و به شادمانی زندگانی خواهند کرد . تاکنون 5 میلیون زن بر سر این مجسمه حاضر شده و به امید یافتن همسر دلخواه 5 میلیون بوسه بر لبان این سرباز هدیه کرده اند.

  بوسه که ذر انواع مختلفه اعم از بوسه هوایی ، بوسه بر گونه ، بوسه اسکیمویی ، و بوسه فرانسوی یا زبانی و ... متجلی میگردد علی ااظاهر رفتاری ساده به نظر میرسد که همگان بر انجام و بهره وری صحیح از آن قادرند لیکن فنی بسیار ظریف و علمی است که ساده انگاشتن آن به بهای ختم یک رابطه خواهد انجامید .

  دکتر مریم محبی ، رواندرمانگر و سکس تراپیست
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  هر چند بوسه را از لب آغاز کردم اما آن را به لب ختم نمی کنم.
  هر زن و مردی دارای نقاط حساسی در بدن است که باید از جانب فرد مقابلش شناسایی شود. بوسیدن این مناطق لذتی همراه با انتقال محبت را در پی دارد و شروع نزدیکی را لذت بخش تر می سازد.

  مناطق حساس بدن زن برای بوسه:(حساسیت ها در همه یکسان نیست)
  - لبها
  - گونه ها
  - چشمان
  - لاله گوش
  - کنارهای گردن
  - سینه ها
  - زیر بغل
  - پشت کتف ها
  - وسط ستون فقرات
  - لمبرها
  - لبهای آلت تناسلی
  - کشاله ران
  - پشت زانو
  - پشت ساق پا

  مهری اعظمی
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت