جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: توهین کردن های مکررپدر75 ساله به پسرپزشک44 ساله در جمع

payam57 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض توهین کردن های مکررپدر75 ساله به پسرپزشک44 ساله در جمع

سلام

دوست من آقای پزشک 44 ساله مجردی هستن که سالهاست با پدرش مشکل دارد. خواستم با شما در میان بگزارم شاید مشکل حل شود.مشکل اینجاست که پدر ایشان مترصد موقعیتی است که عده ای حضور داشته باشند واین پدر تمام تلاشش این هست که ازپشت سر پسر 44 ساله پزشک شروع به ایجاد علائمی که نشانه دیوانه بودن وی است... می کند. حتما بارها با این صحنه مواجه شده اید که در حال صحبت با شخصی هستید یک نفر تلاش می کند به شما بفهماند که این شخص دیوانه است و اگر حرفی میزند به حساب دیوانه بودن بگذارید و من از طرف خودم از شما عذر خواهی می کنم....شما هم بدون اینکه به روی طرف بیاورید طوری وانمود می کنید که هیچ مشکلی در صحبت های وی وجود ندارد و یا در تائید اشارات فرد اشاره کننده از پشت سر رفتاری برای تائید وی انجام می دهید.من نمیدانم علت برخورد این پدر با پسر چیست...چرا اینگونه می کند.چرا سعی می کند وی را در جمع تحقیر کند؟ حتی اگر واقعا فرد دیوانه ای باشد دلیلی برای این رفتار پدر نباید باشد. حتی اگر دیوانه هم باشد پدر باید ازپسرش دفاع کند...و چرا تحقیر یک پزشک و آنهم در آن سن و سال؟ واقعا جای تاسف دارد. این در حالی هست که هیچ اشکالی در صحبت کردن و رفتار وی وجود ندارد و این پزشک 44 ساله مثل بقیه افراد در جمع و کاملا عادی در حال ابراز نظرات خودش هست و کلا مورد غیر عادی در رفتارش وجود ندارد ( حد اقل در آن جمع ). خودش می گوید تا بحال چندین بار از پدرش خواسته است که اگر اشکالی در صحبتش وجود دارد مستقیما به او بگوید تا رفتارش را اصلاح کند... ولی پدر منکر این حرکات می شود و طوری وانمود می کند که احترام زیادی برای او قائل است.خودش می گوید روابط او با پدرش در حد یک سلام است و چندین بار از پدرش خواسته است که خصوصی با هم صحبت کنند... ولی پدر ادعا کرده حرفی با او ندارد! دوستم می گوید از 10 سال پیش به این ترتیب علاوه بر تحقیر های متعدد در جمع (که من به روشهای دیگر آن اشاره نکردم ) , هر موقع فرصت کند با کوچکترین بهانه به وی پرخاش می کند...و اصلا رفتار مودبانه ای با وی ندارد... و جالب تر اینکه آن پدر از این رفتارش لذت می برد..

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

من هم با شما موافق هستم رفتار این پدر آنهم در سن 75 سالگی به هیچ وجه درست نیست و حتی اگر کینه شدیدی به پسر دارد نباید به این شکل و در جمع باعث تحقیر فردی آنهم در این سن و سال بشود. همانطور که شما گفتید اگر هم اشکالی در رفتار و صحبت کردن وی وجود دارد که باعث شرمساری آن پدر شده است باید بطور خصوصی مسئله را با وی در جریان بگذارد ولی اینطور که از صحبت های شما مشخص شده بدون اینکه اینطور رفتار کنند به رفتار ناشایست خود ادامه می دهند.

ولی به هر حال برای حل مشکل باید هم با پدر صحبت شود هم با پسر ولی مشکل اینجاست که بقول شما پدر منکر این رفتار است و طوری وانمود می کند که نهایت احترام را برای پسرش قائل است. این رفتار یا نشانه تنفر شدید یک فرد نسبت به فرد دیگر است یا سادیسم.در هر دوحال مشکل شخصیتی وجود دارد.اشکال شخصیتی
    از این جهت که تنفر دارد ولی نمی تواند مشکلش را مستقیما با طرف مقابل مطرح کند ( احتمالا این طور تصور
    می کند که در صورت مطرح کردن مشکلش شکست می خورد و مجبور به کوتاه آمدن خواهد شد و یا اینکه مجبور به عذر خواهی خواهد شد...) و ازطرف دیگر وجود سادیسم که از تحقیر کردن دیگران لذت می برد هم نه یک اختلال روانی بلکه نوعی اشکال شخصیتی قلمداد می شود. ساد یسم قبلا جزء اختلالات روانی قلمداد میشد ولی روانپزشکان غربی و اساتید روانپزشکی معتقد هستند سادیسم را بهتر است نوعی اختلال شخصیتی قلمداد کرد تا اختلال روانی.

بهتر این هست که پسر تا حد ممکن تماسهایش را با پدر کم کند و تا حد ممکن از حضور در محافلی که پدر حضور دارد خودداری کند. و بهتر است که از روش مدارا و تحمل با این مسئله برخورد شود .چون آن آقای دکتر در موقعیتی نیست که بخواهد با پدرش برخورد کند... باید مدارا کند...

سادیسم (مقالات و گزارشات)
    سادیسم (مقالات و گزارشات)

روشهای کنار آمدن با افراد حسود
    روشهای کنار آمدن با افراد حسود

با والدین بد چطور رفتار کنیم
    با والدین بد چطور رفتار کنیم

بهترين كار در برابرِ كسانى كه توهين مى‏كنند، سكوت و لبخند زدن است.
    در برابر کساني که توهين مي‌کنند، چکار کنيم؟!
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 16-May-2012 انجام شده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت