جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: حاملگي ناموفق با رحم دو شاخ

JESICA آفلاین است تازه وارد

پیشفرض حاملگي ناموفق با رحم دو شاخ

حاملگي ناموفق با رحم دو شاخ:cry::cry::cry::cry:

با سلام واحترام فراوان
    من خانمي 24 ساله هستم يك سال پيش در دو ماهگي به اين دليل كه جنين ضربان نداشت با تجويز دكتر با استفاده از نوعي قرص به خونريزي افتادم وبعد گورتاژ شدم .با نظر پزشكم شش ماه جلوگيري كردم و بعد كه قصد بارداري مجدد داشتم چون بعد ازسه ماه باردار نشدم با معانات تكميلي وعكس معلوم شد كه رحم من دوشاخ است .Uterus bicornis unicollis
    پزشك من بر اين عقيده است كه من مشكل خاصي ندارم ولوله هايم باز است ولي در بارداريهاي بعدي براي جلوگيري از زايمان زودرس يا سقط در صورت نياز بايد دهانه رحم دوخته شود .واينكه سقط قبلي به دليل كروموزمي بوده است.ولي من نمي دانم با اين شكل خاص رحم ويك بار سقط چطور فكر كنم كه مشكلي ندارم.
    من در زير متن كامل جواب عكس خو را مي فرستم واز شما خواهش مي كنم جواب من را بدهيد .من از نگراني افسردگي گرفته ام. واز محضر شما چند سئوال داشتم: :
    نظر شما در مورد وضعيت كلي من چيست ؟
    امكان بچه دار شدن من چقدر ميباشد ؟
    ايا دوختن دهانه رحم لازم مي شود ؟

پس از تزريق ماده حاجب رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است .
    كاويته رحم به شكل عادي نبوده ودر ان دو شاخ مجزا ديده ميشود.
    rudimentaryكورن راست در مقايسه با طرف مقابل تا اندازهاي كوچك و
    نمايان است.تغييرات فوق در مجموع نشانهUterus bicornis unicollis است.
    كانال سرويكال سيلندريك و ناحيه ايسم همعرض كانال و ماده حاجب به راحتي از اين دو ناحيه عبور مي نمايد.هر دوfallopian tubeاز ماده حاجب پر شده طول وديامتر و پريستالتيسم لوله ها عادي و قسمت ديستال لوله چپ چرخيده وپيچيده و در مجارت بدنه رحم قرار گرفته است .
    در كليشه كنترل هر دو لوله بازوSpillageدارو از لو له ها در حد نرمال است.
    postdrainage film در ماده حاجب بطور يكنوا خت در حفره لگن پخش شده Pelvice pertoneumباز است.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

مشکل رحم دوشاخ که یکی از انواع ناهنجاریهای مادرزادی دستگاه تناسلی خانمها هست مسئله نسبتا شایعی ( در حدود 4% ) است. ممکنه ایجاد مشکل کنند و یا اصلا هم مزاحمتی ایجاد نکنند. رحم دوشاخ می تواند یکی از علل سقط جنین باشد اما پزشک مربوطه وقتی به آن شک می کند که سقط به دفعات تکرار شود... در حال حاضردلیلی برای متمرکز کردن ذهنتان روی این مسئله نیست و بنده هم با تمام اقدامات پزشکتان موافق هستم.

دكتر رويا آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    دوبي

پیشفرض

جسيكا جان
    من كاملا نگراني شما رو درك مي كنم و حتي تا حدودي بهتون حق مي دم !چرا؟
    همانطوريكه مي دونيد ما يك اصطلاح داريم بنام رحم دوشاخ ! كه در اصل به جاي يك رحم دو تا رحم بهم چسبيده و حود داره كه ممكنه يكي از اين رحمها رشد كافي و كامل داشته و ديگري رشد كم و ناقص و به اصطلاح روديمنتاري بوده باشه. در صورتي كه يكي از اين رحمها رشد و كيفيت مطلوب داشته باشه معمولا فقط بيمار تحت نظر گرفته ميشه تا از احتمال زايمان زودرس به طرق مختلف جلوگيري بشه .....اما
    ما اصطلاح ديگه ايي داريم به نام رحم ديواره دار..... كه اينجا رحم خيلي خوبه و فقط يك دونه هم هست ولي يك ديواره نسبتا ضخيم اونو از وسط به دو نصف كرده كه از قضا اين ديواره براحتي قابل برداشته شدن هست و رحم تقريبا كاملا به حالت عادي بر ميگرده
    جالب اينجاست كه بدونيد اين دو حالت در عكس هيستروسالپنگوگرافي رحم ممكنه كاملا شبيه هم باشه و بايد مطالعه دقيق براي تفكيك اين دو حالت از هم با روشهاي تحقيقي ديكه صورت بگيره.
    اميدورارم جواب سوالتو گرفته باشي
    شاد و سربلند باشيد

JESICA آفلاین است تازه وارد

پیشفرض rewrite

با سلام از خانم واقاي دكتر به خاطر جواب به نامه ام بسيار متشكرم . ولي نمي دانم چرا مشكل من راه حل واضحي ندارد و در جواب ها به من با اما اگر شايد پاسخ داده مي شود .خودم تا حدي مشكل خودم را فهميده ام .ولي اعتراف ميكنم كه كاملا گيج شده ام واز شما خواهش ميكنم به من بگوييد ايا من بايد منتظر بمانم تا دوباره حامله شوم تا ببينيم ايا دوباره مشكلي پيش مي ايد يا نه ؟ يا اينكه من قبل از حاملگي باز هم به پزشكان ديگر مراجعه كنم ؟ :?: :(

دكتر رويا آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    دوبي

پیشفرض

روش بزخورد علمي اين مسيله اين هست كه شما يك لاپاروسكوپي و هيستروسكوپي تشخيصي بشيد.
    اگر ديواره رحمي وجود داشت كه برداشته مي شه و براي هميشه راحت مي شيد و اگر واقعا دوشاخ بود ( دو تا رحم بود) كه در اين صورت تشخيص قطعي مشخص ميشه و انهم عمل جراحي خاص خودشو داره.
    روش محافظه كارانه براي صرفه جويي در هزينه و ..... اينه كه يه بار ديكه حامله بشيد ايشالله كه مشكلي پيش نياد اگر اومد ....بريد دنبال اينكارا.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت