جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: اختلاف سن بارداری سونوگرافی با LMP

منتظري آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

باسلام
    من خانم 25 ساله هستم كه 3.5 سال از ازدواجمان مي گذرد و با تصميم قبلي باردار شدم.تاريخ ال.ام.پي من 16 -10 -85 مي باشد.از حدود هفته 505 هفته از ال.ام. پي دچار لكه بيني شدم كه با اندكي فعاليت بيشتر مي شود و فقط در وضعيت استراحت مطلق كمي بهبود مي يابم و با كمي فعاليت دوباره لكه بيني بيشتر مي شود.در 6.5 هفته سنوگرافي دادم كه حاملگي طبيعي وجنين و يولك ساك و ضربان طبيعي قلب را نشان داده است.البته سن جنين را هم 6.5 هفته نوشته كه من از ال.ام.پي ام اين مدت مي گذردو اين اولين سوال من است كه چگونه ممكن است؟
    پزشك گفت اگر تا چند هفته ديگر خون ريزي قطع نشد از شياف سيكلوژست استفاده كنم ممنون مي شوم كه در مورد اين دارو مرا راهنمايي كننيد چون در داروهاي ژنريك پيدايش نكردم ؟
    و سوال اخر علت اين خون ريزي بنده چيست تا كي ادامه خواهد داشت و كي مي توانم از بستر جدا شوم؟ به نظر شما چه بكنم تا سلامت جنين به خطر نيافتد مي خواهم حتي الامكان دارو مصرف نكنم.
    ممنون مي شوم مرا راهنمايي كنيد
    مشتاقانه منتظر راهنميي شما هستم
    باتشكر منتظري

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

تخمین زمان بارداری از اولین روز آخرین قائدگی شروع میشه و نه اخرین روز آخرین قائدگی... اگه روز آخر رو حساب کنید بین 2 تا 7 روز در محاسبه اشتباه میشه...در باره تعیین سن بارداری همیشه این بحث بین مادر و پزشک معالج و پزشک سونولوژیست وجود داره...

اگه سلامت جنین توسط پزشک معالج و پزشک سونولوژیست تائید شده و خطر قابل ملاحظه ای اون تهدید نمیکنه... به نظر میرسه
    این خونریزی به علت اختلال موقتی هورمونی هست که در 25% خانمها در چهد هفته اول بارداری دیده میشه و بتدریج هم رفع میشه...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

منتظري آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام
    از راهنمايي شما بسيار سپاسگذارم
    البته من LMP را از اولين روز قاعدگي يعني اولين روز خون ريزي حساب كردم و طبق گفته سنو گرافيست روز لقاح بايد در زمان اغاز پريود من باشد .البته از لينك هاي معرفي شده توسط شما متوجه شدم در مورد سن جنين بايد تا هفته 20 صبر كنم .ممنون
    پزشك معالجم به من گفت اگر لكه بيني و وجود ترشح خوني (البته ميزانش كم است)تا يك هفته بعد از تاريخ ويزيت قطع نشد از شياف استفاده كنماما با توجه به راهنمايي شما در مورد اين نوع خون ريزي در هفته هاي اول بارداري (الان در هفته 8 از LMP هستم)به نظر شما از اين شياف استفاده بكنم يا نه؟ايا اين دغارو عوارضي هم دارد؟
    باز هم از راهنامميي شما سپاسگذارم
    خيالم از بسياري موارد نگران كننده راحت شد
    مرسي :)

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

کار ما در تالار های پزشکی تشخیص و درمان مشکلات اختصاصی تک تک مردم نیست... چون اولا شدنی نیست دوما طبابت کردن به این نحو کار درستی نیست باید این قبیل سوالات رو از پزشکتون بپرسید... چون باید برحسب حال بیمار صحبت بشه و اونهم با ملاقات کلینیکی بیمار...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت