جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: قند خون

sindokht آفلاین است تازه وارد

Unhappy قند خون

سلام

من 24 سالم است و خيلي اتفاقي در آزمايش خوني كه دادم آزمايش قند خون هم دادم كه قند خون من 106 بود و خود آزمايش حالت نرمال را 105 زده بود . من حدودآ از 8 شب به بعد چيزي نخورده بودم و نزديك هاي 9 صبح فرداش خون دادم

من هم در خانواده پدري ام و هم در خانواده مادري ام سابقه قند خون بالا و ديابت وجود دارد. الان پدرم هم قند خونشون كمي بالاتر از حالت طبيعي است
    الان حداكثر 3-4 كيلو اضافه وزن دارم و لي قبلا اضافه وزنم بيشتر بود كه در طي چند سال كمش كردم.
    حالا خيلي نگرانم نمي دونم من هم بيمارم . يا در آستانه بيماري؟ چه كار بايد بكنم براي پرهيز و جلوگيري ؟
    چقدر پرهيز غذايي موثر است؟ آيا من با پرهيز و ورزش مي توانم كاملا از بينش ببرم ويا اينكه در نهايت فقط مي توانم كنترلش كنم؟؟؟؟؟؟

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با توجه به توضیحات شما احتمال آنکه شما هم در آینده دچار بیماری دیابت بشوید زیاد است
    با کاهش وزن و ورزش و پرهیز از غذاهای حاوی قند نظیر قند و شکر و شیرینی جات و نوشابه
    و کاهش مصرف برنج نان و ماکرونی ممکن است شروع بیماری دیابت در شما با تاخیر همراه باشد یا اصلا مبتلا نشوید
    ولی پیشنهاد من اینست که حداقل سه ماه یکبار آزمایش قند خون ناشتای خود را تکرار کنید
    و اکنون یک آزمایش
    HbA1c
    را انجام بدهید اگر مقدار آن در رنج نرمال باشد زیاد جای نگرانی نیست
    موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت