يک متخصص گياهان دارويي هشدار داد:
مصرف پوست و برگ سبز گردو براي كاهش قندخون، موجب تخريب کبد مي‌شود

يک متخصص گياهان دارويي با اشاره به مصرف خوراکي برگ و پوست سبز گردو به عنوان کاهنده قند خون، هشدار داد: مصرف خوراکي پوست و برگ سبز گردو موجب تخريب کبد مي‌شود.

عليرضا يزدي‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا- منطقه زنجان، با بيان اينکه استفاده از محلول خيسانده برگ گردو موجب تسريع ترميم زخم‌هاي پوستي مي‌شود، اظهار کرد: چنانچه زخم از وسعت زيادي برخوردار بوده و محل آن نيز پوشيده شده باشد، نفتالن موجود در برگ گردو، توسط زخم جذب و موجب تخريب کبد مي‌شود.

وي با اشاره به قدمت استفاده از برگ و پوست سبز گردو به عنوان گياهي دارويي، تصريح کرد: بر اساس مستندات موجود در فارماکوپه آلمان، برگ و پوست سبز رنگ گردو، خواص ضدباکتري دارد که اين امر در کميسيون e که مرجعي تصميم‌گير در تأييد خواص گياهان دارويي است، نيز مورد تأکيد قرار گرفته است.

يزدي‌نژاد، تانن موجود در برگ و پوست سبز گردو را عامل خاصيت ضدباکتري آن عنوان کرد و افزود: نفتالن موجود در اين اجزا نيز خاصيت ضدقارچ، ضدباکتري و دورکنندگي بيد و حشرات را دارند.

وي به خاصيت ضدويروس و ضدسرطان عصاره پوست گردو نيز اشاره کرد و يادآور شد: خواص گفته شده براي پوست و برگ سبز گردو در صورتي اثربخش خواهد بود که به صورت محلول موضعي مورد استفاده قرار گيرد، لذا مصرف خوراکي آنها توصيه نمي‌شود.

به گفته اين متخصص گياهان دارويي، کشور چين و کشورهاي نواحي مديترانه، مراکز عمده توليد گردو هستند و در ايران نيز شهرستان شهميرزاد که يکي از شهرستان‌هاي استان سمنان محسوب مي‌شود، از بزرگ‌ترين مراکز توليد گردو محسوب مي‌شود.