جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: عصب کشی

m.ghafouri آفلاین است تازه وارد

پیشفرض عصب کشی

با سلام و خسته نباشید !
    نمیدونم عنوان خوبی انتخاب کردم یا نه !
    من یک سوالی داشتم ! چند ماه پیش من تصادفی کردم که 2 تا دندان جلویی من به شیشه ماشین برخورد کرد !
    اما یکی از دندان های من آسیب دید ! یعنی از ریشه به سمت عقب رفت من با دست خودم همون لحظه کشیدم جلو ! اما بعد یه مدت احساس لقی بعم دست داد آب میخوردم درد میگرفت ! کلا مشکل ساز شده بود !
    رفتم دکتر چندتا عکس گرفت بعد عصب کشی کرد !؟
    ...
    بعد گفت دندان به مرور زمان استحکام قبلی رو پیدا میکنه آیا درسته ؟

امکان این هست که بعد از یک مدت رنگ دندان تغییر کند ! یا عمر دندان کمتر شود ؟

اگر این چیزها امکان دارد زمانش هم توضیح دهید

DrAbtahi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

اگر دندان های شما بعد از تصادف به استحکام اولیه رسیدند، اما بعد از مدتی مجددا دچار لقی شدند می تواند دو دلیل وجود داشته باشد:
    یکی اینکه به علت صدمه به عصب دندان، دندان کم کم حیات خود را از دست می دهد که با عفونت متعاقب آن که در نوک ریشه اتفاق می افتد دندان در محل خود لق می شود. راه درمان عصب کشی است.
    دوم اینکه گهگاهی بافت اطراف دندان ممکن است نسبت به دندان واکنش نشان داده و شروع به تخریب دندان از بیرون کنند که در این صورت هم چون ریشه دندان دچار تحلیل خارجی می شود، احتمال لقی وجود دارد. درمان عصب کشی و کار گذاشتن موادی مشابه آهک درون دندان است. و البته همیشه هم درمان نتیجه بخش نخواهد بود.

تغییر رنگ دندان به علت رسوب مواد حاصل از تخریب عصب دندان است.و گاهی هم به علت نشت مواد بکار رفته در عصب کشی رخ می دهد. احتمال تغییر رنگ بعد از عصب کشی وجود دارد. اما دندانپزشک مجرب می تواند با بکارگیری اصول صحیح میزان آنرا به حداقل کاهش دهد و یا بطور کلی رخ ندهد.

زمان دقیقی نمی توان برای آن تایین کرد. بین چند ماه تا چند سال بعد و یا ممکن است اصلا رخ ندهد، که البته آن هم راه حل دارد.
    دندانپزشک
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت