جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: اسهال مزمن

كريميان آفلاین است تازه وارد

پیشفرض اسهال مزمن

با سلام و تشكر خدمت مديران سايت

شايد قبلا در تاپيك هاي مختلف شرح حال فرزند من را شنيده باشيد . بهرحال فرزند من 19 ماهه و دچار بيماري لكوديستروفي ميباشد . حدود 2 هفته پيش دچار اسهال آبكي شد .( البته با توجه به سوابق قبلي كه معمولا دچار اين مشكل ميشد )و با انجام آزمايش نسبت به ميكروبي نبودن اين اسهال پي برديم . ولي در روز گاهي 10 بار وگاهي 3-4 بار اجابت مزاج داره . و هيچ دارويي براش موجود نيست .
    آيا كسي با اين نوع اسهال آگاهي داره و نهايتا اين چه تاثيري روي بيماري اصلي اش مي ذاره؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اگه اسهال بچه طول کشیده... برخورد با این مسئله رو باید بدون توجه به لکودیستروفی اون انجام داد. اسهال مزمن بچه ها علل زیادی داره که بعضی هاشون شایع هستند و بعضی نیستند . من اگه بخوام اسم ببرم فکر نکنم برای شما مفید باشه چون همشون اسم بیماری هست... اما بد نیست به شایع ترین عامل اسهال مزمن کودکان اشاره بشه...

شایع ترین علت اسهال مزمن شیر خواران, اسهال مزمن غیر اختصاصی دوران شیر خوارگی یا اسهال کودکان نوپا( toddler`s diarrhea است. شروع این بیماری بین 6 ماهگی تا 3 سالگی است و بندرت با درد همراه است. در اغلب اوقات نخستین مدفوع
    صبحگاهی طفل از قوام طبیعی برخوردار است اما بتدریج مدفوع( 4 تا 6 مرتبه در 24 ساعت) آبکی تر شده و گاه محتوی موکوس و مواد غذائی می شود. در شیرخواران مبتلا هیچگونه تظاهری از اختلالات در آب و الترولیت ها, دهیدراتاسیون یا کندی رشد( FTT) مشاهده نمی شود. اکثرا سابقه فامیلی از بیماری مشابهی در سایر خواهران یا برادران یا والدین بیمار وجود دارد. در جریان جوانه زدن دندان یا بیماریهای عفونی شایع ممکن است علائم بیماری تشدید شوند. این اختلال ممکن است بعلت مصرف آب میوه جاتی باشد که حاوی مقادیر زیاد قند های غیر قابل جذب هستند و موجب بروز اسهال می شون
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت