جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: کولیت روده/26 ساله

romantic2000 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض کولیت روده/26 ساله

با سلام

پسري 26 ساله هستم. از اسفندماه سال 87 دچار بيماري التهاب روده يا كوليت شده‌ام. به پزشكان زيادي مراجعه كردم و 2 بار هم كولونوسكوپي انجام دادم اما نتيجه نگرفتم. واقعا خسته شده‌ام. ديگر نمي‌دانم چه كنم. لطفا كمكم كنيد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

التهاب روده معمولا 2 بخش دارد؛ التهاب واقعي روده كه همراه با خون‌ريزي در مدفوع است و به آن بيماري «التهابي روده» يا «كوليت اولسروز» مي‌گويند؛ اين بيماري با كولونوسكوپي تشخيص داده مي‌شود، درمان كاملا موفق و موثري دارد و خون‌ريزي و درد با دارودرماني قطع مي‌شود. افراد مبتلا به اين بيماري بايد تحت‌نظر و مراقبت باشند.

دومين بخش بيماري روده‌اي، آن است كه به آن سندروم روده تحريك‏پذير يا ibs‌ گفته مي‌شود. اين بيماري ‌به دليل التهاب در روده نيست، بلكه به دليل نامنظمي در روده است و بيماران مبتلا، گاهي اسهال و گاهي يبوست را تجربه مي‌كنند. درمان نشانگان روده تحريك‌پذير فقط دارويي نيست بلكه مجموعه‌اي از درمان اختلالات اضطرابي و افسردگي، درمان اختلالات حركتي روده، درمان‌هاي تغذيه‌اي و استفاده از داروست. اين 4 درمان بايد با هم انجام شوند تا بيماري درمان شود.

احتمالا به اين دليل درمان شما طولاني شده و بدنتان به دارو جواب نمي‌دهد كه فقط از دارو استفاده كرده‌ايد و مشكلات استرس و اضطرابتان برطرف نشده است. لازم است ورزش‌هاي مناسب روده را هم انجام دهيد و تحت‌نظر يك كارشناس تغذيه، غذاهاي مناسب بخوريد

نسترن اللهیاری آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط دکتر سید حمید سجاد مشاهده موضوع
    التهاب روده معمولا 2 بخش دارد؛ التهاب واقعي روده كه همراه با خون‌ريزي در مدفوع است و به آن بيماري «التهابي روده» يا «كوليت اولسروز» مي‌گويند؛ اين بيماري با كولونوسكوپي تشخيص داده مي‌شود، درمان كاملا موفق و موثري دارد و خون‌ريزي و درد با دارودرماني قطع مي‌شود. افراد مبتلا به اين بيماري بايد تحت‌نظر و مراقبت باشند.

دومين بخش بيماري روده‌اي، آن است كه به آن سندروم روده تحريك‏پذير يا ibs‌ گفته مي‌شود. اين بيماري ‌به دليل التهاب در روده نيست، بلكه به دليل نامنظمي در روده است و بيماران مبتلا، گاهي اسهال و گاهي يبوست را تجربه مي‌كنند. درمان نشانگان روده تحريك‌پذير فقط دارويي نيست بلكه مجموعه‌اي از درمان اختلالات اضطرابي و افسردگي، درمان اختلالات حركتي روده، درمان‌هاي تغذيه‌اي و استفاده از داروست. اين 4 درمان بايد با هم انجام شوند تا بيماري درمان شود.

احتمالا به اين دليل درمان شما طولاني شده و بدنتان به دارو جواب نمي‌دهد كه فقط از دارو استفاده كرده‌ايد و مشكلات استرس و اضطرابتان برطرف نشده است. لازم است ورزش‌هاي مناسب روده را هم انجام دهيد و تحت‌نظر يك كارشناس تغذيه، غذاهاي مناسب بخوريد

باسلام یعنی به نظر شما اکان خوب شدن وجود نداره منم دراین وضعیتم براتون دراون یکی پستمم گفتم 27 سالمه یه بارم رفتم کولونوسکوپی چون دخترم برام بخدا ازمرگ سخته ولی مجبورا رفتم ممکنه بهم بگند قرصاتو قطع کن وپرهیزمم کنار بذارم خیلی خسته کننده ست یک سال هم عست دراین وضعم گاهی بعلت عدم رعایت پرهیز خون میبینم درمدفوع (باعرض پوزش)گاهی هم بعلت فکر کردن زیاد به مشکلات زندگی که دارم الان نمیدونم کولیت من عصبیه یا ازغذاست ازشهریور این جوری بودم سه ماه خوب شدم بعد یک ماه بازم خون دیدم بعد یک هفت سخب شدم دوباره بازم دوروزه خون میبینم شمارو بخدا منو راهنمایی کنید هم خسته شدم هم دارم دیوونه میشم ممنونم

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت