جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: نفخ و بزرگی شکم

saeedamar آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نفخ و بزرگی شکم

سال‌هاست دچار ورم روده هستم و سولفاسالازين مصرف مي‌کنم ولي دايم گرفتار نفخ و بزرگي شکم هستم، لطفا راهنمايي‌ام کنيد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ورم معده با نفخ شکم همراه است و براي تشخيص آن آندوسکوپي و نمونه‌برداري از معده صورت مي‌گيرد تا تغييرات التهابي اين عضو از بدن زير ميکروسکوپ بررسي شود. بيماري موسوم به ورم معده در بيشتر موارد ناشي از تغييرات حرکتي معده است. بيشتر مبتلايان به اين عارضه دچار نفخ مي‌شوند و احساس دل‌پيچه، پر بودن شکم و سيري زودرس مي‌کنند که به آن سوء‌هاضمه مي‌گويند. اين بيماري تقريبا در ?? درصد موارد بر اثر استقرار ميکروب «هليکوباکترپايلوري» در معده ايجاد مي‌شود اما آنچه به عنوان ورم معده مي‌شناسيم، در واقع اختلال عملکردي معده است و در بيشتر موارد با کنترل رژيم غذايي، استفاده نکردن از مواد نفاخ مانند نخود، لوبيا، عدس و غذاهاي حجيم و ورزش مناسب بدون مصرف دارو بهبود مي‌يابد. بايد توجه داشته باشيد که خيس کردن حبوبات در آب باعث کاهش مواد نفاخ مي‌شود اما آنها را کاملا از بين نمي‌برد. بنابراين مبتلايان به سوءهاضمه بايد در رژيم غذايي خود از حبوبات کمتري استفاده کنند. هما‌ن‌طور که گفتم نوع رژيم غذايي، بد و دير غذا خوردن و مصرف نوشابه همراه غذا مي‌تواند بر ميزان شدت اين بيماري بيفزايد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت