جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: سوءهاضمه

sinoohe9 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سوءهاضمه

مدتي است دچار سوزش و درد معده شده‌ام. نمي‌توانم غذا بخورم و بي‌اشتها هستم. گاهي احساس مي‌کنم غذايي که خورده‌ام، هضم نمي‌شود. صبح ناشتا کپسول امپرازول مي‌خورم که خيلي بهتر مي‌شوم اما بعد از مدتي مشکلم دوباره تشديد مي‌شود. هميشه هم قسمت بالاي شکمم نفخ دارد. لطفا بفرماييد مشکلم چيست و تا چه زماني بايد دارو مصرف کنم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اگر درمان مناسبي براي مبتلايان به زخم گوارشي انجام شود، علايم بيماري‌شان از بين مي‌رود ولي اين علايم در افرادي که از سوءهاضمه رنج مي‌برند، باقي مي‌ماند. سوءهاضمه بيشتر به دليل استرس، بدغذايي و شيوه غلط زندگي رخ مي‌دهد. افراد مبتلا يا اختلالات حرکتي دارند يا دستگاه گوارش آنها حساس‌تر از افراد معمولي است و با استر‌س‌ها، نگراني‌ها، افسردگي، عصبانيت و حرص و جوش، مسايلي که در زندگي روزمره‌ با آنها سروکار دارند و... دچار مشکلات گوارشي مي‌شوند، بنابراين افراد زير 40 سال که در معاينه طبيعي بوده‌اند، لاغر نشده‌اند و وزنشان کم نشده است، حالت استفراغ ندارند يا پزشک در معاينه مشکلي پيدا نمي‌کند، معمولا به بررسي بيشتر نيازي ندارند بلکه يک دوره درماني، رژيم غذايي مناسب، تشويق به تحرک و ورزش، پياده‌روي، آرامش و اصلاح سبک زندگي از نظر روحي و رواني به آنها کمک مي‌کند و نقش مهمي در بهبودشان خواهد داشت اما اگر فردي بالاي 40 سال سن دارد و 2 تا 3 هفته است که از برخي علايم گوارشي رنج مي‌برد، لاغر شده است، ‌احساس گيرکردن غذا در قسمت سينه دارد، استفراغ مي‌کند، سابقه سرطان معده در خانواده دارد و... بايد حتما به پزشک مراجعه کند و تحت‌بررسي بيشتر قرار بگيرد. اين بررسي معمولا شامل آندوسکوپي و برخي آزمايش‌هاي ديگر است، سپس پزشک باتوجه به نتايج‌ آزمايش‌ها درمان را شروع خواهدکرد که اين درمان ممکن‌است حتي سال‌ها به طول بينجامد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت