جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: درد ضربان‌دار بالاي ناف

moosa.k آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درد ضربان‌دار بالاي ناف

سلام

سال‌هاست دردي ضربان‌دار بالاي نافم دارم. به پزشکان زيادي مراجعه کرده‌ام. آخرين تشخيصي که برايم داده‌اند، ورم اثني‌عشر بوده است. صبح‌ها که از خواب بيدار مي‌شوم پس از 5 تا 6 دقيقه درد بسيار شديدي دارم که حتما بايد چيزي بخورم تا آرام شوم. غذايم هم خيلي کم شده و زود احساس سيري مي‌کنم ولي در طول روز احساس گرسنگي زيادي دارم. لطفا مرا راهنمايي کنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

دردهاي ضربان‌دار که بيماران آنها را احساس مي‌کنند، به دليل ضربان شريان آئورت است. آئورت شرياني با 2 تا 3 سانتي‌متر قطر، مانند يک شلنگ در قسمت ستون‌مهره‌ها و پشت احشاي شکم قراردارد.

معمولا ما اين ضربان‌ها را احساس نمي‌کنيم زيرا مغز صداهاي داخل بدن را براي ما فيلتر مي‌کند به همين دليل نمي‌توانيم صداهايي مانند ضربان قلب، صداي روده‌ها، ضربان آئورت و... را بشنويم اما اضطراب باعث مي‌شود اين فيلترها از بين برود و فرد ضربان قلب يا شکمش را احساس ‌کند. تصور من اين است که علايم فعلي شما ربطي به زخم معده يا اثني?عشر ندارد. البته به شرط آنکه در بررسي‌هايي که انجام داده‌ايد، زخمي ديده نشده يا در صورت ديده شدن زخم،‌ درمان شده باشد. در اين صورت علايم به سوءهاضمه يا حساسيت در زمينه‌هاي اضطرابي، وسواسي يا افسردگي مربوط است.

توصيه مي‌کنم اگر بررسي شده‌ و مشکلي نداشته‌ايد. به اين علايم اهميت ندهيد و بدانيد که وجود آنها خطرناک نيست. بهتر است به يک روان‌پزشک مراجعه کنيد و به‌تدريج حساسيتان را نسبت به ضربان‌ها کم و حتما از غذاهاي سبک استفاده کنيد.

اينکه گفته‌ايد صبح‌ها پس از خواب دچار اين علامت‌ها مي‌شويد، نشان‌دهنده استرس است. افرادي که زخم‌معده دارند، در هر ساعتي از شب به دليل وجود درد بيدار مي‌شوند اما فردي که بيدار مي‌شود بعد احساس درد مي‌کند، دچار اضطراب است و بايد علاوه بر اينکه رژيم‌غذايي خود را رعايت مي‌کند، تحت نظر پزشک دارو مصرف و شروع به انجام ورزش، سرگرمي و مطالعه کند تا کمتر به خود بپردازد و متوجه اين دردهاي بي‌اهميت شود.پاسخ دوم: بيماري ريفلاکس در درصدي از افراد شديد و مدام است. اين افراد ممکن است از مشکلات ديگري مانند فتق مري رنج ببرند. از آنجا که مبتلايان به ريفلاکس بايد براي مدت‌زمان طولاني دارو مصرف کنند، عده‌اي از آنها ترجيح مي‌دهند عمل جراحي انجام دهند. در عمل جراحي لاپاروسکوپيک بدون اينکه شکم باز شود، قسمتي از معده بيمار دور مري دوخته و ثابت مي‌شود اما مشکلي که وجود دارد اين است که اگر کسي به دارو جواب ندهد، به اين درمان نيز جواب نمي‌دهد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت