جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تشنج بعد از ضربه کودک

raziye آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    بیرجند

پیشفرض تشنج بعد از ضربه کودک

با سلام و خسته نباشید
    من در سن 11 سالگی به شدت زمین خوردم و سرم به زمین برخورد کرد و پس از 3ماه دچار تشنج شدم که 2.5 سال دارو مصرف کردم و پس از ان دکتر دارو را تدریجا قطع کرد.پس از ان2.5 سال هیچ مشکلی نداشتم ولی دوباره در 16 سالگی تشنج کردم که از نوبت قبل شدیدترو طولانی تر بود به صورتی که بیهوش شدم در حالی که دفعات قبل بیهوش نمی شدم و فقط پرش در یک طرف بدن داشتم.
    حالا مدت 3.5 سال است دارو مصرف میکنم و الان دکتر به من گفته دارو باید تدریجا قطع شود. با سابقه ای که دارم احتمال عود مجدد در من چقدر است؟
    احتمال دارد اگر عود کند شدیدتر از نوبت قبل باشد؟
    و اینکه ایا صرع با علت ضربه به سر کاملا درمان می شود؟
    سن من 20 سال است.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

تشنج ناشی از ضربه در کودکان به 3 فرم دیده می شود
    1- پس از چند ثانیه از ضربه رخ می دهد: پبش آگهی خوب است و احتمال تشنج دیر رس جزئی است
    2- تشنج زودرس : در طی یک هفته از تروما رخ می دهد : پیش آگهی طولانی مدت آن خوب است
    3- تشنج دیررس : یک هفته پس از ضربه رخ می دهد معمولا تا 2 سال هم ممکن است. این بیماران اغلب نیاز به درمان طولانی مدت دارند. این مشکل به احتمال زیاد نشانه گلیوز یا ضایعه قسمتی از کورتکس است که منشاء صرع طولانی مدت خواهد بود

فاکتور های پیش آگهی دهنده در این مورد به این ترتیب است: کودکی که سن 2 یا کمتر داشته , کودکی که ضربه شدید و معیار ارزیابی یا فاکتور گلاسکوی پائینی داشته , کودکی که مدت زیادی پس از ضربه اختلال هوشیاری داشته
    این کودکان معمولا پیش آگهی مناسبی ندارند

اما اینکه جه برخوردی با شما باید بشه... نظر پزشک خودتان مهم است. در کل 70% کودکان و 60% بزرگسالان که حمله هایشان بطور کامل با داروهای ضد صرع کنترل شده است می توان درمان را قطع کرد. پروفایل بیماران زیر بیشترین شانس را برای قطع دارو دارند

1- کنترل کامل حمله برای یک تا 5 سال
    2- حمله های منفرد که می تواند متمرکز یا ژنرالیزه باشد
    3- معاینه نورو لوژیک نرمال شامل آگاهی
    4- نوار مغز نرمال

آینده شما را نمی توان پیش بینی کرد ولی با توجه به شرح حال شما قطع درمان بدون اشکال است

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت