جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: Itp - عدم درمان بعد از 8.5 ماه

vakili.a آفلاین است تازه وارد

پیشفرض Itp - عدم درمان بعد از 8.5 ماه

دختري 19 ساله هستم. بيش از يك سال است كه به بيماري itp مبتلا هستم. دقيقا هشت‌ماه‌ونيم بعد از قطع قرص‌ها ناگهان سطح پلاكت‌ها به 38000 رسيد. به اين ترتيب من دوره دوم درمانم را دوباره آغاز كردم و هنوز هم تحت درمان هستم. مي‌خواستم بدانم آيا آخرين راه حل برداشتن طحال است. لطفاً در مورد عوارض برداشتن طحال هم برايم توضيح بدهيد. آيا اين عمل در ساير مراحل زندگيم ممكن است مشكلي ايجاد كند مثل باروري و امثال اينها. و چه مراقبت‌هايي لازم است؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

آي.تي.پي نوعي بيماري خود ايمني است كه در آن دستگاه ايمني بدن بر عليه بدن فرد وارد عمل شده و پلاكت‌هاي خون فرد را تخريب مي‌كند. از آنجا كه پلاكت‌ها نقش بسيار مهمي در روند انعقاد خون و جلوگيري از خونريزي دارند، از بين رفتن آنها باعث استعداد فرد به خونريزي مي‌شود. حتي گاهي اين خونريزي‌ها به قدري شديد مي‌شوند كه حيات فرد را به خطر مي‌اندازند. خوشبختانه در حال حاضر و با پيشرفت‌هايي كه در درمان اين بيماري رخ داده است احتمال بروز اين رويدادهاي خطرناك بسيار نادر است و ديگر جايي براي نگراني در مورد اين بيماران وجود ندارد. در مورد بزرگسالاني مثل شما كه به اين بيماري مبتلا هستند، راه اول درمان استفاده از كورتن‌هاست كه شما هم دو دوره درمان با اين داروها را تجربه كرده‌ايد. درمان با آنتي‌بادي‌هايي مثل روگام هم يك راه ديگر درمان است اما راه بسيار مهم ديگر، انجام عمل جراحي براي خارج كردن طحال است. اگر چه اين عمل هميشه باعث علاج قطعي بيماري نمي‌شود در درصد قابل توجهي از بيماران باعث فروكش قابل‌توجه بيماري مي‌شود. در ضمن معمولا بعد از انجام جراحي برداشتن طحال مي‌توان به طور قطع گفت كه ديگر احتمال خونريزي‌هاي مهلك وجود ندارد و بيمار مي‌تواند از عدم ابتلا به اين خونريزي‌هاي شديد اطمينان حاصل كند. به هر حال اگر واقعاً اين درمان براي شما مورد نياز باشد مطمئناً منافع آن بيشتر از مضرات آن است. بايد به شما اطمينان داد كه برداشتن طحال تداخلي در باروري شما ايجاد نخواهد كرد. در ضمن در اين سنين ديگر طحال نقش چنداني هم در محافظت بيمار در برابر عوامل عفوني ندارد اما به هر حال بعد از انجام اين جراحي محافظت‌هايي نظير انجام واكسيناسيون‌هاي خاص به اين بيماران توصيه مي‌شود
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت