جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: پلاکت کمتر از 90 هزار

hamid25 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پلاکت کمتر از 90 هزار

من مشکل پلاکت خون دارم و پلاکت‌هايم زير 90 هزار است و ضمنا سرگيجه و کوفتگي بدن دارم اما سونوگرافي‌ام طبيعي است. آيا اگر قصد بارداري داشته باشم، خطرناک است؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

به غير از کنترل سيستم انعقادي خون، از شمارش پلاکت خون براي بررسي روند بهبود نارسايي مغز استخوان و بيماري‌هاي خوني هم استفاده مي‌شود. در افرادي که خون‌ريزي خود به خودي يا لکه‌هاي ريز خون‌مردگي در پوست دارند نيز اندازه‌گيري پلاکت ضروري است.

ميزان طبيعي پلاکت بين 150 هزار تا 400 هزار در هر ميلي‌مترمکعب خون براي بزرگسالان است. البته در نوزادان اين مقدار کمي بيشتر است.

محدوده خطر پلاکت، زير 50‌ هزار يا بيشتر از يک ميليون است که نيازمند توجه ويژه است.

اما غير از اجزاي اصلي آزمايش خون (مثل مقادير پلاکت، گلبول‌سفيد و قرمز، هموگلوبين)، مقياس‌هاي ديگري مثل mcv و mch و mchc هم وجود دارند که همه مربوط به گلبول‌قرمز، اندازه و مقدار هموگلوبين در گلبول‌ قرمز هستند. با توجه به اينکه شرح حال مختصري از وضعيت‌ خودتان داده‌ايد، توصيه مي‌کنم که حتما به پزشک متخصص مراجعه کنيد تا با توجه به سن‌تان، تعداد گلبول‌هاي سفيد، هموگلوبين و شمارش دقيق پلاکت‌هايتان ‌مشخص شود مشکل اصلي‌تان چيست. همچنين در بررسي‌هاي صورت گرفته از نظر معاينه نيز بايد مشخص شود که آيا طحال‌تان بزرگ‌تر از حد طبيعي‌ است يا نه؟ نکته مهم ديگر اين است که آيا سابقه پلاکت پايين داشته‌ايد؟ اگر اين چنين است در چه سني به اين موضوع پي برده‌ايد؟ آيا براي کمبود پلاکت خونتان تشخيص بيماري خاصي داده شده است يا نه؟ آيا در اين خصوص، درمان متناسب و اقدامات لازم انجام شده است يا نه؟

بنابراين اگر پلاکت خون شما در محدوده 90 تا 100 هزار است و براي مدتي طولاني در اين محدوده باقي مانده است، منعي براي بارداري شما وجود ندارد. البته توصيه مي‌کنم حتما پلاکت خونتان توسط فوق تخصص هماتولوژي بررسي شده و در اين خصوص درمان‌هاي لازم صورت گيرد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت