جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: درد شدید سمت راست کمر

mazinani.m آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درد شدید سمت راست کمر

سلام

24 سال دارم. مدتي پيش سمت راست كمرم دچار درد شديدي شد. با خوردن مسكن و گرم نگه داشتن ناحيه، كمي بهتر شدم. ضمن اينکه دفعات دفع ادرارم را با خوردن مايعات بيشتر كردم و اين درد تا حد خيلي زيادي کم شد. مي‌خواستم بدانم كه آيا اين درد مي‌تواند مربوط به كليه‌ام باشد؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

معمولا دردهاي کمر در بيشتر مواقع دردهاي ناشي از گرفتگي بافت نرم عضلات، دردهاي مربوط به ستون فقرات به دليل ضربه، حمل بار سنگين، بدنشستن‌هاي طولاني و ... است.

بيمار ممکن است اين درد را در ناحيه کليه‌ حس کند که پس از مدتي خود‌به‌خود برطرف مي‌شود ولي در تشخيص‌هاي افتراقي بايد اين نکته را در نظر بگيريم که کليه‌ها هم مي‌توانند باعث درد ناحيه پهلو شوند. گاهي اين دردها در بيماري که سابقه سنگ کليه دارد، با درد شديد ناحيه پهلو همراه است.

هنگام بروز دردهاي کليوي، فقط درد مطرح نيست بلکه علايمي همچون تکرر ادرار، تغيير رنگ ادرار، رنگ قرمز ادرار در افرادي که سنگ کليه دارند و... نيز ديده مي‌شود.

ممکن است دردها به دليل بيماري‌هاي کليوي ناشي از کشيدگي کپسول کليه که دور کليه قرار دارد، باشد. تاکيد مي‌کنم، شايع‌ترين دردهاي پهلو به دليل گرفتگي‌هاي عضلاني و دردهاي ناحيه کمر است اما از آنجا که سلامت کليه‌ها اهميت زيادي دارد و عدم پيگيري اين دردها ممکن است باعث تشخيص و درمان ديرهنگام بيماري اين عضو حياتي شود، توصيه مي‌کنيم حتما به يک پزشک مراجعه کنيد تا بررسي‌هاي لازم مانند آزمايش ادرار، سونوگرافي از کليه‌ها و مجاري ادراري و... انجام شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت