جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: درگيري عصب دست

mohsen adib آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درگيري عصب دست

با عرض سلام خدمت پزشكان محترم
    از اين كه اين امكان رو براي مردم ايران فراهم كرديد از شما ممنونم و از خداوند توفيق روز افزون شما رو خواستارم
    بطور خلاصه مشكلم رو مطرح ميكنم :
    برادرم چند وقت پيش در محيط كارش ( كار با ماشين تراش ) دچار ثا نحه شد و دستش به اهرم در حال چرخش گير كرده و دور اهرم به شدت پيچيده شدو يكي از استخوانهاي دستش شكسته شده و مچ او به شدت تحت فشار قرار گرفت و كشيده شد . بعد از 3 ماه كه استخوان جوش خورد به دستور دكتر دستش رو در اب ولرم حركت ميداد ولي ايشان حالت مور مور شدن و برق گرفتگي در 3 انگشت سمت چپ دست احساس ميكرد و همينطور دامنه ي حركتي دستش كم شده بود و در اثر كشش درد شديدي احساس ميكرد . به دستور پزشك متخصص به ازمايش ( تست ) عصب و عضله فرستاده شد . پزشك مربوطه بعد از ملاحظه ي جواب گفت كه يكي از عصب هاي دست در گير ه و بايد عمل جراهي بشه .
    حالا سوالا ت من از شما عزيزان اينه كه:
    1- ايا نياز مبرم به عمل جراهي هست ؟ و ايا راه ديگري براي حل اين مشكل وجود نداره ؟
    2- به نظر شما نياز نيست كه به يك پزشك فوق تخصص جراهي هاي دست مراجعه بشه ؟
    ما در شهر رشت ساكن هستيم . از كجا مي تونم متوجه بشيم كه در شهر ما پزشك فوق تخصص جراهي هاي دست وجود داره يا نه ؟ اگر مي تونيد كمك كنيد
    اگر در شهر ما وجود نداشت لطفا يك پزشك فوق تخصص جراهي هاي دست در تهران به ما معرفي كنيد
    از صبر و حوصله و محبت شما ممنونم
    هميشه موفق و سلامت باشيد

دكترعلي اجودي آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض آسیب عصب دست

با سلام
    جهت کمک به شما لازم است اطلاعات بیشتری در اختیار بگذارید
    لطفا به این سوالات جواب بدید
    1-محل شکستگی کجا بوده؟
    2-آیا شکستگی با زخم همرا بوده یا خیر؟
    3-آیا برای درمان شکستگی جراحی انجام شده؟ چه نوع؟
    4-دقیقا کدام انگشتان کدام دست مشکل داره؟
    5-گزارش نوار عصب چه بوده ؟لطفا نتیجه گیری پایانی نوار عصب رو تایپ کنید.

پیشفرض آسیب عصب دست

با عرض سلام خدمت شما جناب اقاي دكتر اجودي
    از كمكي كه ميكنيد واقعا ممنونم
    و اما جواب سوالاتي كه كرديد :
    1) محل شکستگی- استخوان كف دست چپ دقيقا زير انگشت مياني
    لازم به ذكره شكستگي بدليل گير كردن و دوران و كشش شديد دست دور اهرم ماشين تراش بوجود امده است
    2) شکستگی با زخم همرا نبوده
    3) برای درمان شکستگی تا بحال جراحی انجام نشده ( حادثه حدودا 3 ماه هست كه رخ داده )
    4) دقيقا 3 انگشت سمت چپ از دست چپ يا بعبارت ديگر انگشتان دست چپ بغير از انگشت اشاره و شست ( حالت گزگز و خواب رفتگي داره . البته وقتي كه دست از مچ به بالا و پايين كشيده مي شه و هنگامي كه از مچ دوران ميكنه نيز درد احساس ميشه )
    5) براي اطمينان بيشتر 2 بار نوار عصب و عضله گرفته شد كه نتیجه گیری پایانی هر 2 نوار عصب رو تایپ مي کنم :
    نوار اول :

IMPRESSION :
    acute severe Lt CTS with some axonal degeneration. surgical intervention appears to be logical.

نوار دوم :

CONCLUSIONS AND COMMENTS :
    these EMG and NCS findings are compatible with LT MEDIAN NEUROPATHY INTO WRIST BY MODERATED CTS AND NO ACTIVE DENERVATION WITH AFEW NEUROGENIC PROCESS INTO MUSCLE NEEDLE EXAM .

موقعیت
    تهران

پیشفرض اختلال حس دست بدنبال کشیدگی

با سلام
    خب موضوع روشن تر شد.بدنبال کشش شدید وارده به عصب : عصب مدیان(یکی از 3 عصب دست)آسیب دیده.چون بریدگی و زخم نداشته به احتمال زیاد عصب قطع کامل نبوده و امتداد خودشو حفظ کرده(نوار عصب هم همینو میگه).
    در این شرایط برای تصمیم گیری نوار عصب(EMG and NCV)نقش کلیدی داره.اگر نوار عصب بهبود تدریجی رو نشون بده می شه صبر کرد و 3 ماه زمان زیادی نیست گاهی چندین ماه طول می کشه تا حس طبیعی بشه.
    ولی اگر نوار عصب با فواصل 3 ماه هیچ بهبودی نشون نده اونوقت لازمه جراحی انجام بشه تا بفهمیم مشکل عصب چیه.
    راستش من از جواب 2 نوار عصب که تایپ کردید زیاد خوشم نیومد .حالا یا شما ناقص نوشتید یا اصلا خوب انجام نشده.
    در کل من حس می کنم برادر شما فعلا می تونه صبر کنه و انجام فیزیوتراپی و ورزشهای دست براشون کافیه ولی برای نظر قطعی باید خودشون و عکسها و آزمایشات رو از اول تا حالا ببینم .
    موفق باشید

پیشفرض آسیب عصب دست

با سلام مجدد خدمت اقاي دكتر اجودي
    از راهنمايي هاي مفيد شما متشكريم
    اميدوارم اجر اين خدمت به خلق رو از خداوند بزرگ بگيريد
    گفتيد كه از جواب 2 نوار عصب که تایپ کردم زیاد خوشتون نیومد بايد بگم كه طبق دستور شما
    فقط نتيجه گيري پاياني رو من براي شما تايپ كردم و البته در هر نوار عصب جدولهايي بوده همراه مقاديري در هر قسمت كه اونها رو من ننوشتم اگر نياز هست لطفا امر بفرماييد تا جدولها رو بصورت كامل براتون تايپ كنم
    چند سوال هم از خدمتتون دارم كه اگر لطف كنيد و جواب بديد ممنونتون ميشم
    1) آسيب عصب دست با درگيري عصب دست ايا تفاوت داره ؟
    2) در هنگام حركت و خم شدن مچ حالت برق گرفتگي وجود داره . ايا اين نشانه ي درگير بودن عصب نيست ؟
    3) گفتيد فعلا ميشه صبر كرد و فیزیوتراپی و ورزشهای دست انجام داد تا شايد بهبودي به تدريج حاصل بشه و بعد نوار عصب گرفت و ميزان بهبودي رو مورد بررسي قرار داد در اينجا 2 سوال مطرح ميشه :
    1- ازاونجايي كه ايشان كارش با دست هست و كار يدي انجام ميده ايا صلاح هست دست به آچار بشه و كار سنگين انجام بده ؟
    2- بنظر شما لازم هست كه چند وقت ديگه دوباره نوار عصب گرفته بشه؟
    4) در شهر ما يكي از همكار هاي شما گفتند كه اگر به همين صورت بمونه و عمل نشه امكان داره عضلات دست تحليل بره و كوچك بشه و دست كارايي خودشو از دست بده . نظر شما در اين مورد چي هست؟

آقاي دكتر اجودي از اينكه شما و همكاراتون وقت گرانبهاتون رو براي كمك بدون منت و مزد به هموطناتون گذاشتيداز شما ممنونيم و از خداوند موفقيت روز افزون شما رو خواستاريم .

موقعیت
    تهران

پیشفرض درگیری عصب دست

جواب سوالات:
    1-درگیری عصب با آسیب عصب کمی فرق داره.درگیری عصب یا بیماری عصب (neuropathy) اغلب بدنبال بیماریهای داخلی بدن بوجود میاد.مثلا بیماری قند خون در دراز مدت میتونه کار اعصاب رو مختل کنه. آسیب عصب بدنبال ضربه های بیرون بوجود میاد مثل بریدگی یا کشش از بیرون.
    2-حالت برق گرفتگی بدنبال آسیب عصب(Tinnel sign) بوجود میاد و در معاینه اهمیت زیادی است.چرا که محل حدودی آسیب عصب رو نشون میده و تغییر محل اون در طی زمان سیر بهبود رو نشون میده.
    3-من گفتم احتمال میدم بشه صبر کرد. این یک مشاوره از دوره. تا خودم عکسها و نوار عصب و بیمار رو نبینم اصلا توصیه قطعی نمی کنم.
    1-3 -خیر.تا بهبود و روشن شدن کار عصب کار سنگین رو توصیه نمی کنم.ولی کارهای معمول بلامانع است
    2-3 -توصیه می کنم ماهی یک مرتبه انجام بدید.قبل از اینکه دنبال ارتوپد خوب بگردید دنبال متخصص نوار عصب خوب باشید
    4-اگر سیر بهبود عصب خوب باشه نگران تحلیل عضلات نباشید .اگر عصب تا قبل از یکسال برگرده عضلات دوباره قوی خواهند شد .

با احترام

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی