جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آسیب عصب صورتی ( گزارشات و مقالات)

ghasemi65 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آسیب عصب صورتی ( گزارشات و مقالات)

من 3 ماه پیش دچاره یک سانحه تصادف شدم
    4 روز توی کما بودم و ضربه مغزی شدم و عملم کردن
    بعد از اینکه به هوش اماده دچاره بیماری بل شدم و نصف سمت چپ صورتم از کار افتاده

الان 3 ماه از بیماری میگذره اما هیچ فرقی نکرده فقط چشم دیگه خشک نیست قدری چشمم ترشح میکنه 3 ماه قبل ترشح نمیکرد
    1-این بیماری واقعا تا 3 ماه دیگه بهبود پیدا میکنه؟
    2-نیاز به مصرف دارو یا قرص ندارم؟
    3-من فیزیو تراپی نمیرم مشکلی نداره؟

با تشکر فراوان

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اینکه چه تصمیمی در باره شما باید گرفته شود ارتباطی به ما ندارد ما صرفا در باره کلیات صحبت میکنیم. اگر ابهامی در مورد روند درمان خودتون دارید بهتره با پزشک خودتون صحبت کنید

علت آسیب: ضربه به صورت , جراحی استخوان پشت گوش , جراحی غده پاروتید , ترومای مامائی , اسیب های کششی , فشاری مثل وجود یک توده هماتوم خون ( تجمع خونی ), وجود قطعات شکسته استخوان یا حرارتی ( دریل هنگام جراحی گوش ) و تورم ناشی از تروما

علائم : فلج تروماتیک بطور ایزوله حادث نمی شود و اغلب سایر علائم تروما همراه است

تشخیص: وجود شرح حال بیانگر علت فلج فاسیال است. ارزیابی عملکرد فاسیال , انجام آزمایشات الکتریکی ( نورو گرافی و EMG ) و ی تی اسکن با مقاطع مختلف( جهت تعیین محل ضایعه ) نیز به ویژه در مبتلایان به شکستگی استخوان تمپورال کمک کننده است.

نکته : تشخیص فلج عصب فاسیال در بیماران دچار کوما سخت است

سیر بالینی بستگی به وسعت ضایعه دارد به طوری که پارگی عصب , سبب فلج فوری کامل شده و با گذشت زمان تمایل به بهبودی ندارد در حالی که در آسیب های خفیف تر , فلج طی چند روز افزایش یافته و بعدا بطور خود بخود بهبود می یابد

ضرورت انجام جراحی در فلج تروماتیک فاسیال بستگی به سیر بالینی آن دارد. لذا عملکرد عصب فاسیال و سیر فلج باید به دقت در مبتلایان به شکستگی استخوان تمپورال با نوروگرافی و EMG ارزیابی و ثبت شود.

عارضه : آسیب به قرنیه , تداوم فلج و عوارض مرتبط با ترومای اولیه

درمان :
    تمام موارد فلج فوری باید تحت جراحی تجسسی قرار گیرند که زمان انجام آن به وضعیت بالینی بیمار بستگی دارد. عصب شدیدا آسیب دیده را می توان با جراحی میکروسکوپی پیوند و ترمیم کرد

در فلج تاخیری ابتدا جهت کاهش تورم از ک.رتون استفاده می شود.و در شرایط زیر جراحی تجسسی عصب فاسیال ضروری است:
    1- دژنراسیون بیش از 90% عصب
    2- مشاهده فشار روی عصب توسط قطعات استخوانی در سی تی اسکن
    3- نشست مایع مغزی نخاعی در شکستگی استخوان آهیانه
    4- از هم گسیختگی زنجیره استخوانچه ای گوش در شکستگی های استخوان آهیانه

همانطوریکه نوشتم باید وضعیت عصب شما با روشهائی که نوشتم ارزیابی شود تا بتوان در مورد آن اظهار نظر کرد.
    اگر فلج کامل تشخیص داده بشود امکان بهبودی با گذشت زمان کم هست اگر ناکامل باشد امکان اینکه با گذشت زمان بهبود یاید وجود دارد.

عصب فاسیال (عصب هفتم مغزی)
    عصب فاسیال (عصب هفتم مغزی)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت