معني خوشبختي براي هر فرد متفاوت است. براي برخي خوشبختي يعني تنها بودن، براي برخي ديگر يعني معشوق را در کنار داشتن و براي برخي ديگر يعني کلکسيوني از تابلوهاي هنري جمع کردن. خوشبختي جلوي دست همه هست. فقط برخي اوقات ما به راحتي از کنار آن مي‌گذريم. کافي است برخي اصول را رعايت کنيم تا اين شبه نامريي برايمان مريي شود...

اين 5 کليد را به همراه داشته باشيد تا درهاي بهشت خوشبختي به روي شما باز شود:
به خودتان احترام بگذاريد
برخي عادت دارند مدام خود را تحقير کنند. برخي ديگر برعکس به خود و آنچه هستند، مي‌بالند. تفاوت اين دو در ميزان احترامي است که به خودشان مي‌گذارند. براي رسيدن به خوشبختي بايد به روح‌تان غذاي کافي بدهيد. غذاي روح احترام به خود است. وقتي شما به خود احترام مي‌گذاريد، اعتماد به نفس پيدا مي‌کنيد. مسووليت‌پذير مي‌شويد و زندگي و خوشبختي‌تان را به دست خودتان مي‌گيريد و اجازه نمي‌دهيد ديگران آن را نابود کنند. اگر تاکنون به خود احترام نمي‌گذاشتيد، از همين الان آغاز کنيد. اگر فيلمي از موفقيت‌هايتان داريد آن را بگذاريد و يک بار ديگر تماشا کنيد و به جاي آنکه آخر روز به بدبختي‌ها و شکست‌هايتان فکر کنيد روي زيبايي‌ها و پيروزي‌هايتان متمرکز شويد. اينها احساس بهتري به شما خواهند داد.

روابطتان را با ديگران زيبا کنيد!


آيا مي‌دانستيد فکر کردن به ديگران يکي از مهم‌ترين اصول رسيدن به خوشبختي است؟ هميشه به دنبال اين نباشيد که با انجام کاري مورد مقبول ديگران قرار بگيريد يا ديگران شما را دوست داشته باشند. به جاي آنکه از ديگران انتظار داشته باشيد، کمي بخشنده باشيد. سعي کنيد شما ديگران را دوست داشته باشيد و براي پذيرفتن آنها پيش قدم شويد.

لذت‌هاي کوچک را بچشيد


خوشبختي چيزي نيست جز لذت‌هاي کوچک زندگي که هر روز کنار هم قرار مي‌گيرند. تقريبا چيزي مثل سلامتي است. تابيدن نور گرم آفتاب در زمستان روي پوست بدنتان، خاطره چاي نوشيدن با يک رفيق قديمي، ... خوشبختي يعني تمام لحظاتي که شما خوشحال‌ايد. شادي و خنده سبب افزايش ميزان هورمون آندورفين در خون شما شده و اين هورمون آرامش‌بخش، مولکول خوشبختي است.

با گذشته خود صلح کنيد!


يک شکست عشقي، يک رابطه خانوادگي بد... گاهي اوقات خاطرات گذشته عذاب‌آور و خردکننده‌اند اما براي رسيدن به سبکي، آرامش و خوشبختي گاهي ناچاريم با گذشته کنار بياييم.


گمان نکنيد اين کار بس دشوار است. نه. تنها کافي است در مورد گذشته کمي صحبت کنيم اما اگر موفق نشديد حتما به يک روان‌شناس مراجعه کنيد.

خلاقيت را پرورش دهيد!


به جنگ روزمرگي برويد و چشم خود را بر ناشناخته‌ها بگشاييد... جالب است بدانيد اکثر آدم‌هاي خوشبخت اقرار مي‌کنند که خوشبختي را در ناشناخته‌ها يافته‌اند. براي رسيدن به اين منظور بايد کنجکاو باشيد و اجازه اشتباه در تمامي حوزه‌ها را به خود بدهيد. تبديل به آشپز، نويسنده يا توريست شويد و حوزه‌اي که در آن بيشتر احساس شادي مي‌کنيد را بيابيد.