خانم‌ها اگر بخواهند، می‌توانند از آقایان پیشی بگیرند، همین طور كه زنان موفق دنیا خواستند و توانستند از لحاظ شغلی و رسیدن به خوشبختی به نوعی در زندگی شخصی‌شان عمل كردند كه شاید باعث تعجب خیلی‌ها شد، اما جای تعجب ندارد، چرا كه زنان به راحتی می‌توانند پله‌های موفقیت و خوشبختی را طی كنند، چون آنها دارای (ناخودآگاهی) هستند كه می‌تواند آنان را متمایز كند. دكتر (مجد)، عضو هیئت علمی دانشگاه می‌گوید: محتویات ناخودآگاه، تعارض های نهفته در ضمیر هر كس، رویاها، آرزوها، دفاعیات روانی، خاطرات و... را شامل می‌شود.

از آن‌جا كه زنان هر حادثه و واقعه‌ای را با جزئیات بسیار ضبط می‌كنند، محتویات حافظه آنها حجمی چندین برابر محتویات ناخودآگاه مردان دارد. این جزئیات، فضای بزرگی از ناخودآگاه را به خود اختصاص می‌دهد. این مجموعه با این‌كه شبیه به حافظه است با آن تفاوت اساسی دارد. این مجموعه جزئیات دقیق، با حجم بسیار زیاد، یكی از بزرگ‌ترین وجوه تمایز مردان و زنان است.

در حقیقت اگر از دیدگاه كامپیوتری مقایسه كنیم، خانم‌ها بایت‌های حافظه كامپیوتر ناخودآگاه‌شان چند مرتبه بیش از آقایان است. این امتیاز مهم و ارزشمندی است كه هر خانم باید ارزش آن را بشناسد و چگونگی استفاده از این نعمت خدادادی را طراحی كند. با این مجموعه زیاد ضبط‌های ناخودآگاه كه در واقع تجارب شخصی هر انسان است؛ زن چند گام از مرد پیشتر است. تجارب شخصی بنای ایجاد مهارت برای ماست. مجموعه مهارت‌ها، ما را مستعد كاری می‌سازد. تجارب زیاد شخصی، مهارت‌های بسیار و استعدادهای برتر، در مجموع ما را به این نتیجه می‌رساند كه زن جنس برتر است!

یكی از شگفتی‌های من این است كه چرا خانم‌ها از این حجم عظیم اطلاعاتی، سودی نمی‌برند. برخی از خانم‌ها عمده زمان خود را با تمركز بر غصه‌های بی‌ارزش تباه می‌كنند. از غصه‌های ریز و درشت كه بگذریم، كارهای بی‌ارزش نیز وقت ارزشمند جنس زن را می‌گیرد.من از خانم‌ها تعجب می‌كنم كه وقتی دور هم جمع می‌شوند از موضوعاتی صحبت می‌كنند كه ارزشی ندارند. خانمی كه حجم عظیمی از اطلاعات را در ناخودآگاهش دارد، بهتر است داستان بنویسد یا حرف‌های تكراری و ملال‌آور بزند؟

با این نعمت خدادادی، خانم‌ها مستعدند كه بهترین قصه‌ها و رمان‌ها را بنویسند، بهترین آهنگ‌ها را بسازند یا بهترین شعرها را بسرایند.در واقع یكی از وجوه اصلی برتری و شایستگی انسان در كره زمین، نوع تفكر ویژه اوست كه در خانم‌ها به نهایت كمال خود رسیده است، اما با كمال تاسف، تمركز خانم‌ها بر روی موضوعاتی ساده و پیش پا افتاده است. مثلا برخی از خانم‌ها بخش عمده‌ای از وقت سال‌های متمادی زندگی خود را صرف اندیشیدن به رابطه خودشان با جاری‌شان می‌كنند! آیا این اندیشه، حول موضوعی كم‌ارزش نیست؟

در همین مقوله كمتر مردی را می‌توان یافت كه به رابطه‌اش با باجناقش فكر كند! مردها به راحتی با هم به صلح می‌رسند و هیچ‌گاه درباره كسی كه هیچ نقش جدی سازنده یا مخرب در زندگی آنها ندارد، اندیشه نمی‌كنند و وقت خود را با مجادلات ذهنی بیهوده تلف نمی‌كنند. این مجادلات ذهنی و اشتغالات بیهوده، زنان را از توفیق در هنر، علوم و فنون مورد علاقه آنها دور می‌سازد.

توان زنان نشان می‌دهد كه باید آنها در علم و هنر از مردان پیشی بگیرند اما شاید چون خانم‌ها خود را دست كم گرفته‌اند یا فرهنگ غالب، آنها را مقهور خود ساخته، سمت و سوی تلاش آنها جهت اصلی را نیافته است. در درس خواندن بسیاری از دختران ما به جای این‌كه موضوع درسی را به طور كلی بفهمند، آن را كلمه به كلمه حفظ می‌كنند و حال آن‌كه‌ این دختران می‌توانند اصل موضوع را یاد بگیرند و برای حفظ كردن، یك‌بار بخوانند و در این راه از ناخودآگاه قدرتمند خود سود بسیار ببرند. اگر می‌بینید زنی از موفقیت و خوشبختی به دور است، به طور حتم این فاكتورها را در زندگی خود نادیده گرفته است، به خودتان بیایید و حداقل یك‌بار امتحان كنید.

● لذت زندگی

(آنتونی رابینز) می‌گوید: به چیزی فكر كنید كه امروز از آن لذت می‌برید یا در حال تجربه كردن آن هستید، در حالی كه زمانی تنها یك هدف بود. با این‌كه موانع بسیاری در راه رسیدن به آن وجود داشت، حالا جزئی از زندگی شما شده است. در حالی كه رویاهای جدیدتان را دنبال و با موانع موجود مقابله می‌كنید، به خاطر داشته باشید كه قبلا هم این راه را پیموده‌اید و موفق شده‌اید!روح انسان به راستی شكست‌ناپذیر است. اراده برنده شدن، اراده موفق شدن، شكل دادن به زندگی و كنترل آن، تنها زمانی قابل تحقق است كه به درستی بدانید چه می‌خواهید و باور كنید كه هیچ مخالفتی، هیچ مانعی و هیچ مشكلی نمی‌تواند از دستیابی شما به آن جلوگیری كند. موانع، تنها به منزله عواملی هستند كه اراده شما را در رسیدن به اهداف ارزشمندتان قوی‌تر می‌كنند.خانواده سبز