جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: یک چهارم ژاپنی ها به خودکشی فکر می کنند

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض یک چهارم ژاپنی ها به خودکشی فکر می کنند

  نتایج تحقیقات دولت حاکی است یک نفر از مجموع هر چهار شهروند ژاپنی بوی‍ژه در بین قشر جوان به طور جدی به خودکشی فکر کرده اند.

  یک دفتر دولت ژاپن اعلام کرد: این نتایج به احتمال زیاد بیانگر دشواری ایجاد فرصت های شغلی در این رکود اقتصادی و افزایش شمار کارمندان غیرثابت و ضعف روابط اجتماعی است.دولت ژاپن آمایشی را در ماه ‍ژانویه گذشته انجام داد که در آن 2017 ژاپنی بالاتر از 20 سال به سوالات پاسخ دادند.

  به گزارش فارس ؛ نتایج این آمایش نشان داد که به طور میانگین 23.4 درصد از این افراد (27 درصد در زنان و 19.1 درصد از مردان) به طور جدی به خودکشی فکر کرده اند.این آمار افزایشی 4.3 درصدی را نسبت به آمایش گذشته که در سال 2008 میلادی در این زمینه انجام شد، نشان می دهد.این تحقیقات نشان داد: افراد رده سنی 20 تا 30 سال بیشتر از افراد سنین بالا به خودکشی فکر می کنند و این تمایل نامطلوب را با درمیان گذاشتن احساسات خود با اعضای خانواده، دوستان یا همکارانشان در محیط کار پشت سر می گذارند یا اهتمام و توجه خود را به کار، تفریح ها یا مرخصی برای استراحت معطوف می کنند.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 19-May-2012 انجام شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  هر ۱۵ دقیقه یك ژاپنی خودكشی می كند


  شهرت ژاپن به عنوان یكی از كشورهایی كه دارای بالاترین میزان خودكشی است با انتشار آماری جدید باز هم تأیید شد كه نشان می دهد بیش از ۳۰ هزار نفر در سال اقدام به خودكشی می كنند.


  به نقل از گاردین، آمار خودكشی در ژاپن برای نخستین بار از سال ۱۹۹۸ مورد بررسی و ثبت قرار گرفت. در سال ۲۰۰۶، ۳۲ هزار و ۱۱۵ مورد خودكشی در ژاپن ثبت شده است كه برابر ۲۵ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر، ۱۰۰ نفر در روز و یا یك نفر در هر ۱۵ دقیقه بوده است.

  معمول ترین ساعت خودكشی ۵ صبح برای مردان و در میان زنان حوالی ظهر بوده است كه خانواده آن ها برای رفتن به مدرسه یا سر كار در منزل نبوده اند.

  با وجود این كه جمعیت ژاپن نصف جمعیت آمریكاست اما میزان خودكشی در این دو كشور برابر است. در سال ۲۰۰۶ هم ۵ هزار و ۵۵۴ نفر افراد بالای ۱۵ سال در بریتانیا خودكشی كرده اند كه ۷۵ درصد آن ها مرد بوده اند.

  كارشناسان ژاپنی در حالی گیج شده اند كه آمار خودكشی در سال ۱۹۹۸ ناگهان با جهش روبه رو شد و با ۳۵ درصد افزایش از ۲۴ هزار و ۳۹۱ نفر به ۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر رسید كه از آن زمان تا كنون میانگین سالانه خودكشی در این كشور بالای ۳۰ هزار نفر بوده است.

  در این زمینه دو تئوری توسط كارشناسان مطرح شده است كه یكی تمركز بر مدارس و دیگری خودكشی های مرتبط با اینترنت است. سال گذشته پلیس ژاپن موفق به نجات ۷۲ نفر شد كه با توجه به فعالیت هایشان در اینترنت قصد خودكشی داشته اند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت