جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 13 مجموع

موضوع: آمار خودکشی ایران و جهان

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض آمار خودکشی ایران و جهان

در هر 40 ثانيه يک نفر خودکشي مي‌کند

سالانه حداقل يک ميليون نفر در سراسر دنيا خودکشي مي‌کنند، يعني در هر 40 ثانيه، يک نفر. به نقل از خبرگزاري فرانسه، طبق مقاله‌اي که در مجله انگليسي زبان لانست به چاپ رسيده است اين آمار از سوي سازمان جهاني بهداشت تاييد شده است. خودکشي دهمين دليل مرگ است و 5/1 درصد مرگ‌هاي جهان را به خود اختصاص داده است.خودکشي به تنهايي در چين علت 30 درصد فوت‌هاست اما به نقل از سازمان جهاني بهداشت، شوروي سابق نيز هم‌رتبه چين قرار دارد‌ و پس از آن مي‌توان به ليتواني، استوني، بلاروس و روسيه اشاره کرد. در اين کشورها سالانه از هر 100‌هزار نفر 45 نفر خودکشي مي‌کنند. در اروپا نيز ميزان خودکشي به ويژه در کشورهاي شمالي بالاست اما در کشورهاي اروپايي مديترانه و آمريکاي جنوبي و آسيا و به ويژه کشورهاي مسلمان ميزان خودکشي بسيار پايين است.

وقوع روزانه 13 خودکشي در کشور

به گزارش ايسنا طبق اين آمار، نسبت خودکشي مردان به زنان 5/2 به يک و در بعضي از مواقع 5/4 به يک است. هر چند که آمار خودکشي در ايران نسبت به بسياري از کشورها در رده پايين‌تري قرار دارد اما مقايسه اين آمار با آمار ثبت شده سال‌هاي گذشته در ايران رشد قابل توجهي را نشان مي‌دهد، به طوري که ميزان خودکشي از 3/1 در صدهزار نفر در سال 1363 به 6 در صدهزار نفر جمعيت در سال 1383 رسيده است. در عين حال، ميزان خودکشي طي سال‌هاي 1384، 1385، 1386 به ترتيب 8/5، 65/5 و 6/5 در 100 هزار نفر جمعيت بوده است. در بررسي انجام گرفته در سال 1380 در خصوص «سيماي مرگ و مير در هجده استان کشور» که داده‌هاي آن از 195 شهرستان کشور گرفته شده، خودکشي در مردان با 6/7 در100 هزار نفر نهمين علت مرگ و مير و در زنان با 1/5 در صدهزار نفر دهمين علت مرگ ومير بوده است.

طبق آمار منتشر شده از سوي وزارت کشور، انگيزه خودکشي در مطالعات انجام گرفته به ترتيب مربوط به مسايل ناموسي، اختلافات خانوادگي، تحصيل و ازدواج، شکست و نااميدي، فقر و تنگدستي، بيماري‌هاي رواني، استرس‌ها و فشارهاي رواني، تنهايي، عشق و تمايلات شديد عاطفي و اعتياد به مواد مخدر، مواد توهم‌زا و الکل بوده که در اين ميان سهم خودکشي با انگيزه‌ اختلافات خانوادگي با 41 درصد، بالاترين علت خودکشي ذکر شده و از لحاظ جنسيتي، اقدام به خودکشي در مردان 8 برابر زنان بوده است. بيشترين دليل خودکشي در نوجوانان ايجاد فاصله و فقدان رابطه مناسب بين فرزندان و والدين ذکر شده است. فاصله‌اي که موجب مي‌شود والدين درک صحيحي از وضعيت فرزندان خود نداشته باشند.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

30 درصد خودکشي‌هاي جهان در چين اتفاق مي‌افتد

سالانه دست کم يک ميليون نفر در جهان خودکشي مي‌کنند

نشريه پزشکي لانست که به اين آمار وحشتناک اشاره کرده، يادآور شده است که طبق تازه‌ترين تحقيقات بيش از 30 درصد خودکشي‌ها در جهان متعلق به چين است اما بنا بر اعلام لانست، خودکشي در کشورهاي شوروي سابق نيز به مساله‌اي نگران‌کننده تبديل شده است.

بنا بر اعلام سازمان جهاني بهداشت، در ليتواني، استوني، بلاروس و فدراسيون روسيه از هر صد هزار نفر، 45 نفر اقدام به خودکشي مي‌کنند.

بنابراين تحقيق، در اروپا ميزان خودکشي‌ها در کشورهاي شمالي بسيار بالا توصيف شده است. کشورهاي حوزه درياي مديترانه و کشورهاي آمريکاي لاتين با اکثريت کاتوليک و کشورهاي مسلمان همچون پاکستان کمترين ميزان خودکشي را دارند. خودکشي در اين کشورها به ازاي هر صد هزار نفر شش مورد گزارش شده است. در کشورهاي پيشرفته، مردان دو تا چهار برابر بيش از زنان خودکشي مي‌کنند در حالي که در چين زنان بيش از مردان خودکشي مي‌کنند. در بيشتر کشورها افراد مسن تمايل بيشتري به خودکشي نشان مي‌دهند هرچند که در 50 سال گذشته اين پديده جوانان را بيش از پيش درگير کرده است.

ميزان خودکشي در ميان مردان در فصل بهار به اوج خود مي‌رسد. افرادي که در فصل بهار يا اوايل تابستان متولد شده باشند به‌خصوص زنان بيش از ديگران در معرض خطر خودکشي قرار دارند. گفتني است خودکشي دهمين علت مرگ و مير در جهان است

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

افزايش شمار وب‌سايت‌هاي خودكشي در تقاضاي جست‌وجوي كاربران

بر اساس يك مطالعه افرادي كه اينترنت را براي يافتن اطلاعاتي در مورد روش‌هاي خودكشي جست‌وجو مي‌كنند، بيش‌تر از سايت‌هاي ارايه كننده‌ي كمك يا پشتيباني، سايت‌هاي مشوق خودكشي را مي‌يابند.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بر اساس يافته‌هاي محققان دانشگاه‌هاي برستول، اكسفورد و منچستر نزديك به نيمي از وب‌سايت‌هاي نمايش داده شده در چهار موتور جست‌وجوي برتر اينترنتي، توصيه‌هايي در مورد نحوه‌ي پايان دادن به زندگي مي‌دهند و در مقابل تنها 13 درصد جلوگيري از ارتكاب به خودكشي يا كمك ارايه مي‌كنند.

مطالعات پيشين نشان دادند گزارش رسانه‌ها از خودكشي و پرداختن به آن در رسانه‌هاي تصويري بر ارتكاب به خودكشي اثر مي‌گذارد اما در مورد تاثير اينترنت اطلاعات چنداني وجود نداشت.

بر اساس اين مطالعه كه در نشريه‌ي بريتيش مديا ژورنال به چاپ رسيد، گوگل و ياهو بالاترين شمار سايت‌هاي اختصاص به خودكشي را به فهرست درآورده و msn مايكروسافت بالاترين شمار سايت‌هاي جلوگيري از خودكشي را نشان مي‌دهد.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض ‌خودكشي بيشتر از جنگ‌ها و قتل‌ها تلفات دارد

دو كارشناس بين‌المللي مي‌گويند تعداد مرگ و مير سالانه ناشي از خودكشي در جهان بيش از مجموع تلفات جنگ‌ها و قتل‌ها است، اما اغلب خودكشي‌ها قابل پيشگيري هستند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رويترز مانوئل برتولوت،كارشناس بهداشت رواني سازمان جهاني بهداشت‌(who) در ژنو گفت هر سال ۲۰ تا ۶۰ ميليون نفر دست به خودكشي مي‌زنند، اما تنها يك ميليون نفر از آنها در اقدام خود موفق مي‌شوند.

برايان ميشارا، رئيس انجمن بين‌المللي پيشگيري از خودكشي در گوندرين فرانسه، نيز در اين باره مي‌گويد” آنهايي كه به زندگيشان خاتمه مي‌دهند در موقعيت‌هايي مصيبت‌بار قرار دارند كه مي‌توان براي آنها كمك فراهم كرد.”

اين دو تن در حاشيه سمينار سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهاني پيشگيري از خودكشي كه يكشنبه اين هفته آغاز خواهد شد سخن مي‌گفتند.

ميشارا مي‌گويد اگر كشورها دسترسي به آفت‌كش‌ها، اسلحه، و داروها را محدود كنند و براي درمان مبتلايان به افسردگي، اعتياد به الكل و اسكيزوفرني اقدامات بهتري انجام دهند كه ميزان خودكشي را مي‌توان كاهش داد.

برتولوت مي‌گويد حدود يك سوم خودكشي‌ها در جهان بوسيله حشره‌كش‌ها و سموم دفع آفات صورت مي‌گيرد.

برتولوت مي‌افزايد دندانپزشكان، دامپزشكان و پزشكان به خصوص در معرض خطر خودكشي قرار دارند- نه به اين علت كه حرفه‌هايي پراسترس دارند بلكه به اين خاطر كه دسترسي بيشتري به مواد شيميايي كشنده دارند و ميدانند كه چگونه آنها را مصرف كنند.

او مي‌گويد افرادي كه به طور ناگهاني شغلشان را از دست مي‌دهند بيشتر احتمال دارد به خودكشي اقدام كنند تا افرادي كه براي مدت‌هاي طولاني در شرايط نامساعد اجتماعي زندگي كرده‌اند.

ميرشا مي‌گويد افرادي كه در كشورهايي مانند سنگاپور، لبنان و هند زندگي مي‌كنند كه خودكشي در آنها غيرقانوني است در صورت داشتن افكار خودكشي به خاطر ترس از مجازات دولت با احتمال كمتري درخواست كمك مي‌كنند.

او مي‌افزايد:” به نظر نمي‌رسد كه چنين قوانيني د ر منصرف كردن افراد از خودكشي تاثيري داشته باشند، بلكه بيشتر باعث مي‌شوند كه افراد در پيشقدم شدن و تقاضاي كمك كردن دچار مشكل شوند.”

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض 4200 ايراني در سال اقدام به خودكشي مي‌كنند

سرپرست اداره كل سلامت روان وزارت بهداشت گفت: سالانه 6 نفر به ازاي هر 100 هزار نفر جمعيت در ايران اقدام به خودكشي مي‌كنند كه معادل 4200 نفر در سال است اما همه خودكشي‌ها موفق نمي‌شود.
    به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، محمدباقر صابري زفرقندي، سرپرست اداره كل سلامت روان، جوانان و مدارس وزارت بهداشت امروز در نشست مطبوعاتي درباره وضعيت سلامت روان در كشور گفت: بر اساس آمارهاي جهاني و تحقيقات انجام شده در كشور حدود 20 درصد جمعيت كشور به نوعي دچار يكي از انواع اختلال رواني خفيف تا شديد هستند كه از اين ميزان حدود يك تا 5/1 درصد جمعيت كشور مبتلا به بيماري اسكيزوفرنيا به عنوان يك بيماري شديد رواني هستند.
    وي اضافه كرد: افسردگي شايع‌ترين اختلال رواني كشور است كه اگر همه موارد بسيار خفيف تا شديد اين اختلال را در نظر بگيريم مي‌توان گفت 45 درصد مردم در طور زندگي خود اين اختلال رواني را تجربه مي‌كنند، بنابراين اين نوع اختلال‌ها گستردگي بسيار بالايي دارد.
    وي گفت: اختلال افسردگي در بين زنان بيش‌ترين بار بيماري است و در بين مردم پس حوادث قلبي و اعتياد در رديف سوم بار بيماري قرار دارد و در مجموع اختلال‌هاي رواني دومين بار بيماري در كشور است.
    وي افزود: كشور ما از نظر روانپزشك و تخت روانپزشكي با كمبودهاي زيادي مواجه است و مشكل مهم ديگر در بهداشت روان جامعه بي‌توجهي بيمه‌ها به پوشش بيماري‌هاي رواني و پايين بودن ميزان تخت روز تحت پوشش بيمه اين بيماران است.
    صابري زفرقندي گفت: براي جبران اين كمبود از سال‌ها قبل با بخشنامه وزير بهداشت قرار بود همه بيمارستان‌هاي عمومي كشور 10 درصد تخت‌هاي خود را به بيماران رواني اختصاص دهند كه متأسفانه اكثر بيمارستان‌ها به ويژه بيمارستان‌هاي خصوصي به علت زيان‌ده بودن اين تخت‌ها و نبود يارانه‌هاي حمايتي اين خدمات از اين بخشنامه تبعيت نكردند.
    وي در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره ميزان خشونت خانگي، خشونت در جامعه و كودك آزاري گفت: متأسفانه هيچ آمار جامعي از اين خشونت‌ها كه قابل اعلام باشد در اختيار نداريم، تنها نكته‌اي كه مي‌توان درباره كودك آزاري در ايران گفت اين است كه بر خلاف كشورهاي ديگر كه اعتياد و طلاق عامل اصلي كودك آزاري و خشونت‌‌ خانگي است در ايران عدم آگاهي مردم و خانواده دليل اصلي اين نوع خشونت‌هاست.
    به گفته وي بودجه دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در سال 81 حدود 800 ميليون تومان بود كه سال 85 به يك ميليارد و 800 ميليون تومان رسيد و بر اين اساس سرانه سلامت روان هر ايراني حدود 25 تومان در سال است.
    وي ادامه داد: آمار خودكشي در ايران نيز در مناطق مختلف كشور متفاوت است ولي در مجموع مي‌توان گفت كه سالانه به ازاي هر 100 هزار نفر جمعيت 6 نفر در ايران اقدام به خودكشي مي‌كنند كه اين اقدام در بين زنان بيش از مردان است اما خودكشي‌هاي موفق در بين مردان از زنان بيش‌تر است.
    احمد حاجبي، سرپرست اداره سلامت روان وزارت بهداشت نيز در اين جلسه گفت: در زمان حاضر 1200 روانپزشك در كشور مشغول به كارند و سالانه حدود 70 روانپزشك به اين مجموعه اضافه مي‌شود، اختلال‌هاي رواني در 20 درصد جمعيت كشور شايع است و حدود 22 درصد بيمارستان‌هاي دولتي بخشنامه 10درصد تخت روانپزشكي وزارت بهداشت را اجرا كرده‌اند.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

خودکشی، دلیل اصلی مرگ جوانان در چین

مصادف با روز جهانی جلوگیری از خودکشی (10 سپتامبر)، یک سازمان فعال در حوزه بهداشت روانی در چین می گوید که خودکشی عامل اصلی مرگ میان جوانان گروه سنی پانزده تا سی و چهار سال در این کشور است.این گروه، "انجمن بهداشت روانی چین"، می گوید که میزان خودکشی در مناطق روستایی بیشتر از مناطق شهری است و در روستا زنان بیشتر از مردان خودکشی می کنند. تحقیقات در این زمینه نشان داده است که دلایل متفاوتی برای بالا بودن میزان خودکشی در میان زنان روستا یی چین وجود دارد.پزشکان می گویند که جر و بحث با همسر و اعضای دیگر خانواده یکی از دلایل اصلی خودکشی زنان روستایی است

تلاش کره جنوبی برای مهار نرخ بالای خودکشی
    دولت کره جنوبی در حال اتخاذ تدابیر جدیدی برای مقابله با خودکشی در این کشور است. این کشور آسیایی، دارای بالاترین نرخ خودکشی درمیان کشورهای توسعه یافته است.میزان خودکشی در این کشور آسیایی، حتی از ژاپن هم بالاتر است. بسیاری در کره جنوبی، این مشکل را، یک رسوایی ملی می دانند.از این رو، دولت سئول بر روی یک استراتژی برای کاهش خودکشی کار می کند. جزئیات کامل این برنامه که با همکاری ۱۰ نهاد دولتی تهیه می شود، هفته آینده اعلام می شٍ ?د.مقامات می گویند که این استراتژی ترکیبی از معیارهای عملی برای جلوگیری مردم از خودکشی و در واقع تلاشی جدی‌تر برای مقابله با دلایل خودکشی است

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض ظهور 'باشگاه های خودکشی' اينترنتی در ژاپن

اندرو هاردينگ
    خبرنگار امور آسيای بی بی سی

نويسنده اين کتاب راهنمای خودکشی می گويد خودکشی هميشه بخشی از فرهنگ اين کشور بوده است
    موجی از خودکشی های جمعی در ژاپن که به نظر می رسد در 'چتروم' ها (گپخانه ها) ترتيب داده شده باشد به گردن اينترنت انداخته شده است. اندرو هاردينگ با يک مرد جوان که در جستجوی کسی برای مردن در کنار او بوده است گفتگو کرده است.
    نائوکی تاچيوانا در آپارتمانش که در طبقه يازدهم قرار داشت را با لبخند گرم و غيرمنتظره ای گشود و با اشاره سر، ما را به اتاق پذيرايی تميز و دلپذيری هدايت کرد.

کامپيوترش که روبروی بالکن قرار داشت روشن بود و گويی به آسمان شب حومه شرقی توکيو خيره شده بود.

نائوکی که بار ديگر لبخندی به لب داشت گفت: "ديشب تا صبح بيدار بودم. با زنی که می خواهد - واقعا می خواهد- بميرد صحبت می کردم. از من خواست امروز با هم خودکشی کنيم، اما گفتم نمی توانم چون گروهی تلويزيونی به ديدن من می آيند. اما او گفت پس می توانيم بعد از رفتن آنها خودکشی کنيم."

چندين روز جستجوی اينترنتی، مبادله ای ميل و پيام ما را به اتاق اين غريبه کشانده و اکنون رودر روی يکی از اعضای جامعه "خودکشی اينترنتی" ژاپن نشسته بوديم.

در ژاپن يک جهان زيرزمينی رو به رشد و بيمارگونه از گپخانه ها و وب سايت ها با نام هايی چون "باشگاه خودکشی" که هزاران نفر (عمدتا جوانان) در آنها ملاقات و مرگ خود را برنامه ريزی می کنند وجود دارد.

نائوکی تاچيوانا برای يافتن کسی که با او خودکشی در اينترنت به جستجو پرداخته است

طی دو ماه گذشته دست کم 26 نفر به اين شيوه جان باخته اند.

آگهی مرگ

بوردهای اينترنتی مملو از آگهی های شخصی با مضامينی مثل "من قرص و خاک زغال دارم. دنبال کسی هستم که با او خودکشی کنم" يا "من 23 ساله هستم و می خواهم بميرم. می توانم برای خودکشی هرکجا بگوييد بيايم" است.

از نائوکی 34 ساله که برای شش ماه بيکار و تحت فشار روحی بوده است پرسيدم برای چه قصد دارد به يک باشگاه خودکشی بپيوندد.

او گفت: "خوب، من افسردگی دارم و اين يک بيماری است. اما راستش را بگويم، فکر می کنم هميشه به کشتن خودم علاقه داشتم."

همينطور که حرف می زد گربه بزرگش از يک قفسه پايين پريد و با تنبلی به طرف صفحه نمايش کامپيوتر راه افتاد.

نائوکی ادامه داد: "قبلا هرگز به اينکه در يک گروه خودکشی کنم فکر نکرده بودم. اما بعد از ديدن يک وب سايت با خودم فکر کردم اگر به آن ملحق شوم مجبور نيستم به تنهايی دردسر آن را تحمل کنم. مثل اين است که وقتی چراغ عابر پياده قرمز است بخواهيد از خيابان عبور کنيد... اگر با ديگران باشيد آنقدر ترس ندارد."

نرخ بالای خودکشی

در ماه های اخير، ده ها ژاپنی در کنار يکديگر از اين جاده گذشته اند. تنها در دو هفته گذشته سه گروه سه نفره و دو گروه چهار نفره خودکشی کرده اند. آنها معمولا خود را در جاده های دورافتاده کوهستانی با گاز در داخل اتومبيل ها خفه می کنند.

اين مرد جوان که نخواست نام واقعی اش فاش شود می گويد تاکنون دوبار دست به خودکشی زده است

ژاپن از قبل نيز دارای يکی از بالاترين آمار خودکشی در جهان بوده است و تاکنون مرگ های ترتيب داده شده در اينترنت تنها کسر کوچکی از آن را تشکيل می دهد.

يوکيکو نيشيهارا، کارمند يک مرکز تلفنی برای کمک به افسردگان در توکيو، می گويد: "اين گروه های اينترنتی تقريبا مثل فرقه های کجرو هستند. وقتی آدم ها تنها هستند و از جانشان سير شده اند - اما از مرگ می ترسند - اين وب سايت ها را پيدا می کنند که باعث تشويق آنها می شود. عنصری غيرانسانی در اين پديده هست."

اما ديگران نگاه کاملا متفاوتی دارند.

واتارو تسورومی، نويسنده يک کتاب راهنما درباره خودکشی که آميخته به جزئيات است می گويد: "خودکشی هيچ عيبی ندارد. ما اينجا در ژاپن هيچ مذب يا قانونی نداريم که خلاف آن را بگويد. در مورد خودکشی گروهی - حتی پيش از پيدايش اينترنت هم مردم با نوشتن نامه يا تماس تلفنی چنين می کرده اند...خودکشی هميشه بخشی از فرهنگ ما بوده است."

با اينکه بسياری از اين سايت ها - با عکس جمجمه و قطره های درحال چکيدن خون- پليد به نظر می رسند، اما خيلی از صاحبان آنها استدلال می کنند که آنها بيشتر سبب خير می شوند تا شر.

آينه هايی در کنار برخی سکوهای مترو در ژاپن نصب شده است تا افرادی را که قصد خودکشی دارند منصرف کند

ساعات ديروقت يک شب در يک کافه نت در مرکز توکيو با يک جوان خجالتی 24 ساله که خواست با نام غيرواقعی "اما تراسو" معرفی شود ملاقات کرديم.

او به من گفت: "سايت من دارای يک بورد پيام و گپخانه ها و لينک هايی به سايت های ديگر است. اين يک جهان مجازی برای گفتگو درباره موضوع هايی است که نمی توانيد در زندگی واقعی درباره آنها بحث کنيد."

'سايت های شرور'

او افزود: "سايت های شروری وجود دارد که مردم را واقعا تشويق به خودکشی می کند و وقتی وارد جمع می شويد نيرويی پديد می آيد که متوقف کردنش مشکل است؛ آدم ها در آن حال عقلشان را کنار می گذارند. اما سايت من اينطور نيست. من سايت را راه انداختم چون دو بار تلاش کرده ام خودم را بکشم."

"فکر می کنم زندگی ام را نجات داده است چون به من امکان داده است در اينترنت درد دلم را بگويم و عقيده دارم می تواند به ديگران هم کمک کند."

نائوکی در آپارتمانش هنوز مشغول سبک و سنگين کردن گزينه هايش بود. او به من گفت که روز قبل تا آستانه خودکشی با يک نفر ديگر پيش رفته بود، اما آن شخص در لحظه آخر منصرف شده بود.

وی افزود: "اين بار اين من هستم که پاهايم سست شده است. به آن خانم که اصرار داشت امروز خودکشی کند گفتم آماده نيستم چنين ناگهانی بميرم."

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

۹/۲‬درصد از مردم جهان به فكر خودكشي هستند

جامع‌ترين تحقيق درباره خودكشي كه روز پنجشنبه منتشر شد، نشان مي‌دهد، ‪ ۹/۲‬درصد از مردم جهان به خودكشي فكر و كمتر از سه درصد اقدام مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري رويترز از نيويورك، اگرچه درصد افرادي كه به فكر خودكشي هستند در كشورهاي مختلف فرق مي‌كند، با اين حال در ‪ ۱۷‬كشور از ‪۲۸‬ كشور مورد تحقيق، ميزان خودكشي در ميان زنان، افراد كم سواد، جوانان، افراد مجرد و نيز افراد داراي اختلالات رواني بيشتر است .

اين تحقيق كه بر اساس مصاحبه‌هايي با نزديك به ‪ ۸۵‬هزار نفر در ‪ ۲۸‬كشور جهان در زمينه فكر كردن براي خودكشي و يا تلاش براي انجام آن استوار است، در نشريه "ژورنال روان‌شناسي انگليس" منتشر شده است.

بر اساس اين تحقيق، ‪ ۱۵/۶‬درصد از مردم "زلاند نو" به فكر خودكشي‌اند و پس از آن آمريكا با ‪ ۱۵/۳‬در صدر قرار دارد.

احتمال خودكشي درميان مردم ايتاليا پايين است، فقط سه درصد از آنان به فكر خودكشي هستند و هفت دهم درصد براي خودكشي برنامه‌ريزي كرده‌اند.

طبق اين گزارش، پنج دهم درصد از مردم اين كشور نيز دست به خودكشي مي‌زنند.

ميزان خودكشي در چين و نيجريه نيز نسبتا كم است.

پژوهشگران در اين تحقيق دريافته‌اند كه رفتارهاي حاكي از خودكشي در ميان طبقات متوسط و كم درآمد كشورهاي فقير و غني فرقي نمي‌كند و در تمامي كشورهاي مورد تحقيق در اين مطالعه، مشكلات ناشي از بهداشت رواني و نگراني، ميزان خودكشي را به سه برابر افزايش مي‌دهد.

از عوامل مهم ديگر فكر به خودكشي، اختلالات ناشي از افسردگي است كه بيشتر در كشورهاي ثروتمند به چشم مي‌خورد.

از ديگر يافته‌هاي مهم اين تحقيق آن است كه بيشتر افرادي كه دست به خودكشي مي‌زنند، معمولا يك سال پس از فكر كردن به آن اقدام مي‌كنند و در تمامي كشورهاي مورد تحقيق نوجوانان بيشترين آمار را در اين زمينه به خود اختصاص داده‌اند.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

روزانه 30 هزار نفر در جهان براثر خودكشي جان خود را از دست مي‌دهند

سازمان بهداشت جهاني هشدار دادند در هر 30 ثانيه يك نفر به خودكشي اقدام مي‌كنند و به طور كلي روزانه 30 هزار نفر براثر خودكشي جان خود را از دست مي‌دهند.
    به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري شين هوآ: سازمان بهداشت جهاني در پي افزايش آمار خودكشي تا 60 درصد در طي 50 سال اخير هشدار دادند اين آمار روز به روز به صورت بي رويه در حال افزايش است و از دولت‌هاي جهاني درخواست كرد تا اقداماتي در جهت كاهش اين آمار انجام دهند.
    بنابراين گزارش؛ طبق اين آمار روزانه 30 هزار نفر يعني به عبارتي هر 30 ثانيه يك نفر به خودكشي اقدام مي‌كند كه در اين ميان بيش از 80 درصد جان خود را از دست مي دهند.
    گفتني است؛ رده سني افرادي كه اقدام به خودكشي مي‌كنند كاهش يافته است و به رده سني 15 تا 60 سال رسيده است.

خودكشي، يك عامل مهم مرگ و مير در كانادا

طبق يك مطالعه در كانادا شمار افرادي كه همه ساله بر اثر خودكشي جان خود را از دست مي‌دهند از شماردقربانيان ايدز، ديابت و سوانح رانندگي بيشتر است.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس از ويكتوريا، دكتر "جف ريدينگ" مدير علمي موسسه‌هاي كانادايي "موسسه تحقيقاتي بهداشت سلامت افراد بومي" در "ويكتوريا" واقع در "بريتيش كلمبيا" گفت: ميزان خودكشي افراد بومي در كانادا بطور چشمگيري بيش از افراد غيربومي است.

تخمين زده مي‌شود كه شمار خودكشي‌ها در ميان بوميان اين كشور پنج تا شش برابر اين تعداد در ميان غيربوميان باشد.

وي خودكشي در ميان جوامع غيربومي كانادا را يك موضوع حساس خواند.

دكتر "رمي كويريون" مدير علمي موسسه "سي.آي.اچ.آر" علوم رواني عصبي، بهداشت رواني و اعتياد در "مونترال" گفت: يك عامل مهم كه افراد مستعد را به ارتكاب به خودكشي وا مي‌دارد، بيماري‌هاي رواني است.

كويريون گفت: خودكشي شايع‌ترين اختلال رواني مرتبط با رفتار خودكشي است. بطوريكه دو سوم از افرادي كه بر اثر ارتكاب به خودكشي جان خود را از دست مي‌دهند به نوعي از افسردگي مبتلا بوده‌اند.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

ژاپني ها‌ ‌به هاراگيري ادامه مي دهند

آمار خودكشي در بين ملت ژاپن به حدي زياد است كه نمايندگان مجلس اين كشور قانوني تصويب كرده اند تا دولتشان اين مشكل را حل كند.
    بر اساس اين قانون، دولت مردان محلي و مركزي بايد نيروهاي پليس را نسبت به اين مسئله هشيار كنند تا شايد آمار روزافزون اين خودكشي‌ كاهش يابد.
    در بين كشورهاي صنعتي، ژاپن با 32هزار و 552 خودكشي در سال 2005، يكي از كشورهايي است كه بالاترين آمار خودكشي را داراست.
    بر اساس گزارش هاي پليس، اين آمار 5 برابر تعداد قربانيان تصادفات جاده‌اي در اين كشور است.
    در چند ماه گذشته، تعداد موارد خودكشي دسته جمعي - كه قربانيان از طريق اينترنت با هم آشنا مي شوند - توجه زيادي را به خود جلب كرده؛ در مارس گذشته جسد 13 نفر در 3 مورد خودكشي دسته‌جمعي، كشف شد.
    به گزارش بي.بي.سي، طبق قانون جديد بايد تحقيقات بيشتري براي كشف راه‌هاي جلوگيري از خودكشي انجام شود و كارخانه‌ها نيز موظفند سلامت روان كارمندان خود را تامين كنند.
    البته كارشناسان به نتايجي در اين زمينه دست يافته و معتقدند استرس‌هاي شغلي و نگراني‌هاي مربوط به درآمد و وضعيت مالي، از دلايل آمار بالاي خودكشي است.
    27 درصد از كساني كه در سال گذشته خودكشي كرده‌اند، مرد و تقريبا نيمي از آنها بيكار بوده اند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت