تجاوز جنسی به مردان بیشتر از زنان شده است

طبق آمار اعلام شده از سوی فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلام (ناجا) در سال گذشته 900 پرونده تجاوز ثبت شده که حدود 40 درصد آن در رابطه با تجاوز به زنان و 60 درصد مربوط به مردان بوده است. به گفته وی تجاوز به مردان معمولاً افراد زیر 15 سال را در بر می گیرد.

مصطفی اقلیما، رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران، در گفت‌وگو با قانون با تأکید بر اینکه آمار غیررسمی بیشتر از این آمار است، اظهار داشت که برخی نوجوانان به سن بلوغ رسیده عمل لواط را انجام می‌دهند و به دلایلی معمولا این عمل را با پسرهای کوچکتر از خودشان انجام می‌دهند.»

وی افزود: بسیاری از کسانی که لواط می‌کنند به مشتریان خود، که حتی پسربچه‌های کوچک هستند، پول هم می‌دهند. به گفته وی، اینها عوارض جامعه‌ای است که در آن محدودیت وجود دارد و آموزش‌های صحیح درباره مسائل جنسی به کودکان داده نمی‌شود و صحبت کردن درباره مسائل جنسی تابو است.
اقلیما همچنین گفت که تجاوز، از جمله لواط، هم در بین مردان مجرد و هم در بین مردان متأهل اتفاق می‌افتد و این عمل در بین مردان متأهل بیشتر شایع و با زور و خشونت همراه است. افردای که با آن‌ها لواط می‌شود، دچار عقده روانی شده و در بسیاری موارد این عقده را به صورت لواط با بچه‌های دیگر بروز می‌دهند. بیشتر افرادی که مورد این عمل واقع می‌شوند، تمایلی یه این کار ندارند و به اجبار به آن تن می‌دهند و به همین دلیل شخصیت آن‌ها خرد می‌شود.
وی درادامه تصریح کرد که در جامعه به دلیل نگرش مردسالارانه همیشه بحث تجاوز به زنان پررنگ جلوه داده می‌شود. به عنوان مثال بحث در باره دختران فراری زیاد است و اگر دختری شب در خیابان بماند بلافاصله با او برخورد می‌شود. در حالی که پسران فراری هم در جامعه زیاد هستند و حتی شب‌ها در خیابان می‌خوابند. قطعا این پسران به مسیرهای منحرفی کشیده می‌شوند که یکی از آنها همین عمل لواط است.