اينکه کسي بنا به هر علتي مشهور باشد، دليل نمي شود که عقايد و باورهايش بري از نقص و عيب باشند. در ميان مشاهير، کم نيستند کساني که عقايد خرافي دارند....

مشاهيري که در اين مطلب به عقايد خرافي آنها اشاره مي?کنيم، شاهدي هستند بر اين مدعا.
پاتريك دامپسي

اين بازيگر باهوش و بااستعداد، اعتماد به نفس بالايي دارد و در كار خود خبره است. با اين حال هميشه كفش‌هاي پوماي قرمزي به پا دارد و گمان مي‌كند پوشيدن اين كفش‌ها در هر شرايطي براي او خوش‌اقبالي مي‌آورد.


كريستين بال

اين بازيگر كه معمولا در فيلم‌هاي پرهزينه هاليوود نقش اول را دارد برعكس خيلي‌ها كه اعتقاد دارند نبايد از زير نردبان رد شوند، معتقد است براي خوش‌شانس بودن بايد از زير نردبان عبور كند.


مايكل جردن

اين بازيكن افسانه‌اي بستكبال در تمام طول بازي‌هاي خود در دهه 80 و 90 زير شورت ورزشي خود شورت تيم ورزشي دانشگاه كارولين شمالي را به تن مي‌كرد زيرا معتقد بود اين لباس براي او پيروزي مي‌آورد.


كريستين چنووت

خواننده مشهور در برادوي معتقد است نبايد از زير نردبان بگذرد زيرا در صورتي كه اين كار را انجام دهد خوشبختي از زندگي او رخت بر مي‌بندد و زندگي‌اش تيره و تار مي‌شود.


آنجلاكينسي

خانم بازيگر قبل از هر بار سوار شدن به هواپيما با انگشت ضربه‌اي آرام به هواپيما مي‌زند. او مي‌گويد از 2 سالگي اين كار را شروع كرده و اين عمل ترس از پرواز را در او كاهش مي‌دهد. آنجلا اين كار را به نصيحت پدرش انجام مي‌داده است.


تايگر وودز

گلف‌باز معروف و موفق معمولا يكشنبه‌ها قرمز مي‌پوشد. قرمز رنگ شانس اوست. مي‌گويد مادرش به او گفته كه قرمز شانس مي‌آورد و به عقيده خود تايگروود هم رنگ قرمز قدرت فوق‌العاده بالايي دارد.


روت برون

خواننده و بازيگر آمريكايي به اين موضوع معتقد است كه قبل از آغاز يك برنامه نبايد در مورد آن صحبت يا از آن نام برد زيرا اين كار شانس موفقيت او را پايين مي‌آورد. ريچارد شام‌موبرلن نيز بازيگر تلويزيوني است كه سرسختانه به اين موضوع اعتقاد دارد.

ريچارد گر

در دوران باستان بسياري از افراد به درمان با كريستال اعتقاد داشتند. ريچارد گر نيز مانند بسياري از هنرپيشه‌هاي هاليوود به انرژي و قدرت بلور اعتقاد دارد.


جولي والتر

رمان‌نويس و بازيگر انگليسي برخلاف بسياري از افراد كه براي شانس آوردن مهره يا طلسم‌شانس دارند معمولا در مراسم خاص مانند مراسم اسكار، قطعه‌اي يخ همراه برمي‌دارد.


ديويد بكام

به طور مرتب در طول بازي كفش‌هايش را عوض مي‌كند چون معتقد است اين كار برايش شانس مي‌آورد.كيت بلانش

هميشه گوشواره‌اي در جيب لباس خود دارد. او معتقد است كه گوشواره براي او شانس مي‌آورد.
بردپيت

گردنبندي از دندان كوسه دارد و معتقد است اين گردنبند او را از خطرات درامان نگه مي‌دارد.
جيم مكاوي

او هر ماه به اولين كسي كه مي‌رسد مي‌گويد خرگوش سفيد تا شانس در خانه‌اش را در آن ماه بزند.پنلوپه كروز

هر بار كه اتفاق بدي برايش مي‌افتد، سرش را مي‌مالد تا ارواح خبيثه را از خود دور كند.
بيل كلينتون

قبل از گرفتن هر تصميم مهمي براي پيشگيري از بدشانسي فال كارت مي‌گرفت.
لورن بلان

اگر طرفدار تيم فرانسه در جام جهاني بوده باشيد حتما ديده?ايد كه لورنت بلان قبل از بازي براي شانس آوردن و بعد از هر گل براي تشكر سركچل دروازه‌بانشان فابين بارتز را مي‌بوسيد.

هفته نامه سلامت