سازمان جهاني بهداشت اعلام كرد:
افزايش سقط جنين در جهان نگران كننده شده است


كارشناسان سازمان جهاني بهداشت اعلام كردند كه روند رو به رشد سقط جنين در سراسر جهان نگران كننده شده است.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين كارشناسان تاكيد دارند كه افزايش سقط جنين، سلامت زنان را در معرض خطر جدي قرار مي‌دهد. اين سازمان در گزارش جديدي اعلام کرد که در حال حاضر نرخ سقط جنين در جهان ثابت است و از هر هزار زن 28 نفر اقدام به اين كار مي‌كنند.

در مجله تخصصي پزشکي «لانست» که گزارش جديد سازمان بهداشت جهاني را منتشر کرده، آمده است: اين روند بسيار نگران کننده است. در اغلب موارد سقط جنين،‌ بعنوان اقدامي خطرناک و غيربهداشتي، يکي از عوامل اصلي مرگ و مير زنان باردار در سراسر جهان محسوب مي‌شود. منظور از موارد سقط جنين خطرناک و غيربهداشتي آن دسته از سقط جنين‌هايي هستند که خارج از محيط بيمارستان، کلينيک و محيط‌هاي پزشکي معتبر صورت مي گيرند و فاقد نظارت‌هاي لازم و کافي هستند. زنان در چنين محيط‌هايي در معرض خطر جدي ابتلا به عفونت و خونريزي شديد قرار مي‌گيرند.

به گزارش سايت رسمي سازمان جهاني بهداشت، در کشورهاي در حال توسعه به ويژه کشورهايي که قوانين سخت گيرانه تري درباره سقط جنين دارند، اکثر سقط جنين‌ها در شرايط خطرناک و غيربهداشتي صورت مي‌گيرند. 97 درصد از سقط جنين‌هايي که در آفريقا صورت مي‌گيرند، نيز همين وضعيت را دارند.

بنا براين گزارش، 95 درصد از سقط جنين‌ها در آمريكاي لاتين خطرناك هستند و اين آمار در آسيا به 40 درصد، در اقيانوسيه به 15 درصد و در اروپا به 9 درصد مي‌رسد.