اجتناب از شلوغي

از قراردادن تعداد بيش از اندازه زياد و فشرده عناصر و آيتم‌هايي از قبيل قاب‌ عكس‌ها يا كتاب‌ها و لوازم جانبي مشابه روي يك سطح كوچك در دكوراسيون خودداري كنيد؛ زيرا جلوه كل دكوراسيون فضا را تخريب و به هم‌ريخته مي‌كند.

عدد دو را به خاطر داشته باشيد!

تقارن در دكوراسيون مي‌تواند احساس و جلوه‌اي بسيار خوب در دكوراسيون ايجاد كند؛ بنابراين از برخي عناصر به‌صورت دو‌تايي و متقارن در دكوراسيون استفاده كنيد. براي مثال دو آباژور، دو شمعدان، دو صندلي و... .

يك گوشه دنج

ايجاد يك گوشه دنج و زيبا در فضايي از خانه براي فرار از مشغله‌ها و رسيدن به آرامش، بسيار ساده است. شما مي‌توانيد با قراردادن يك ميزوصندلي كوچك، يك گلدان پر از گل‌هاي زيبا، نصب طبقاتي روي ديوار براي به نمايش گذاشتن كتاب‌ها يا ديگر عناصر مورد علاقه خود و همچنين يك نورپردازي ملايم، يك فضاي امن و آرامش‌بخش را در دكوراسيون ايجاد كنيد.

استفاده از روميزي براي ميزپذيرايي

اگر تمايل داريد دكوراسيون شما بيشتر به‌صورت رسمي و تجملي باشد، توصيه مي‌كنيم از يك روميزي شيك و زيبا براي ميزپذيرايي وسط چيدمان مبلمان خود استفاده كنيد. اين روميزي مي‌تواند متناسب با سبك كلي دكوراسيون شما، سنتي يا مدرن و هنري باشد

ايجاد لطافت و نرمي

قرار دادن كوسن‌هاي متعدد و نرم روي مبلمان چرمي و چوبي مي‌تواند لطافت و نرمي دلچسبي را براي دكوراسيون فضا به‌وجود آورد و احساس حاكم بر كل فضا را تلطيف سازد. از انجام اين كار دريغ نكنيد.

استفاده از آينه


از آينه‌ها غافل نشويد، خصوصا اگر فضايي كوچك و كم‌نور در خانه داريد. زيرا اين‌كار علاوه بر اينكه بر وسعت فضا مي‌افزايد، ميزان نور طبيعي موجود در فضا را دو برابر مي‌كند.

استفاده از رنگ سفيد

هيچ چيز مانند حوله‌هاي سفيد و تميز نمي‌تواند جلوه‌اي شيك و خوشايند به دكوراسيون سرويس‌بهداشتي شما ببخشد. همچنين وجود گلداني به رنگ آبي كه در آن گل‌هاي كرم و سبز رنگ قرار داده شده است، به همراه تعدادي شمع مي‌تواند مكمل خوبي براي دكوراسيون سرويس‌بهداشتي با زمينه سفيدرنگ خانه شما باشد.

به نمايش گذاشتن ظروف

ظروف زيباي خود را از نظرها پنهان نسازيد! به نمايش گذاشتن ظروف در دكوراسيون آشپزخانه مي‌تواند هم‌زمان با آوردن طرح و رنگ به دكوراسيون، به تعريف سبك نيز براي دكوراسيون بپردازد. ظروف ساده سفيدرنگ يا ظروف رنگي ساده مي‌توانند شگفت‌انگيز و زيبا جلوه كنند.

رنگ‌هاي طبيعي

قراردادن ظرفي پر از پرتقال و ليمو در آشپزخانه مي‌تواند به‌مقدار زيادي سرزندگي و طراوت را به دكوراسيون بي‌روح آشپزخانه شما وارد سازد. پارچي پر از گل‌هاي شاداب و خوش‌رنگ مي‌تواند تاثيري شگفت‌انگيز بر زيباسازي و شادابي دكوراسيون داشته باشد. اين راه در عين ارزان بودن بسيار تاثيرگذار است.

نام‌گذاري كنيد

ادويه‌جات و پودرهاي مخصوص آشپزي را در ظروف برچسب‌دار و نام‌گذاري شده در كابينت‌ها و كشوها قرار دهيد تا با يك نگاه بتوانيد نام ادويه و ماده مورد نظر را روي شيشه مشاهده و آن را براي استفاده برداريد. همچنين براي انسجام بيشتر در جلوه چيدمان داخل كابينت و كشو، از ظروف يك‌شكل و هماهنگ با هم استفاده كنيد.

رویاهای شیرین

استفاده از ملحفه‌ها و روبالشي‌هاي سفيد ساده هرگز اشتباه نيست؛ توصيه مي‌كنيم حتما اين كار را انجام دهيد و رنگ‌ها و طرح‌هاي ديگر را از طريق‌هاي ديگر به دكوراسيون تخت‌خواب و اتاق‌خواب وارد سازيد.

انتخاب تم براي چيدمان كابينت‌هاي شيشه‌اي

اشياء داخل كابينت‌هاي شيشه‌اي را برحسب يك قاعده و تم خاص، با توجه به‌ نوع جلوه‌اي كه دوست داريد ايجاد شود انتخاب كنيد. براي مثال، اشياء و ظروف رنگانگ با رنگ‌هاي شاد و تند براي ايجاد جلوه‌اي جسورانه و جالب يا عناصري از جنس استيل و سيلور براي ايجاد جلوه‌اي شيك و مدرن مناسبند.

استفاده از سبدهاي دكوراتيو

سبدهاي حصيري يا ساخته شده از ني در سايزهاي مختلف، گزينه‌هاي مناسبي براي قرار دادن اشياء و لوازم متعددي در فضاهاي مختلف خانه و سازماندهي آن فضاها هستند. براي مثال، در اتاق كودك مي‌توانيد براي ذخيره‌سازي اسباب‌بازي‌ها، ‌در اتاق‌كار براي قراردادن برگه‌ها و ديگر لوازم و در آشپزخانه نيز براي قراردادن دستگيره‌ها و اشياء مورد استفاده كوچك، از اين سبدها استفاده كنيد.

نوسازي جلد كتاب‌ها

زماني‌كه قصد تميز كردن قفسه‌هاي كتاب، ميز پذيرايي يا كتابخانه خانگي خود را داريد، حتما قبل از تغيير چيدمان كتاب‌ها جلد آنها را عوض كنيد و آنها را تميز و نو سازيد.

يك اقدام درجه يك

استفاده از ظروف و دستمال سفره‌هاي يك‌دست سفيد در چيدمان ميز غذاخوري به همراه يك جفت شمع زيبا و شكيل مي‌تواند جلوه و احساسي تاثيرگذار و بسيار شيك به فضاي غذاخوري شما ببخشد.