جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: خالکوبی با حنا (مقالات و گزارشات)

 1. #1
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض خالکوبی با حنا (مقالات و گزارشات)

  خالكوبي طبيعي، عبارتي گول‌زننده

  خالكوبي‌ با رنگ‌هاي طبيعي، از جمله حنا دوام كمي روي بدن دارد. برخلاف خالكوبي كلاسيك، اين نوع خالكوبي‌ بعد از چند سال يا حتي چند هفته از بين مي‌رود. خالكوبي‌هاي طبيعي، رنگارنگ و زيبا ولي متأسفانه اغلب خطرناك هستند. متخصصان پوست هشدار مي‌دهند كه برخي از رنگ‌ها حاوي مواد سرطان‌زا هستند و برخي ديگر ممكن است موجب بروز حساسيت‌هاي شديد شوند.
  در خالكوبي طبيعي، رنگ‌ با كمك يك سوزن چرخان به مقدار اندك به زير لاية رويي پوست وارد مي‌شود. رنگدانه‌ها معمولاً بعد از 3 تا 5 سال به‌دليل پوسته‌ريزي طبيعي پوست پاك مي‌شوند. مدت زمان باقي ماندن خالكوبي به سن پوست و نحوة نگهداري و مراقبت از خالكوبي و همچنين پايداري شيميايي رنگ‌هاي به‌كار رفته بستگي دارد.

  «مهندي» نام هندي گياه حناست. در آسيا، افريقا و شرق دور، رنگ كردن بدن و دست‌ها و پاها با حنا از زمان‌هاي بسيار دور مرسوم بوده است. از چند سال پيش، اين كار در آلمان و ساير كشورهاي اروپايي نيز رايج شده است. تاتوي حنا به‌صورت مايع، خمير يا مداد حنا به فروش مي‌رسد. در تاتو، رنگ‌ با سوزن به زير پوست وارد نمي‌شود، بلكه با كمك يك قلم‌‌مو يا سرنگ روي پوست ماليده مي‌شود. تصاوير ايجاد‌شده به اين طريق تا 3 هفته روي پوست باقي مي‌مانند.
  اصطلاح خالكوبي طبيعي گول‌زننده است. در مواردي، آرايشگران براي خالكوبي طبيعي همان رنگ‌هايي را به‌كار مي‌برند كه در خالكوبي كلاسيك از آنها استفاده مي‌شود. در تحقيقي، 23 نوع از اين رنگ‌ها براي آزمايش به آزمايشگاه فرستاده شد. نتيجه هولناك بود: تقريباً همة رنگ‌هايي كه به زير پوست وارد شده بودند، خطرناك اعلام شدند. آنها حاوي مواد سرطان‌زا بودند.

  دكتر اوليور دورتساپف، عضو جامعة متخصصان پوست و زيبايي آلمان، هم چنين عقيده‌اي دارد. به‌نظر او، خطر خالكوبي طبيعي حتي از خالكوبي كلاسيك هم بيشتر است. در اين نوع خالكوبي، ابتلا به حساسيت و اگزما بيشتر ديده شده است. علت اين است كه رنگ‌هاي طبيعي، برخلاف رنگ‌هاي مصنوعي، ساختمان شيميايي ثابتي ندارند و سريع‌تر تجزيه‌ مي‌شوند و مواد مضر را وارد جريان خون مي‌كنند. بسته به ‌نوع و وضعيت پوست، رنگ‌هاي به‌كار رفته ممكن است حتي وارد سلول‌هاي چربي شوند و ده‌ها سال باقي بمانند.

  خالكوبي با حنا هم مي‌تواند خطرناك باشد. نشرية پزشكي آلمان در شمارة جولاي 2001 خود از وضعيت بيماران متعددي گزارش داده است كه پس از خالكوبي با حنا، دچار جراحات شديد پوستي شده‌اند. برخي از آنها كمي بعد از خالكوبي احساس سوزش بسيار شديدي كرده‌اند و با وجود شست‌وشو، پوست زير رنگ‌ها تركيده و تاول‌هاي بزرگي روي نقاط رنگ‌شده پديد آمده است. خالكوبي با حنا ممكن است حساسيت‌هايي ايجاد كند كه جاي آن مانند «سوختگي با آهن گداخته» است.
  اما اگر شخصي با وجود تمام اين شواهد مايل به خالكوبي است، بايد پيش از اقدام به اين ‌كار، حنا را امتحان كند. براي اين‌ كار كافي است كه مقدار كمي حناي خيس‌شده روي قسمت داخلي ساعد گذاشته شود. اگر بعد از مدتي التهاب به‌وجود آمد، بهتر است بلافاصله به پزشك مراجعه شود.■


  ترجمة پگاه كاظمي

  انجمن خالکوبی
  http://forum.iransalamat.com/%D8%AE%D8%A7%D9%84%DA%A9%D9%88%D8%A8%DB%8C-1279/

  حنا (مقالات)
  حنا (مقالات)

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نگاهي به رواج مجدد يك ماده آرايشي قديمي د رميان بانوان ايراني و عرب
  حنا بهترين جايگزين خالكوبي
  عصمت شباني
  معمولا‌ چيزهايي كه در زمان‌هاي قديم مد بوده‌اند، با گذشت زمان دوباره مد مي‌شوند< !حنا> يكي ازهمين چيزهاست. چندين سال پيش، بيشتر مادربزرگ‌ها موهايشان را با حنا رنگ مي‌كردند و روي ناخن‌هاي دست و پايشان هم رنگ حنا، جلب توجه مي‌كرد. از سنت‌هاي قديمي هم مي‌توان به شب حنابندان اشاره كرد كه نه تنها در ايران و خاورميانه از زمان‌هاي بسيار قديم وجود داشته، بلكه در كرانه شرقي درياي مديترانه مثل سوريه، فلسطين و لبنان هم مرسوم بوده است. براساس مطالعات مركز دانشگاهي كنت در ايالت اوهايوي امريكا، سابقه تاريخي استفاده از حنا به دوره دوم عصر حجر يا هزاره هفتم قبل از ميلاد مسيح مي‌رسد. به گفته برخي محققان، حنا، قديمي‌ترين ماده‌اي است كه در نقاشي بر روي ديوار غارها به كار رفته و در آن زمان هم يكي از اجزاي مهم آرايش بوده است. براساس يكي از گزارش‌هاي مجله اكونوميست، امروزه حنا در مراكز زيبايي اروپا و امريكا بيشتر استفاده مي‌شود و تبديل به يكي از مواد آرايشي مدرن شده است. نقش‌هاي ظريف حنا بر روي بدن عروس‌هاي ايراني و عرب هم يك گزينه آرايشي جديد است. نام هندي اين گياه <مهندي> است و رنگ‌آميزي پوست با طرح‌ها و شكل‌هاي زيبا به راحتي مي‌تواند جاي انواع و اقسام خالكوبي‌ها را بگيرد.

  حنا از خاك
  حنا، درختچه‌اي به طول 2 تا 7 متر است كه نام علمي آن <اينرميس لوسونيا>ا‌ست. اين گياه بومي كشورهاي مديترانه، آسياي صغير، شمال و شرق آفريقا و شمال هند است و در كشور ما در نواحي جنوب و جنوب شرقي كشور، بلوچستان، بم و شهداد كرمان كشت مي‌شود. برداشت برگ حنا از سال دوم و سوم آن صورت مي‌گيرد و كشت آن سالي دو بار است يكي در اوايل تيرماه به نام <حناي گرما> كه برگ‌هاي ضخيم و به رنگ روشن ثابت دارد و بار دوم اواخر آبان كه به آن حناي <قوس> مي‌گويند و به رنگ سبز تيره است. براي ساخت پودر حنا كه سبز تيره تا روشن و با بوي خاص است، برگ‌هاي آن را خشك كرده و به شكل پودر درمي‌آورند. مزه حنا، تلخ و گس بوده و در آب نامحلول است. پودر حنا را بايد در جاي خشك و خنك نگهداري كرد.

  خالكوبي بي خطر
  امروزه ديگر نمي‌توان كسي را پيدا كرد كه با خطرات ناشي از خالكوبي آشنا نباشد. از آلودگي احتمالي سوزن‌هايي كه در اين كار مورد استفاده قرار مي‌گيرند و مي‌توانند باعث انتقال بيماري‌هاي خطرناكي مثل ايدز و هپاتيت شوند تا خطر ناشي از رنگ‌هايي كه در تاتو بكار مي‌روند. هم رنگ‌هاي شيميايي و هم رنگ‌هاي طبيعي كه در خالكوبي استفاده مي‌شوند، خطرناكند و مي‌توانند سرطان‌زا باشند. به همين دليل اگر فكر كنيد كه خالكوبي با رنگ‌هاي طبيعي و حتي حنا خطر كمتري دارد سخت در اشتباهيد، گاهي حتي رنگ‌هاي طبيعي از رنگ‌هاي شيميايي خطرناك‌تر هستند زيرا نسبت به آنها ساختمان شيميايي ثابتي ندارند و سريع‌تر تجزيه مي‌شوند و مواد مضر را وارد جريان خون مي‌كنند. از طرفي سازمان غذا و داروي آمريكا هم استفاده از رنگ‌هاي طبيعي مثل حنا را در خالكوبي مجاز ندانسته است. با رنگ‌آميزي پوست (بدون خالكوبي) به وسيله حنا مي‌توان طرح‌هاي مختلف كلاسيك و محلي عربي را روي پوست ايجاد كرد كه بسيار شبيه خالكوبي هستند. به علت گياهي بودن و نداشتن خطراتي كه مواد شيميايي دارند و از همه مهم‌تر عدم نياز به خالكوبي براي ايجاد اين نقش‌ها، روز به روز گرايش به حنا افزايش پيدا مي‌كند.
  تنها ايرادي كه مي‌توان به نقش و نگارهاي حنا بر روي بدن گرفت اين است كه دائمي نيستند و بسته به مدت زماني كه حنا بر روي پوست باقي مي‌ماند، در حدود 2 تا 4 هفته نقش و نگارها هم روي پوست مي‌مانند.
  با ريزش لايه شاخي پوست اين رنگ‌ها كم‌رنگ‌تر شده و از بين مي‌روند. البته مي‌توان به اين موضوع طور ديگري نگاه كرد. كساني كه خالكوبي مي‌كنند بعد از گذشت مدتي، به فكر پاك كردن آن با ليزر و روش‌هاي ديگر مي‌افتند، پاك كردن خالكوبي‌هايي كه زماني كلي براي آن دردسر كشيده و هزينه كرده بودند؟ چون بعد از مدتي طرح آنها برايشان تكراري مي‌شود و از آن خسته مي‌شوند. نقش و نگارهاي حنا اين ايراد را ندارند و خودشان بعد از چند هفته پاك مي‌شوند و فرد مي‌تواند طرح‌هاي جديدي روي پوستش ترسيم كند.
  از طرفي با افزايش آگاهي مردم از خواص گياهان دارويي، از جمله حنا، استقبال مردم از اين ماده بيشتر شده است. حنا از زمان‌هاي قديم به عنوان رنگ‌كننده و تقويت‌كننده طبيعي مو بكار مي‌رفته و در حال حاضر خواص اين ماده كاملا شناخته شده و عصاره آن به عنوان تقويت‌كننده در شامپوها و لوسيون‌هاي پوستي براي پوست‌هاي خشك و حساس و نيز موهاي خشك و نازك بكار مي‌رود. علاوه بر اين، حنا به صورت موضعي در درمان بيماري‌هاي قارچي پوست هم بكار رفته است.

  نقش و نگار‌هاي زيبا
  براي ساخت شكلي از حنا كه در رنگ‌آميزي نقش و نگارهاي پوست بكار مي‌رود، با اضافه كردن عصاره ليمو و برخي روغن‌هاي خاص به پودر آن حالت خميري براي حنا ايجاد مي‌كنند و باعث مي‌شوند كه عصاره آن خارج شود. گاهي براي افزايش غلظت و چسبنده شدن حنا، به مواد فوق شكر هم اضافه مي‌كنند. ماده حاصله را كه به صورت آماده هم در بازار وجود دارد، با طرح‌هاي ويژه به مدت 24 تا 30 ساعت در دماي اتاق بر روي پوست مي‌گذارند تا رنگ آن كاملا آزاد شده و به لايه‌هاي پوست نفوذ كند. وقتي اين ماده بر روي پوست گذاشته مي‌شود، فقط به لايه‌هاي شاخي و مرده پوست نفوذ مي‌كند. اين لايه در دست و پا به‌ويژه در آقايان ضخيم‌تر است. هرچه مايع اوليه بيشتر بر روي پوست باقي بماند، رنگ بيشتر در پوست نفوذ مي‌كند و در نتيجه زمان بيشتري طول مي‌كشد تا از روي پوست پاك شود. واكنش‌هاي حساسيتي به حناي طبيعي به‌خصوص زماني كه فقط بر روي پوست گذاشته شود، بسيار نادر هستند و در صورت وجود، ظرف چند ساعت بروز خواهند كرد و شامل خارش، قرمزي و... خواهند بود. به همين جهت براي بار اول بهتر است، ابتدا مقداري از آن را بر روي ناحيه داخلي ساعد امتحان كرد و در صورت عدم ايجاد واكنش از آن استفاده كرد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  استفاده از حنا براي طراحي نقش‌هاي زيبا روي دست مرسوم شده است

  حنا امروزه نه تنها در ايران، بلکه در بزرگ‌ترين مراكز زيبايي اروپا و آمريكا هم به يكي از مواد آرايشي مدرن تبديل شده است
  بازگشت حنا

  دقت کرده‌ايد که خيلي از چيزهايي كه در زمان‌هاي قديم مد بوده‌اند، با گذشت زمان دوباره مد شده‌اند؟ تا چند سال پيش وقتي اسمي از حنا برده مي‌شد، يا به ياد مادربزرگ‌هايمان مي‌افتاديم که موهايشان را با حنا رنگ مي‌كردند و روي ناخن‌هاي دست و پايشان رنگ حنا مي‌گذاشتند و يا به ياد مراسم سنتي شب حنابندان مي‌افتاديم. اما امروزه حنا نه تنها در ايران بلکه حتي در بزرگ‌ترين مراكز زيبايي اروپا و آمريكا به يكي از مواد آرايشي مدرن تبديل شده است.
  حنا، درختچه‌اي به طول دو تا هفت متر است. اين گياه بومي كشورهاي مديترانه، آسياي صغير، شمال و شرق آفريقا و شمال هند است و در كشور ما در نواحي جنوب و جنوب شرقي كشور، بلوچستان، بم و شهداد كرمان كشت مي‌شود.
  حنا پودري رنگي
  براي ساخت پودر حنا كه سبز تيره تا روشن و با بوي خاص است، برگ‌هاي آن را خشك كرده و به شكل پودر درمي‌آورند. حنا بنا بر شرايط و روش‌هاي تهيه در فام‌هاي قرمز روشن تا قهوه‌اي تيره متمايل به سياه وجود دارد و اين در حالي است كه حنا با فام كاملا مشكي وجود نداشته و شما در صورت مواجه‌شدن با چنين رنگي در حنا (يعني به طور کامل سياه) به تقلبي بودن آن به هيچ‌وجه شك نكنيد. مزه آن، تلخ و گس بوده و در آب نامحلول است و وقتي به شکل پودر درمي‌آيد، بايد در جاي خشك و خنك نگهداري شود.
  از عصر حجر تا سالن‌هاي مد
  براساس مطالعات مركز دانشگاهي كنت در ايالت اوهايوي آمريكا، سابقه تاريخي استفاده از حنا به دوره دوم عصر حجر يا هزاره هفتم پيش از ميلاد مسيح مي‌رسد. به گفته برخي محققان، حنا، قديمي‌ترين ماده‌اي است كه در نقاشي روي ديوار غارها به كار رفته و در آن زمان هم يكي از اجزاي مهم آرايش بوده است.از آن زمان تا به امروز، استفاده از حنا به مراسم‌هاي خاص سنتي محدود شده بود و فقط افراد مسن و افرادي که پايبند به سنن قديمي بودند، از آن استفاده مي‌کردند تا اينکه تقريبا در اويل دهه 70 ميلادي در انگلستان حنا دوباره مد شد و مورد استفاده قرار گرفت.
  حنا در خال‌كوبي ممنوع
  امروزه ديگر نمي‌توان كسي را پيدا كرد كه با خطرات ناشي از خال‌كوبي و آلودگي احتمالي سوزن‌ها كه مي‌توانند موجب انتقال ايدز و هپاتيت شوند آشنا نباشد. جالب است بدانيد که هم رنگ‌هاي شيميايي و هم رنگ‌هاي طبيعي كه در خال‌كوبي استفاده مي‌شوند، خطرناك‌اند، پس اگر فكر مي‌كنيد كه خال‌كوبي با رنگ‌هاي طبيعي و حتي حنا خطر كمتري دارد سخت در اشتباهيد. گاهي حتي رنگ‌هاي طبيعي مي‌توانند از رنگ‌هاي شيميايي نيز خطرناك‌تر باشند زيرا نسبت به آنها ساختمان شيميايي بي‌ثبات‌تري دارند و سريع‌تر تجزيه مي‌شوند و مواد مضر را وارد جريان خون مي‌كنند. از طرفي، سازمان غذا و داروي آمريكا هم استفاده از رنگ‌هاي طبيعي مانند حنا را در خال‌كوبي مجاز ندانسته است.
  حنا براي طراحي بدن
  اگر دوست داريد بدون اينکه اين خطرات را به جان بخريد، نقش و نگارهاي زيبايي روي بدن‌تان داشته باشيد، بهترين گزينه رنگ‌آميزي پوست (بدون خال‌كوبي) به وسيله حنا است. با حنا مي‌توان طرح‌هاي متعدد كلاسيك و محلي عربي را روي پوست ايجاد كرد كه بسيار شبيه خال‌كوبي هستند اما دردسرهاي آن را ندارند.
  تنها ايرادي كه مي‌توان به نقش و نگارهاي حنا روي بدن گرفت اين است كه دايمي نيستند و بسته به مدت زماني كه حنا روي پوست باقي مي‌ماند، در حدود دو تا چهار هفته، نقش و نگارها هم روي پوست مي‌مانند.
  با ريزش لايه شاخي پوست اين رنگ‌ها كم‌رنگ‌تر شده و از بين مي‌روند. البته مي‌توان به اين موضوع طور ديگري نيز نگاه كرد.
  کم نيستند كساني كه خال‌كوبي مي‌كنند ولي پس از گذشت مدتي از طرح آن خسته مي‌شوند و به فكر پاك كردن آن با ليزر و روش‌هاي ديگر مي‌افتند، پاك كردن خال‌كوبي‌هايي كه زماني كلي براي آن دردسر كشيده و هزينه كرده بودند! نقاشي با حنا اين ايراد را ندارد چون خودش بعد از چند هفته پاك مي‌شود و فرد مي‌تواند طرح‌هاي جديدي را روي پوستش ترسيم كند. از طرفي، بسياري از کساني که بدن‌شان را با حنا رنگ آميزي مي‌کنند, در ايام تعطيلات و مسافرت‌هاي دسته‌جمعي به مناطق توريستي مانند دبي، اسپانيا، پرتغال، يونان و تركيه و... هر كجا كه آفتاب، دريا، ماسه و احتمالا درخت نخل وجود دارد، اين کار را انجام مي‌دهند و تمايل دارند که عضو يا اعضاي رنگ شده با سپري شدن تعطيلات به رنگ اصلي خود باز ‌‌گردد.
  کاربردهاي ديگر حنا
  در برخي موارد، برگ حنا، برگ هلو و برگ تانن‏دار گياهان متعدد را مخلوط کرده، براي رفع اگزما و جلوگيري از عرق دست و پا و رفع بوي ناپسند آن استفاده مي‌کنند. حنا به‌عنوان برطرف‌کننده ترک‌خوردگي‌هاي دست و پا و نيز ترميم‌کننده و ضدقارچ، مصرف سنتي دارد و حتي براي درمان برخي از بيماري‌هاي جلدي مانند جذام و کورک و قارچ‌هاي موي سر نيز از آن استفاده مي‌شود. در ميان روستاييان و کشاورزان، خمير حنا براي بهبود جراحات و زخم‌ها و همچنين سفت شدن پوست دست، به کار مي‏رود.حنا مانع تاثير اشعه خورشيد روي پوست بدن مي‏شود. به عبارت ديگر، از ماده لاوسون که ماده رنگي است که از برگ حنا به دست مي‏آيد، به صورت مخلوط با ماده‏اي به نام دي‏هيدروکسي‏استن فرآورده‏هايي از قبيل لوسيون و کرم تهيه مي‏کنند که ماليدن آن روي پوست،از اثر اشعه خورشيد روي پوست بدن ممانعت مي‏کند. اين ماده براي ايجاد رنگ قهوه‏اي در پوست بدن (برنزه کردن پوست) استفاده مي‏شود.

  دکتر اميرسليماني، متخصص پوست: خطرناک است؛ حساسيت پوستي مي‌دهد!
  خالكوبي موقت با حناي سياه ممكن است به حساسيت پوستي منجر شود.
  دكتر امير سليماني‌نيا، متخصص پوست مي‌گويد: با توجه به آمارهاي موجود در كشور خالكوبي موقت با حناي سياه كه حاوي بارفنيلن ديامين (پي‌پي‌دي) است واكنش‌هاي پوستي شديد ايجاد مي‌كند. پي‌پي‌دي نوعي ماده آلرژي زا است كه در ساخت رنگ مو به كار مي رود اما استفاده مستقيم ازآن روي پوست ممنوع است. افزودن پي‌پي‌دي به حنا باعث تسريع در تغيير رنگ مو وسياه شدن رنگ حنا مي شود اما خطر آلرژي‌زايي آ‎ن بسيار بالا است و دو يا سه روز پس از خالكوبي احتمال بروز حساسيت هاي پوستي به ويژه در افرادي كه پوست حساس دارند وجود دارد. خارش، قرمز شدن، تاول التهاب پوست از جمله عوارض مصرف حناي سياه است.

  راهنماي نقاشي با حنا روي پوست
  شما به راحتي مي‌توانيد اين کار را در منزل‌تان انجام دهيد و بدنتان را با حنا طراحي کنيد.
  مواد لازم
  يك بسته حنا (حدود صد گرم)، دو عدد ليمو ترش تازه، شكر، چهار بسته چاي كيسه‌اي (تي‌بك)، چهار قاشق چاي‌خوري پودر قهوه، نيم ليتر آب، آب چهار عدد ليموشيرين (يا پرتقال)، يك لنگه جوراب نايلون، مقداري پنبه، يك قلم مو، يك قيف كاغذي يا بطري فشاري (پلي‌اتيلن) دستكش.
  روش کار
  1) پودر حنا را الك كنيد(ازجوراب كه روي يك كاسه به صورت كش آمده قرار گرفته است، به كمك يك قاشق عبور دهيد).
  2) آب، چاي، قهوه و آب پرتقال را مخلوط كرده و يك ساعت ملايم بجوشانيد و سپس پودر حنا را اضافه كرده و خوب هم بزنيد تا ماده‌اي شبيه كچاپ به دست آيد.
  3) حدود چهار ساعت آن را به حال خود رها كنيد و ماده به دست آمده را در بطري فشاري (يا قيف كاغذي) پر كنيد.
  4) پوست مورد رنگ‌آميزي را با الكل پاك كنيد.
  5) شكر را كه در آب ليمو هم زده‌ايد كمي گرم كنيد.
  6) نقاشي كنيد (به وسيله قيف يا بطري فشاري يا طرح‌هاي آماده‌اي در بازار است).
  7) به مجردي كه حنا روي پوست خشك شد (گاهي در دماي اتاق 24 تا 30 ساعت طول مي‌کشد)، با قلم مو مخلوط شكر و آب ليمو را روي آن بماليد و پنبه آغشته شده به مخلوط را روي آن قرار داده و در بهترين حالت چند ساعت بعد با كمي روغن يا كرم پوستي ماساژ دهيد!
  نکته مهم
  هرچه مايع اوليه بيشتر روي پوست باقي بماند، رنگ بيشتر در پوست نفوذ مي‌كند و در نتيجه زمان بيشتري طول مي‌كشد تا از روي پوست پاك شود. واكنش‌هاي حساسيتي به حناي طبيعي، به‌خصوص زماني كه فقط روي پوست گذاشته شود، بسيار نادر هستند و در صورت وجود، ظرف چند ساعت بروز خواهند كرد و شامل خارش، قرمزي خواهند بود. به همين دليل براي بار اول بهتر است، ابتدا مقداري از آن را روي ناحيه داخلي ساعد امتحان كرد و در صورت ايجاد نشدن واكنش از آن استفاده كرد.

  هفته نامه سلامت
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تتوي حنا بي‌خطر نيست

  سلامتيران: آژانس امنيت بهداشتي و محصولات آرايشي فرانسه در رابطه با تتوي حناي سياه بر پوست هشدار داد. به گزارش خبرگزاري فرانسه، آژانس نام برده پس از اعلام آمار مربوط به مبتلايان به اگزما در پي استفاده از حناي سياه در سال‌هاي 2007 و 2008 اعلام کرد تتوي حنا مي‌تواند عوارض ناخوشايندي بر پوست بگذارد. حتي اگزماي ناشي از آنها مي‌تواند تمام بدن را درگير کرده و سبب بستري شدن فرد در بيمارستان شود. طبق گزارشات، آمار مصرف‌کنندگان حناي سياه در حال افزايش است و بيشتر مصرف‌کنندگان را دختران 12 تا 17 سال تشکيل مي‌دهند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت