جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: داروی هاپیران (علف چای)

kamali.d آفلاین است تازه وارد

پیشفرض داروی هاپیران (علف چای)

سلام من پسری 26 ساله هستم و مشکل بی خوابی و استرس شبانه دارم .پزشک داروی زاناکس و سرترالین برام تجویز کرده که شبی نصفی از اونارو میخورم .میخواستم بپرسم میتونم در روز از داروی هاپیران (علف چای)
    استفاده کنم ؟ تداخلی با داروهام نداره ؟ممنون

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

طبق گزارش تولید کنندگان این داروی گیاهی این دارو با داروهائی که از خانواده منوآمين‌ اكسيداز هستند تداخل دارد و بهتر است به همراه آنها استفاده نشود. این داروها شامل فنلزین , ایزو کربوکسی ساید , ترانیل سیپرومین ,
    موکلوبمید است که همگی در افسردگی مصرف دارند.

هايپيران‌

هايپيران‌ در درمان‌افسردگي‌، بي‌خوابي‌، اضطراب‌، سردردهاي‌ عصبي‌، سر دردهاي‌
    دوران‌قاعدگي‌ و ميگرن‌ به‌كار مي‌رود.

مكانيسم‌ اثر: گياه‌ هايپريكوم‌ به‌دليل‌ داشتن‌هايپريسين‌ و فلاونوييدها داراي‌ اثرات‌آرام‌بخش‌، مسكن‌ و ضداضطراب‌مي‌باشد. هايپريسين‌ از طريق‌ مهار آنزيم‌منوآمين‌ اكسيداز موجب‌ بروز اثرضدافسردگي‌ مي‌گردد. عصاره‌ گياه‌هايپريكوم‌ مي‌تواند ميزان‌ اكسيژن‌ سلولي‌را افزايش‌ دهد.

اجزاء فرآورده‌: هايپيران‌ از عصاره‌هيدروالكلي‌ گياه‌ علف‌ چاي‌

(Hypericum Perforatum) تهيه‌ شده‌ است‌كه‌ هر ميلي‌ليتر آن‌ حاوي‌ 0/25 ميلي‌گرم‌هايپريسين‌ مي‌باشد.

مواد موثره‌: هايپريسين‌، پزودوهايپريسين‌و فلاونوييدهاي‌ هايپيرين‌، كورستين‌،ايزوكورستين‌ و روتين‌.

هشدارها: ايمني‌ مصرف‌ اين‌ فرآورده‌ دردوران‌ بارداري‌ و شيردهي‌ به‌اثبات‌نرسيده‌ است‌.

عوارض‌ جانبي‌: با مصرف‌ اين‌ فرآورده‌احتمال‌ بروز واكنشهاي‌ آلرژيك‌ وحساسيت‌ به‌نور وجود دارد.

تداخل‌هاي‌ دارويي‌: مصرف‌ مقادير بيش‌ ازمقدار مصرف‌ درماني‌ ممكن‌ است‌ با سايرداروهاي‌ مهاركننده‌ منوآمين‌ اكسيدازتداخل‌ نمايد.

نكات‌ قابل‌ توصيه‌:
    1 ـ رنگ‌ دارو پس‌ ازافزودن‌ آب‌ به‌علت‌ تغيير حلاليت‌، تغييرمي‌كند.
    2 ـ پس‌ از مصرف‌ دارو از قرار گرفتن‌ بيش‌از حد در معرض‌ نور و يا آفتاب‌ شديدخودداري‌ گردد.
    3 ـ بهتر است‌ دارو قبل‌ از غذا مصرف‌شود.
    4 ـ مصرف‌ دارو در روزهاي‌ اول‌ ممكن‌است‌ باعث‌ ايجاد ناراحتيهاي‌ گوارشي‌ و ياتشديد سردرد گردد كه‌ حداكثر پس‌ از دوتا چهار هفته‌ از بين‌ مي‌رود.

مقدار مصرف‌: بزرگسالان‌ روزي‌ 3 ـ 2 بار،هر بار 30 ـ 20 قطره‌ و در كودكان‌ بالاتر ازسه‌ سال‌ روزي‌ 2 بار، هر بار 15 ـ 10 قطره‌در نصف‌ ليوان‌ آب‌ و يا آب‌ ميوه‌ مصرف‌مي‌شود

kamali.d آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام با تشکر از سایت بسیار خوبتون
    مشکلی که با سرترالین دارم ایجاد سرگیجه و گرگرفتگی وگاهی افت فشار خون که بیشتر وقتی از جام بلند میشم دارم . اثری هم روی استرس و دلهرم در شب نداشته .حدودا 4 شبه مصرف میکنم .(شبی نصف قرص 50)
    آیا مصرف این دارو با زاناکس مشکل ایجاد کرده ؟ باید مصرفش رو ادامه بدم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

این مسائل رو باید با پزشتون در میان بزارید تا با ارزیابی شما در کلینیک و بنا به حال شما بهترین داروی مناسب را پیشنهاد کنند. بعضی از مسائلی که اشاره کردین ارتباط به سرترالین داره بعضی ها نداره...

طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت