جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع
Like Tree2Likes
  • 1 Post By kamelia23
  • 1 Post By kamelia23

موضوع: خروج تکه های ریز سفید بد بو از گلو

kamelia23 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض خروج تکه های ریز سفید بد بو از گلو

دختری 26 ساله هستم که ازدواج نکرده ام.مدت یک سال است که تکه های ریزی که بسیار بد بو هست از گلوی من خارج می شود. تا چند وقت پیش هر چند روز یکبار این تکه ها خارج می شد ولی چند ماهی هست که هر روز چند مرتبه این تکه های کوچک سفید بد بو از گلوی من خارج می شود. نمیدانم اصلا چیست و از کجا می آید؟ خطری دارد؟ البه هیچ بیماری خاصی ندارم خواهش میکنم به من پاسخ دهید
    dr.nazanin likes this.

دكتر ربيعي آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    اصفهان

پیشفرض

با سلام و عذر خواهي بخاط تاخير
    علت تاخير در پاسخ مشغله بسيار بهمراه كارهاي زيادي است كه در سايت آموزشي خود دارم.
    از مدير سايت ايران سلامت هم بخاطر تماس براي پاسخ ممنونم
    در مورد دوست بزرگواري كه از خروج مواد سفيد رنگ بدبو شكايت دارند بايد بگويم:
    در روي لوزه هر انساني 16 تا 20 حفره وجود دارد و در بعضي افراد اين حفرات بسيار عميق است. لوزه ها مثل ساير بافتهاي لنفاوي بدن فعاليت ترشحي داشته و مواد خارجي نيز ميتوانند درون اين حفرات تجمع كنند و تجمع مواد از جمله مواد غذايي ميتواند با گذشت زمان بوي بد ايجاد كند.
    به اين مواد سفيد رنگ بطور عاميانه زسوبات و سنگ لوزه گفته ميشود از نظر پزشكي دبري هايي هستند كه بخاطر وجود تجمعات ميكروبي متعفن شده اند.
    شما در واقع مبتلا به التهاب مزمن لوزه هستيد و لوزه هاي شما حفرات عميق داشته و مواد غذايي و ميكروب ها درون آن تجمع كرده و گاهي خارج ميشوند و اين رسوبات در موقع بلع غذا بخاطر فشار حين بلع به عمق بستر لوزه فشار آورده و درد هنگام بلع غذا ايجاد ميكنند. از مشكلات ديگر التهاب مزمن لوزه درد و سوزش در هنگام مصرف بعضي از غذا هاست.
    براي درمان چند كار بايد انجام شود
    1- بهداشت دهان خود را با مشواك زدن و نيز دهانشويه بنزيدامين مراعات كنيد
    2- از مصرف مواد محرك و ادويه جات تند و ترشي جات پرهيز كنيد
    3- با وسيله اي كه نوك تيز نباشد مثل ته قاشق ميتوان با فشا آرام به لوزه اين رسوبات را خارج كرد كه به كاهش درد كمك ميكند
    4- درمان نهاپي تونسيليت مزمن يا همان التهاب مزمن لوزه جراحي است
    اميدوارم جواب كافي بوده و مرا بخاطر تاخير در جواب ببخشيد
    شاد باشيد

kamelia23 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

با سلام و خسته نباشيد.شما فرمودين كه من سنگه لوزه دارام و با مصرف محلول بنزيدامين مشكلم حل ميشه.ولي من 2هفته از اين محلول استفاده كردم حتي بهتر هم نشدم و باز همون تكه هاي سفيد كه مانند خورد شده هاي گردو هست از گلوم خارج ميشه.ايا شما مطمين هستين كه اين سنگه لوزست؟نكنه بيماري ديگري باشه؟جز جراحي چه راهي هست كه بتونم به داده خودم برسم؟در ضمن من هنگام غذا خوردن اصلا گلوم درد نميگيره و ناراحت نميشم.خواهش ميكنم زود جواب بدين....با تشكر فراوان از زحمات شما.
    itc likes this.

دكتر ربيعي آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    اصفهان

پیشفرض تونسيليت مزمن

با سلام
    همانطوريكه در جواب اول اعلام داشتم شما به تونسيليت يا التهاب مزمن لوزه مبتلا هستيد و هرگز نگفتم درمان قطعي شما بنزيدامين است بلكه رعايت بهداشت دهان و حلق از عوامل كمك كننده در كاهش درد و علايم بيماري است اگر كمي در جوابيه اول من دقت ميكرديد درمان قطعي التهاب مزمن لوزه را درمان جراحي ذكر نمودم اما ما جراحان بلافاصله اقدام به جراحي نميكنيم و درمان دارويي به بيمار داده و سپس تصميم براي درمان بعدي گرفته ميشود.
    من در اين مكان قادر نيستم و مجاز نيستم براي شما نسخه اي بنويسم بلكه تلاش ميكنيم به شما كمك كنيم تا راهي درست براي درمان بيمار خود پيدا كنيد.
    شما بايد توسط يك متخصص و بدون عجله و با پيگيري كامل درمان شويد و هر زمان به شما اعلام شد كه نياز به جراحي داريد به پزشك خود اعتماد كرده و بپذيريد.
    علت تاخير من در جواب اين بود كه به توصيه هاي دقت نكرده بوديد و انتظار داريد در يك سايت آموزشي هر لحظه به شما جواب داده شود.
    در روند درماني اگر بهمين صورت عجول باشيد هرگز در درمان موفق نخواهيد بود.

itc
    itc آفلاین است تازه وارد
    فیسبوک من
    کلیک کنید

پیشفرض

با سلام و با تشکر از پاسخگویی کامل و صبورانه دکتر عزیز
    کاملیای عزیز، من هم این مشکل رو داشتم ولی پس از مدتی متوجه شدم که اگر این روش رو در زمان خوردن غذا اجرا کنم مواد غذایی وارد حفره های لوزه بنده نخواهد شد:

- در زمان خوردن غذا می توانید با آرامش (اگر لازم شد) حرف بزنید ولی با صدای بلند خندیدن و هیجانات صوتی باعث ورود غذا به حفره های لوزه می شود.
    - البته انجام مورد بالا بدون بهداشت دهان و دندان غیر ممکن است

این هم تجربه شخصی بنده بود
    امید که مفید باشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت