نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
    omid16052 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض هفته 29- کشف رحم دوشاخ

سلام

همسر من چندین سقط پشت سر هم داشت الان خوشبختانه در هفته 29 حاملگی هست ولی پزشک گفته که رحم دوشاخ دارد و احتمال بروز مشکل هست.یکی از آشناها که خانم ماما هست گفت که بهتره این مسئله را با پزشک زنان دیگری هم مطرح کنیم چون ممکنه پزشکمان اشتباه کرده باشد. من اعتماد زیادی به پزشکمان دارم چه دلیلی وجود دارد که با پزشک دیگری مشورت کنم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

درصد وجود ناهنجاریهای مادرزادی رحم در خانم هائی که دچار سقط مکرر می شوند بین 2 تا 37% متغیر هست ولی هر چه هست این مسئله وجود دارد و یکی از مسائل شایعی هست که متخصص نازائی با آن درگیر هستند. معمولا از سونو گرافی و
    HSG برای کشف این مشکل استفاده می شود ولی گاهی شباهت زیادی بین رحم دو شاخ با رحم دیواره دار در شواهد رادیو گرافی وجود دارد طوری که برای رادیو لوژیست ها هم تشخیص آن سخت است. این مسئله اهمیت زیاد دارد چون اگر قرار باشئ اقدام جراحی برای اصلاح ضایعه در طی بارداری انجام شود رحم دوشاخ به کمک لاپار اسکوپی اصلاح می شود و رحم دیواره دار به کمک روش هیسترو اسکوپی.

چه کاری برای این خانم ها می شود انجام داد

اگر بارداری ایجاد شده و در سه ماهه سوم هست بعضی ها پیشنهاد می کنند چون احتمال زایمان زودرس در اینها به علت نارسائی گردن رحم بالا هست از سرکلاژ استفاده شود. بعضی ها پیشنهاد می کنند از روش لاپار اسکوپی برای اصلاح ضایعه استفاده بشه که زیادطرفدار ندارد این روش.ولی هر چه هست انتخاب روش درمانی بستگی به پزشک و وضعیت بیمار دارد. باید قبل از زمان زایمان در باره نحوه زایمان تصمیم گیری بشه ممکنه نیاز به سزارین باشه چون امکانات عمل جراحی اصلاحی لاپار اسکوپی حین بارداری در ایران نیست

احتمال ایجاد مشکل کردن بوسیله رحم دیواره دار در بارداری خیلی بیشتر از رحم دوشاخ است. دو شاخ اصولا جزء ریسک فاکتور های سقط نیست.

به همین دلیل اگر شما سقط مکرر دارید و پزشکتان برای شما تشخیص رحم دوشاخ گذاشته است برای اینکه اشتباه در تشخیص پیش نیاید حتما با پزشک متخصص دیگری مسئله را مطرح کنید و نظرش را جویا شوید
    رحم دو شاخ
    رحم دو شاخ

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0