جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: حلقه های طناب ناف در اطرف گردن جنین

سارا* آفلاین است تازه وارد

پیشفرض حلقه های طناب ناف در اطرف گردن جنین

سلام
    حدود سه ماه پيش در ابتداي ماه 36 بارداري متوجه عدم حركت جنينم شدم كه با مراجعه به پزشك و سونوگرافي تشخيص پره اكلامپسي و مرگ جنين دادند. در صورتيكه در طول اين 36 هفته به هيچ وجه فشار خون بالا نداشتم تا همانروز كه فشارم 18 بود ولي از پنج ماهگي ورم زياد داشتم كه دكترم مي گفت چون فشارت بالا نيست اشكالي ندارد در ضمن بعد از عمل سزارين پزشك گفت كه بند ناف 3 دور به گردن بچه پيچيده شده حالا از شما مي خواهم كه علت را به من بگوييد و من كي مي توانم دوباره اقدام به بارداري كنم.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اینکه علت مرگ جنین چه بوده.. باید از پزشکتون بپرسید.. ولی اگر صحبت حلقه های طناب ناف در اطرف گردن جنین میکنید..
    مدرکی دال بر اینکه بند ناف گردنی باعث مرگ جنین یا در جات قابل توجه دیسترس جنین شود در دسترس نیست.اگر با جنینی مواجه شویم که دچار این مشکل است.. نیاز به هیچ تغییری در اداره بیمار وجود ندارد.. مگر اینکه جنین دچار دیسترس خلال زایمان شود
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

پیشفرض

يعني نظر شما اين است كه گره خوردن بند ناف به دور گردن باعث مرگ جنين وخفگي او نمي شود. من كي ميتوانم دوباره اقدام به بارداري كنم؟

الهه و دانيال آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بند ناف

سركار خانم سارا

با سلام اميدوارم در آينده اين مشكل براي شما پيش نيايد ولي در خصوص پيچيدن بند ناف دور گردن رحم اين را عرض نمايم كه در خصوص فرزند( 6 روز پيش به دنيا آمده است ) بنده مشكل بند ناف را داشتم كه اول خدا بعدا زحمات بي شايبه دكتر.....بود كه فرزندم زنده به دنيا بيايد در خصوص فشار خون هم عرض كنم كه فشار خون بنده هميشه پايين بوده است

پیشفرض

الهه و دانيال عزيز
    قدم نو رسيده مبارك باشد. من متوجه نبودم كه بند ناف دور گردن جنينم پيچيده شده است تا بعد از حركت نكردن و سونوگرافي كه ديگر كار از كار گذشته بود . لطفا بيشتر برايم توضيح دهيد كه وضعيت شما چگونه بود چون من به اين دكتر دسترسي ندارم

دكتر بهرام آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام
    دوست عزيز٬ فشار خون حاملگي و پيچيدن بند ناف دور گردن جنين هر دو خود بخودي بوده و دليل خاصي ندارد.
    شما پس از 3 ماه مي توانيد اقدام به بارداري مجدد كنيد و لي بهتر است براي آرامش روحي و تقويت جسماني خود كمي صبر كنيد.
    در ضمن٬ شمارش حركات جنين در طي بارداري بهترين روش كنترل زنده بودن و سالم بودن جنين است.

ونوس آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام اقاي دكتر بهرام چه طوري بايد حركات جنين را شمرد ؟ ايابايد تعدادخاصي باشد؟

دكتر بهرام آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

بله٬
    حركات و ضربه هايي كه جنين به شكم مادر مي زند در طي بارداري شمرده شده و ثبت مي شوند. شما اين نمودار را به پزشك خود نشان مي دهيد و پزشك به شما در مورد اينكه حداقل چه تعداد بايد باشد به شما توضيح مي دهد.
    كاهش ناگهاني اين حركات نشانگر پيش آمدن مشكلي براي جنين مي باشد.
    نحوه شمردن آن حس ضربه به شكم مادر در طي 20 دقيقه است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی