جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: تبخال تناسلی و سقط مکرر

bahar34 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تبخال تناسلی و سقط مکرر

من 30 سالمه و حدود 3 اله ازدواج کردم و تو این 3 سال 3 تا بارداری ناموفق داشتم.که 2 تای اول خودشون بلافاصله بعد از اینکه یک هفته از تاریخ پریودم میگذشت سقط شد و آخری در هفته 7 رشد جنین متوقف شد و قلبش از کار افتادو در هفته هشتم کورتاژ کردم. البته قبل از بارداری سومم به موسسه رویان رفتیم و همه آزمایشات رو کامل ازمون گرفتن و گفتن تنها مشکلتون کم بودن و ضعیف بودن اسپرمهای شوهرمه و خودم مشکلی نداشتم. که برامون iui رو مناسب دونستن ولی بعد از گرفتن عکس رنگی از رحمم خودم ماه بعدش باردار شدم .خیلی خوشحال شدیم که طبیعی باردار شدم ولی باز هم بارداریم نا موفق شد . سوالم اینه که آیا از کار افتادن قلب جنین و متوقف شدن رشدش در هفته های اول میتونه علتش ضعیف بودن اسپرم باشه یا علتش چزه دیگه ایه؟

یه سوال دیگه هم دارم: شوهرم تقریبا 7-8 ماه بعد از ازدواجمون روی آلتش جوشهایی در اومد که بعد از آزمایشات معلوم شد مبتلا به تبخال تناسلیه. و مرتب قرصهای آسیکلوویر رو مصرف می کنه. جدیدا یعنی بافاصله جبعد از عمل کورتاژ من هم جوشهای شبیه تبخال روی دهانه مهبل در اومده به همراه خارش شدید . که دکتر به من شیاف نیستاتین رو برای قارچ و اسیکلوویر رو برای درمان تبخال تجویز کرد. ولی بعد از گذشتن یک هفته از مصرف داروهام قارچ و خارشم بهتر شده ولی اون جوشها تغییری نکرده. نمیدونم علتش چیه؟ یعنی من از شوهرم تبخال گرفتم؟ این مسئله ربطی به سقط های من داره؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اطلاعات شما مبهمه.منظورم اینه که اگر اینهمه کارهای تشخیصی برای پیدا کردن علت سقط انجام شده باید دقیقا به شما بگن مشکل همسر شما چیه ؟ اینکه شما میگید اسپرم ضعیف... مشخص نمیکنه منظور کدام بیماری است؟
    مرور سریع علل ناباروری مردان و زنان
    لطف کنید دقیقا از پزشکتون اسم بیماریشان را بپرسید تا بنده اطلاعات کامل در اختیارتان قرار دهم که برای حل مشکل چنین مردانی چکار باید کرد ؟ الان اونقدر پیشرفت کردن که از میان 20 میلیون اسپرم سالم و نا سالم می توانند یک عدد اسپرم سالم و قوی پیدا کنند و با استفاده از روشهای کمکی حاملگی ایجاد کنند

تبخال تناسلی چه در مرد و چه زن باعث ناباروری نمی شود. بنا براین روش برخورد شما با این مشکل مثل بقیه خانمها باید باشد.

bahar34 آفلاین است تازه وارد

Question پاسخ

سلام_فقط در مورد کم و ضعیف بودن اسپرمها گفتن/ چیز دیگه ای نگفتن/ من در مورد آزمایشات لازم برای سقط های مکرر به پژوهشکده رویان گفتم ولی میگن باید 3 تا سقط داشته باشی با مدارک پزشکی مبنی بر حامله بودن تا اون ازمایشات رو انجام بدیم .چون من از سقط اولم مدرکی نداشتم یعنی فقط خودم متوجه بارداریم شدم بارداری های منو 2 تا در نظر گرفتن و قرار شد یک مرتبه iui و اگه نشد IVF رو انجام بدیم. ولی خیلی میترسم ایندفعه هم مثل دفعه های قبل بشه. و در همون مراحل اولیه بارداریم متوقف بشه. به نظر شما راهی که پیشنهاد دادن مناسبه. اخه من که خودم باردار شدم پس چرا iui ؟ لطفا راهنماییم کنید؟

دكتر رويا آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    دوبي

پیشفرض با سلام

همانطور كه اقاي دكتر توضيح دادند وجود تبخال تناسلي ارتباط جنداني با سقطهاي شما ندارد و ميتواند تنها يكي از علل ان باشد لذا ساير علل حتما بايد بررسي شوند از طرف ديكر يكي از ازمايشاتي كه حتما بايد صورت كيرد ازمايش كاريوتايب مي باشد زيرا در بيشتر مواقع جابجايي (ترانس لوكاسيون) هاي كروموزومي موجود در بدر يا مادر ميتواند موجب بروز سقط مكرر شود
    علل ديكر نيز حتما بايد بررسي شوند . اين ازمايشات را با مراجعه به هر دكتر زناني ميتوانيد انجام دهيد و نيازي به مراجعه به مركز رويان نيست
    از طرف ديكر با توجه به اينكه شما همواره بطور خودبخودباردار شده ايد اصلا نيازي نيست كه اي يو اي انجام دهيد.
    هميشه هم بخاطر داشته باشيد كه اين بيمار است كه بايد درمان شود نه جواب ازمايش !
    موفق باشيد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت