جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: آيا مصرف آكوتان عوارض جدي در بر دارد؟

ستاتيرا آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آيا مصرف آكوتان عوارض جدي در بر دارد؟

با سلام و خسته نباشيد

دختري هستم 24 ساله.ساليان طولانيست كه دچار جوش و آكنه در صورتم هستم.پيش بهترين متخصص هاي پوست تهران ويزيت شده ام.و داروهاي زير را استفاده كرده ام:

انواع آنتي بيوتيك ها- اسپيرونولاكتون- قرص ضد بارداري... پمادهايي چون ترتينويين- زنياك ال پي فورت- ايزوتركسين... انواع الكلها و داروهاي ساختني...

ولي متاسفانه همه درمانهاي فوق مقطعي بوده و هيچ كدام اثر دايمي نداشته اند.

آيا شما مصرف قرص آكوتان را توصيه مي كنيد؟ عوارضش خيلي جدي و خطرناكه؟ و آيا براي درمان قطعي آكنه ميتوان قرص آكوتان مصرف كرد؟

خواهش مي كنم سريعتر به سوال من پاسخ دهيد.ممنونم.

peyman-v آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

عوارض جانبی شایع این دارو عبارت اند از:
    التهاب لب،خشکی پوست،خارش،خونریزی از بینی،خشکی دهان و بینی،خشکی چشم،تهوع،استفراغ،حساسیت به نور،کاهش دید شبانه و درد های عضلانی...
    ولی میشه گفت با توجه به اینکه شما بسیاری از دارو ها رو امتحان کردی میتونی از آخرین راه باقی مانده استفاده کنی...

30min آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام.من این کپسولو 2 سال پیش مصرف کردم..جوشای صورتم شدید بود..کاملا خوب شد و تا الان مشکلی پیدا نکردم ولی چون احتمال بروز عارضه همیشه وجود داره دلیل نمیشه که برای بقیه هم عین همین حالت اتفاق بیفته..

rh.mohammad آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

من در ماه آخر مصرف دکوتان هستم و از 1 ماه پیش موهام به شدت ریزش پیدا کرده...ریزش مو از عوارض دکوتانه یا ربطی به مصرف این قرص نداره؟

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

کوتان نيز مانند ديگر داروها عوارضي دارد که با آگاهي از آنها مي‌توان اين عوارض را به حداقل رساند و از بروز بسياري از آنها جلوگيري کرد. مهم‌ترين عارضه آکوتان براي خانم‌هايي است که در سنين باروري‌اند. توصيه مي‌کنم در طول درمان با آکوتان و تا يک ماه بعد از درمان از حاملگي پرهيز کنند. يعني از دو راه جلوگيري استفاده شود که مطمئن باشد. چون در صورت حاملگي يا بچه سقط شده و يا ممکن است با نقايص گوناگون، به خصوص قلبي متولد شود. منطقي است که پيش از شروع درمان نيز دو تست حاملگي منفي داشته باشيد تا هرگونه شکي برطرف شود.

عارضه ديگر آکوتان شامل افزايش چربي‌ها و يا کلسترول و به خصوص تري‌گليسيريد است که با کاهش و افزايش دوز مصرف دارو هم مرتبط است (برخي از بيماران با اينکه دوز کمي استفاده مي‌کنند اما چربي‌هاي خونشان مقادير بالايي را نشان مي‌دهد). عارضه ديگر افزايش آنزيم‌هاي کبدي و يا افزايش گلبول‌هاي سفيد و يا قندخون به مقدار مختصر است. اين عارضه در همه عموميت ندارد و به خوبي نيز قابل کنترل است. در موارد مصرف طولاني مدت، استئوپروز (پوکي استخوان) و گاهي ريزش موها ديده مي‌شود که با قطع دارو اين مساله قابل برگشت است. خشکي پوست و مخاط‌ها و همچنين خشکي چشم در اثر کاهش اشک، از ديگر عوارض است.
    آنچه برايتان ذکر کردم، عوارضي هستند که با تمهيداتي قابل کنترل‌اند و در يک کلام بايد گفت بدترين عارضه آکوتان در زمان مصرف، جلوگيري نکردن از بارداري خانم‌هاست که بايد به طور قطع از دو روش مطمئن استفاده کنند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی