جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: درد کشاله ران در غیاب فتق واضح

mohsen.k آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درد کشاله ران در غیاب فتق واضح

سلام

22 ساله هستم. مشکل من درد گاه به گاه ناحیه کشاله ران هست.به پزشکان زیادی مراجعه کردم. هنوز تشخیص نداده اند.نهایت کار مرا به یکی از مراکز دانشگاهی ارجاع دادند که تشخیص فتق پنهان دادند و به من توصیه کردند که بهتره آزمایش mri انجام بشه. می خواستم در این زمینه اطلاعاتی از شما بگیرم و نظرتونو جویا بشم که آیا تشخیصشون درست هست و آیا درسته که mri بگیرم چون به هر حال هزینه بالایی داره. اگر توضیح کاملتری هم هست لطف کنید بنویسید

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اینکه تشخیص آنها درست هست یا غلط متاسفانه ارتباطی به ما نداره چون سوالتون جنبه طبابت داره و الزاما باید در کلینیک پاسخ داده بشود...

با اینحال تشخیص بقول بیراهی نداده اند و از این قبیل فتق های پنهان که حتی در معاینه و توسط جراحان ماهر هم قابل کشف نیست... کم نیست. این حالت به ویژه در ورزشکاران حرفه ای رشته هاکی و فوتبال یا فوتبال آمریکائی رخ می دهد اما در افراد غیر ورزشکار هم مشاهده می شود و به اسامی پوبالژی ورزشکاران یا قطع کشاله ران نیز نامیده می شود.athletic pubalgia و groin disruption.برخی از جراحان تمام موارد درد کشاله ران ( به هر علتی ) را در این گروه قرار می دهند و برخی هم فقط بیمارانی را در این گروه قرار می دهند که دچار یک فتق پنهان می باشندکه از طریق تصویر برداری و یا در حین باز کم شکم تشخیص داده شده است.

معمولا درد به تدریج طی یک تا 6 ماه شروع می شود و فقط در 10% موارد بطور ناگهانی و متعاقب یک حادثه رخ داده است. معاینه بالینی در مواردی مفید است که درد محدود به یک ساختمان آناتومیک خاص نظیر توبرکول پوبیس یا یک تاندون آدکتور باشد. درد معمولا مبهم است و با حساسیت شدیدی همراه است.

MRI بهترین روش بررسی این بیماران است زیرا با آن می توان پارگی عضله , اوستئیت پوبیس , بورسیت و شکستگی استرسی را از هم افتراق داد. شایعترین علت درد کشاله ران بطور کلی کشیدگی مجموعه عضلات اداکتور ( اداکتور بلند , کوتاه و بزرگ و عضلات گراسیلیس ) می باشد

درمان محافظه کارانه ( در غیاب ضایعه قابل اصلاح از طریق جراحی ) شامل استراحت , ترکیبات ضد التهاب , یخ و تمرینات کششی و تقویتی است. روش هائی همچون پالس رادیو فرکانس , کرایو تراپی , و طب سوزنی با درجات متفاوتی از موفقیت همراه بوده اند.در موارد شکست درمان محافظه کارانه معمولا جراحی صورت میگیرد. تنو تومب تاندون اداکتور در موارد انتخابی با موفقیت بسیار بالائی همراه بوده است. باز کردن ناحیه کشاله ران در صورتی ارزشمند است که یک ضایعه قابل اصلاح مثل پیچ خوردگی آپونوروز EOM با یا بدون گیر افتادگی عصب ایلیو اینگو اینال وجود داشته باشد. بطور شایعی یک نقص غیر اختصاصی در جدار خلفی کانال اینگواینال مشاهده می شود که با یک فتق پنهان همراه است و به نحو مقتضی درمان می شود

بعضی از مطالب این قسمت از کتاب جراحی شوارتز اقتباس شده است
    تایپ : تیم تحریریه ایران سلامت

از اینکه مجبور شدم از اصطلاحات طبی استفاده کنم عذر خواهی می کنم. ولی در جواب سوال بطور خلاصه عرض می کنم که پیشنهادشون منطقی هست و بهتره که اقدام به MRI بکنید

مطالب انگلیسی برای علاقه مندان
    Athletic pubalgia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Athletic_pubalgia
    http://orthopedics.about.com/od/spor...s/a/hernia.htm

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

علل همراه با درد مزمن کشاله ران

- فتق پنهان ( فقط با هرنیو گرافی مشاهده می شود )
    - آسیب عضلانی , کشیدگی اداکتور , آسیب تاندونی
    - بورسیت ایلیو پسواس , اوستئیت پوبیس
    - شکستگی استرسی لگن , سندرم لگن لغزنده
    - اختلالات لومبو ساکرال
    - بیماریهای بافت همبند
    - گیر افتادن عصب ( ENTRAPMENT)
    - اختلالات لگن : شامل : سینوویت , نکروز آواسکولار , استئو آرتریت , بیماری leg - calve - pertes
    لغزندگی اپی فیز سر فمور , استئو کندریت دیسکان یا نکروز آواسکولار سرفمور ,
    پارگی لبه استابولوم

- پروستاتیت , اپیدمیدیت
    - سنگ کلیه عفونت ادراری
    - لنفادنیت , پاتولوژی داخل شکمی
    - سابقه جراحی فتق قبلی

به نقل از کتاب شوارتز

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی