جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: جراحی بینی‌های گوشتی

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض جراحی بینی‌های گوشتی

  مصاحبه با دکتر شریفی جراح گوش و حلق و بینی

  آیا جراحی بینی‌های گوشتی امکان‌پذیر است؟

  در جراحی بینی گوشتی استفاده از روش‌های تقویت اسکلت بینی برای افزایش حمایت بافت‌های نرم بینی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی‌ها با استفاده از تکنیک‌های جدید با نتایج مطلوب همراه است

  هزينه جراحي بيني گوشتي چقدر است؟


  هزينه عمل جراحي ثابت نيست و به چند فاکتور بستگي دارد که مهم‌ترين آن،‌ خواسته و توان بيمار است. اصولا در ذهن جراح منصف هزينه در اولويت نبوده و نتايج و کيفيت کار و رضايت بيمار مهم‌تر است. بنابراين هزينه با توجه به بيمارستان محل عمل و وضعيت بيمار تنظيم مي‌شود. ولي اصولا اعتقاد بر اين است که هيچ بيماري نبايد به دليل محدوديت اقتصادي از خدمات پزشکي محروم شود.

  خوب، اگرکسي بيني گوشتي‌اش را جراحي کند،‌ غير از تغيير شکل ظاهري، تاثير ديگري هم در زندگي‌اش خواهد داشت؟


  هر عمل جراحي و تغيير شکل بيني و صورت قادر به ايجاد اثر هيجاني شديدي خواهد بود و به خصوص در صورت مبهم بودن خواسته بيمار و برآورده نشدن خواسته اصلي، مشکلات روحي شديدي ايجاد خواهد شد. اين چهره شخص است که حالت و تعلق فاميلي و نژادي را به تصوير مي‌کشد و تا حدودي معرف شخصيت فرد است.

  گاهي کسي بيني گوشتي دارد و در طراحي کامپيوتري بيني قلمي برايش تصوير مي‌شود ولي در نهايت پس از عمل بيني‌اش به آن شکل درنمي‌آيد. مي‌توان به اين طراحي‌هاي کامپيوتري اعتماد کرد؟


  اين متاسفانه از مواردي است که دامن‌گير افراد و همکاران جوان مي‌شود چون براي جذب بيمار با ايجاد ذهنيات و تصورات غيرواقعي سطح انتظار بيمار را بالا مي‌برند. چنين کاري حتي در صورت موفقيت‌آميز بودن عمل،‌ نارضايتي بعدي بيمار را در پي خواهد داشت.


  بهترين طراحي عمل در موقع انجام عمل جراحي است که ضمن حفظ عمل طبيعي بيني شکل بيني هماهنگ با ساير اعضاي چهره باشد و پيش از آن به بيمار اين مورد توضيح داده شده باشد. طراحي کامپيوتري هيچ تاثيري در شيوه و نتايج طراحي زيبايي بيني ندارد و جنبه تبليغاتي دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مصاحبه با دکتر شریفی جراح گوش و حلق و بینی

  بعضي‌ها مي‌گويند، نتايج جراحي بيني گوشتي با ليزر بهتر از آب درمي‌آيد. درست است؟


  خير. استفاده از ليزر در اعمال جراحي سر و گردن به موارد خاصي مانند ضايعات پوستي، عيوب انکساري چشم و ضايعات حنجره معدود است ولي اعمال جراحي زيبايي با ليزر بيشتر جنبه تبليغي و عوام فريبي دارد و در دستان جراح مجرب ضرورتي ندارد.

  در مورد بيني‌هاي گوشتي و استخواني كه اصطلاحات شايعي هستند توضيح بفرمائيد؟
  كلاً در عمل جراحي بيني ، ما اسكلت بيني بين استخوان و غضروف را دستكاري يا كوچك مي‌كنيم اما به پوست بيني كاري نداريم. بدين معنا كه بعد از تغيير ساختار اسكلتي ، پوست بايد به مروز زمان با اين اسكلت جديد تطابق كند. مثلاً در مواردي كه بيني را كوچك مي‌كنيم ، پوست كم‌كم جمع مي‌شود ، كه هرچه پوست نازك باشد اين اتفاق سريع‌تر و هرچه پوست ضخيم‌تر باشد ديرتر روي مي‌دهد و در مورد پوست‌هاي خيلي ضخيم اين مسأله ممكن است هرگز رخ ندهد. بدين خاطر براي پوست‌هاي نازك ، اصطلاح استخواني و براي بيني‌هاي داراي پوست ضخيم ، اصطلاح گوشتي به كار برده مي‌شود كه البته به خاطر ارتباط راحت‌تر با مخاطبان است وگرنه انواع و اقسام ضخامت‌هاي پوست ، از بي‌نهايت نازك تا بي‌نهايت ضخيم وجود دارد.

  آیا نوع بینی در الگوی عمل تاثیری دارد

  بعضی بینی ها به بینی گوشتی معروف هستند که مشخصه آنها بینی پهن با پوست ضخیم و بافت غضروفی ناچیز است. روش اصلاح اینگونه بینی ها با روش جراحی بینی های استخوانی متفاوت است. در جراحی بینی گوشتی استفاده از روش های تقویت اسکلت بینی برای افزایش حمایت بافت های نرم بینی ضروری است.

  در صورتی که این بینی ها به روش هایی که مستلزم برداشتن بیش از اندازه بافت هاست، تحت جراحی قرار گیرند، با نتایج نامطلوب همراه خواهند شد. با این وجود حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید می تواند با نتایج مطلوب همراه باشد.

  نتیجه عمل در بینی‌های استخوانی بهتر است یا بینی‌های گوشتی؟
  ▪ به‌طور کلی نتیجه عمل در بینی‌های استخوانی بهتر از بینی‌های به اصطلاح گوشتی می‌باشد. ولی در حال حاضر در اثر ارتقاء کیفیت تکنیک‌های اعمال جراحی نتایج عمل بینی‌های گوشتی نیز بهتر شده است و درصد بالائی از این‌گونه بینی‌ها نتایج خوبی از عمل می‌گیرند. البته مهارت جراحی شرط اساسی در نتیجه عمل می‌باشد و بعضی از جراحان در انجام عمل جراحی بینی‌های گوشتی مهارت بیشتری نسبت به سایرین دارند.

  از ميان کساني که بيني گوشتي دارند، چه کساني بهتر است مورد جراحي قرار گيرند؟


  براي جراحي بيني بهترين افراد کساني هستند که نقايص مشخصي در بيني‌شان داشته باشند و از پيش از انجام جراحي با جراح همکاري کافي داشته باشند. بايد پيش از عمل جراحي با پزشک‌شان صحبت کنند و درباره نتايج عمل جراحي به طور کامل توجيه شوند. مراحل انجام عمل جراحي به طور کامل برايشان توضيح داده شود تامشکلي در اين باره نداشته باشند.

  آقاي دکتر، شما چه بيني را گوشتي به حساب مي‌آوريد؟


  ساختمان بيني از پوست و گوشت و غضروف و استخوان تشکيل شده است. شکل بيني و تناسب اجزاي آن در افراد گوناگون با هم تفاوت دارد. خيلي از مواقع در تشخيص اين موارد اشتباه مي‌شود و بيني‌هاي معمولي به اشتباه گوشتي قلمداد مي‌شود که موجب نگراني بيمار مي‌شود. گاهي اوقات مشکلات بيني به علت ناهنجاري‌هاي غضروفي استخواني است که راحت‌تر قابل اصلاح است ولي درباره بيني‌هاي گوشتي هم در صورت تجربه کافي جراح نتايج ايده‌آلي خواهد بود.

  حال اگر بيني‌مان گوشتي باشد بايد چه انتظاراتي از نتيجه جراحي بيني داشته باشيم؟


  هدف از هر عمل جراحي زيبايي، بهبود بخشيدن به وضع ظاهري است نه رسيدن به زيبايي مطلق و کامل. از سوي ديگر، نوع پوست افراد گوناگون با يکديگر متفاوت است و ممکن است فردي به دليل نوع پوست صورتش و يا دلايل ديگر، مورد مناسبي براي جراحي بيني‌اش نباشد. اشکالات گوناگون بيني مانند پهن بودن بيني، بزرگ بودن سوراخ‌هاي بيني، جعبه‌اي شکل بودن نوک بيني، افتادگي نوک بيني و... طي عمل جراحي بيني افرادي که بيني گوشتي دارند، اصلاح مي‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت