جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 2 از 3 ابتداابتدا 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج 11 تا 20 از 22 مجموع

موضوع: چگونه محبوب خانمها باشيم ( در گوشي هاي روانشناس با آقايان )

 1. #11
  سحر.ميم Guest

  پیشفرض

  ضايع كردن دخترها هم يه راهش هستش.
  محمد رضا جان خوبي آقا ؟
  اين تنها اشتباه شما يكنفر نيست
  قطعا ايني كه گفتي فقط يه رفتار (شوخي) پسرونه س كه ممكنه در جلب نظر دخترهاي كم سن و سالي كه اولين تجربه هاشونو مي گذرونن موثر باشه ولي قطعا براي دخترهايي كه به بلوغ فكر رسيده اند و نگاهشون به زندگي جدي تر شده رفتاري ملال آور و غير قابل تحمله

  پاورقي : يك دنيا تفاوت هست بين سر به سر گذاشتن و ضايع كردن . مفهوم ضايع كردن در خود كلمه نهفته است

 2. #12
  tadayoni آفلاین است عضو دائمی
  تاریخ عضویت
  Jan 2006
  ارسالها
  85

  پیشفرض

  بله من خوبم (: .
  ببينيد منم نگفتم هر كجا گيرش آوردي سريع هر چي گفت بزن تو حالش كه .
  گاهي موقع ها كه به نطرت ميرسه بگي همه ميخندن اون موقع شرايط درستش هستش و اگر نه كه همون جا خود اون طرف من نوعي رو ضايع ميكنه.
  منم منظورم اينه كه جا داره گفتنش .
  اگر بازم به شما دخترها بر بخوره ديگه اينجا معلوم ميشه كه بيجنبه هست طرف اون موقع است كه ديگه كلاه پس معركه هستش. (: .

 3. #13
  بابك1361 آفلاین است عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Sep 2005
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  151

  پیشفرض

  به نظرم هر انساني كه يك مقدار اعتماد به نفس داشته باشد از اينكه كسي ضايعش كند يا مورد خنده و تمسخر قرار بگيرد بدش مي آيد.من هم با بعضي پسرها برخورد كرده ام كه دوست دارند هرچه دلشان ميخواهد بگويند اگر هم طرف ناراحت شد فورا ميگويند بي جنبه است.جواب من به آنها اينست((بله تو فكر كن من بي جنبه ام.همينم كه هستم.ديگر تكرار نشود)).

 4. #14
  سحر.ميم Guest

  پیشفرض

  به نظرم هر انساني كه يك مقدار اعتماد به نفس داشته باشد ...
  جالب توضيح دادي . البته بنظرم اون عزت نفس مي گفتي بهتر بود
  ضمن اينكه فكر مي كنم محمدرضا هم نظرش سر به سر گذاشتن بوده نه ضايع كردن
  توضيحي كه داده اينو ثابت مي كنه .
  سر به سر گذاشتن با اين مصداق

  اگر با من نبودش هيچ ميل ي
  چرا ظرف مرا بشكست ليلي

 5. #15
  tadayoni آفلاین است عضو دائمی
  تاریخ عضویت
  Jan 2006
  ارسالها
  85

  پیشفرض

  يك موقع هست يك كارايي ميكنه كه با يه خورده شوخي كردن و اينا ميشه سر به سر طرف گذاشت و گاهي موقع ها از سر مثلا فلان كاري كه كرده يه چيزايي گفت .
  با خانم سحر من موافقم. منظورم همين هستش.
  و همينكه ميشه در مورد روحيه خانمها يه سري نكات رو بگيد. مثلا بيشتر دنبال چه چيزايي هستن؟ اخه من يه دختري رو ميشناسم كه اين خوشش مياد ملت رو بپيچونه .
  و كلا در مورد روحيه دختر ها ميخواستم بدونم .
  يه قضيه اي رو بگم بهتر شايد بتونيد راهنماييم كنيد:
  من يه دختري رو ميشناسم كه بدجور ذهن من رو به خودش درگير كرده من تا حالا با دخترهاي زيادي بودم كه در آخر رابطه باهام به عبارتي Love ميتركوندن اما اين يه مورد هيچ راه نتونستم باهاش مچ بشم و نظرش رو به خودم جلب كنم. حالا ميخوام بدونم كه من بايد چي كار كنم.؟؟؟
  :):?:

 6. #16
  tadayoni آفلاین است عضو دائمی
  تاریخ عضویت
  Jan 2006
  ارسالها
  85

  پیشفرض

  تفاوتهاي روحي-رواني ميان خانمها و آقايون:

  برگرفته از سايت مردمان.

  بیانیه مشهور فروید پیرامون این مطلب که "آناتومی جزء سرنوشت و تقدیر افراد محسوب می شود" (به این معنا که خصوصیات اصلی و ذاتی ما با توجه به جنسیتمان معین می گردند) مورد بحث بسیاری از دانشمندان است. همانطور که می دانید برخی از افکار و احسسات خاص وجود دارند که تنها مربوط به یکی از جنسیت ها میشوند و با جنس دیگر هیچ گونه سازگاری ندارد. البته نباید فراموش کنیم که در هر دو جنس خصوصیات زنانه و مردانه به طور مشترک وجود دارد. این روزها به نظر می رسد که مرزهای میان تفاوت های احساسی میان خانم ها و آقایون در حال ناپدید شدن میباشد. با توجه به این حقیقت که خانم ها هر روزه از نظر اقتصادی استقلال بیشتری را پیدا می کنند، وجهه مردانه خانم ها بیشتر آشکار می شود و بالطبع آقایون نیز در پی رسیدن به خصوصیات زنانه خود هستند.

  تولید مثل تنها از عهده خانم ها بر می آید. خصوصیات ذاتی انسان ها را نمی توان تغییر داد. شاید خصوصیات احساسی هر دو جنس بر اساس نیازهای اجتماعی و فرهنگی جامعه تغییر پیدا کند، اما تعیین کننده های بیولوژیک هیچ گاه تغییر نکرده و همچنان به قوت خود باقی می ماند. این امر نهایتاً منجر به پدید آمدن تقابل عمده ای در خصوصیات و روابط عاطفی زن و مرد می شود. به هر حال بر اساس تفاوت های جسمی و ذاتی، آقایون هیچ گاه نمی توانند مادر شوند و حتی آرزوی چنین کاری را نیز نمی توانند داشته باشند.

  + درک تفاوت های روانی سودمند است

  درک تفاوت های روانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. یکی از مقوله هایی که با اتکا به آن می توانید کاری کنید که طرف مقابل شما را بیشتر دوست داشته باشد نیز بهره گیری از همین مطلب است. با اتکا به این مهم می توانید رابطه ای هماهنگ و ادامه دار را به وجود آورید. این امر همچنین به تمام افراد کمک می کند تا متوجه شوند که چرا خانم ها و آقایون به طور متفاوت تصور کرده و مطابق آن رفتار می نمایند. به عبارت دیگر اگر ما بتوانیم خودمان را جای تک تک افراد دیگر بگذاریم، آنوقت مشکلات و کشمش ها به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند.

  ++ کشمکش های درونی خانم ها و آقایون

  خیلی جالب است که بدانیم برای سالیان دراز آقایون نگران این مطلب بودند که مبادا به اندازه کافی مردانه جلوه نکنند و از سوی دیگر خانم ها نیز همیشه همراه با این فکر زندگی می کردند که فقط دارای خصوصیات زنانه محض باشند. با بهره گیری از این الگو خیلی راحت می توان به این نتیجه رسید که چگونه انسانها در رزمگاه جنسیت ها با یکدیگر به مبارزه می پردازند: آقایون همیشه در این جدال به سر می برند که توانایی های خود را چه در جنسیت، و چه در موارد غیر جنسی، اثبات نمایند و خانم ها نیز تمایل داشتند که توانایی های بالقوه خودشان را نشان دهند تا به آنها نیز به عنوان یک انسان کامل نگاه شود.

  +++ برخی مثال های رایج در مورد تفاوت های میان دو جنس از نظر روانی

  1- خانم ها گاهی اوقات عباراتی رابه زبان می آورند که از بیان آنها هیچ منظوری ندارند، و شاید فقط در آن لحظه بخصوص آن منظور را داشته باشند و در لحظه ای دیگر از یادشان برود. برخی از حرف های آنها اسرار آمیز بوده و هیچ کس نمی تواند از مفهوم آن چیزی سر در بیاورد و در برخی موارد دیگر نیز مشاهده شده که تمایل زیادی به طفره رفتن دارند. اما اگر بخواهیم در مورد آقایون صحبت کنیم باید بگوییم هنگامیکه حرف میزنند، به عنوان مثال زمانیکه در مورد مسائل سیاسی و یا فلسفی صحبت می کنند، مطالبی را عنوان می کنند که کاملاً بی معناست.

  2- هدایا معمولاً معنای مختلفی را در ذهن خانم ها و آقایون آشکار می سازد. هدایا در نظر آقایون معمولاً تنها یک شیء مادی هستند و هیچ گونه بار معنایی دیگری ندارند. خانم ها به طور ناخواسته تصور می کنند که هدایا بیانگر خصوصیات فردی شخص هدیه دهنده هستند و برای آنها نموداری از عشق و اهمیت می باشند. خانم ها دوست دارند کادوهایی را که از سوی معشوقه هایشان دریافت می کنند، همان چیزی باشد که روزی به او گفته اند که دوست دارند آنرا داشته باشند.

  3- معمولاً همیشه می بینیم که خانم ها خوشحال و خندان، خبر ازدواج و یا نامزدی خود ا به دوستان، خواهر و بردرها، و همقطارانشان اعلام می کنند، اما می بینیم که این کار برای آقایون آنچنان مرسوم نیست. ازدواج برای خانم ها شروع یک زندگی جدید و پیوستن به کسی که دوستش دارند، می باشد. این امر در حالی است که همیشه ازدواج معنای متفاوتی برای آقایون دارد. به معنای وظیفه، تعهد، مسئولیت، تلاش و کار می باشد و گاهی اوقات هم تنها باید کار کنند و هیچ خبری از تفریح و شادی نیست. این امر به طور کاملاً اشکار به ما نشان می دهد که چرا آقایون تمایل چندانی به پذیرش تعهد از خود نشان نمی دهند.

  4- آقایون به طور کلی تصور می کنند که یک امر نمی تواند در عین حال در نقطه عکس آن قرار داشته باشد و مخالف آن باشد. اما خانم ها هیچ مشکلی ندارند که تصور کنند یک امر در یک زمان می تواند در حالت مخالف خودش نیز قرار بگیرد. خانم ها هیچ مشکلی در لغو عقل و منطق ندارند و هر کجا که لازم باشد به راحتی می توانند از منطق مخصوص به خودشان استفاده کند.

  5- خانم ها معمولاً تمایل زیادی به استفاده از کلماتی نظیر " همیشه/ هیچ وقت" در مقابل همسرانشان دارند. برای نمونه " تو همیشه سر من داد می زنی" و " تو همیشه در حال تماشای تلویزیون هستی" و یا "تو هیچ وقت برای من گل نمی خری" و یا " تو هیچ وقت مرا به یک رستوران شیک نمی بری." همه آقایون به خوبی می دانند که این "همیشه / هیچ وقت" ها تنها از روی احساس هستند و تنها نشانگر نا امیدی و عصبانیت خانم از سوی آنها می باشد. این امور دارای هیچ گونه بار واقعی نیستند.

  6- آگاهی شخصی خانم ها از خودشان خیلی بیشتر از آگاهی مردها از خودشان میباشد. خانم ها خیلی بیشتر از آقایون به نظر و عقیده دیگران نسبت به خودشان اهمیت می دهند، و تحت تاثیر حرف های دیگران قرار می گیرند. این امر به ویژه در مورد فردی که او رادوست می دارند معنا پیدا می کند.

  یک مرد همواره باید نقطه قوت و تمرکز خارجی داشته باشد - چه کار باشد چه سرگرمی- یک چنین ضرورت روانی کمتر در خانم ها دیده می شود.

 7. #17
  tadayoni آفلاین است عضو دائمی
  تاریخ عضویت
  Jan 2006
  ارسالها
  85

  پیشفرض

  يه سوال :
  چرا دخترها اگر كسي رو دوست داشته باشن هيچ وقت نميان به طرفشون بگن؟ و در پي اينها از كجا بايد بفهميم دختري كسي رو دوست داره اون كه هيچ وقت نمياد به طرفش بگه پس بايد از كجا فهميد؟

 8. #18
  فروزنده آفلاین است عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2005
  ارسالها
  252

  پیشفرض

  براي اينكه تجربه ثابت كرده كه آقايون دوست دارند خودشون چيزي رو به دست بيارند و وقتي دوستي از طرف يه دختر پيشنهاد ميشه انگار از مجراي متداولش ارتباط شروع نشده و اين خصوصيت رو دخترها خيلي سريع ميفهمند به همه اينها اضافه كن فرهنگ و تربيت و عادتها و سنتهاي اجتماعيمون رو كه هميشه شروع ارتباط از جانب پسر موجهه ولي از جانب دختر سبكي معني ميشه خوب مسلما هيچ دختري دوست نداره اگه به پسري علاقه منده خلاف تصور معمول رفتار كنه و خودشو اصطلاحا كوچيك كنه ضمنا اينو اضافه كنم كه همه چيزهاپي كه وجود داره و تمام تصورات و اموزه هاي تربيتي ما الزاما درست نيست كه يكيشم همينه . اما وقتي يك باور تو فرهنگ و عادات زندگي ما جا ميفته عوض كردنش خيلي سخته .اما در هر حال همه اينها كليه و هر كس ميتونه به شخصا در مورد روابطش با شخص ديگه تصميم گيري و رفتاركنه و زياد به باورهاي معمول دور و برش اهميت نده .

 9. #19
  tadayoni آفلاین است عضو دائمی
  تاریخ عضویت
  Jan 2006
  ارسالها
  85

  پیشفرض

  ممنون فروزنده.
  فقط يك سوال مونده :
  من عاشق يه دختري هستم كه خيلي دوسش دارم يعني تا اونجايي كه خودم از حاله خودم خبر دارم اين رو مطمئن هستم كه بدون اون نميتونم زندگي كنم اما نميدونم بايد چه جوري پا پيش بذارم راستش يه جورايى خجالت ميكشم بهش بگم.در ضمن نميدونم اصلا اون نسبت به من چه فكرايي ميكنه و ... .
  شما ميگيد چي كار كنم؟
  لطفا هر كي جواب اين سوال رو ميدونه بگه .
  ممنون.

 10. #20
  فروزنده آفلاین است عضو فعال
  تاریخ عضویت
  Nov 2005
  ارسالها
  252

  پیشفرض

  بسيار سفر بايد تا پخته شود خامي
  تجربه به شما ياد خواهد داد چطور معاشرت كنيد كه هم به خواست و مطرح كردن احساستون برسيد و هم آمادگي لازم براي طرحش رو داشته باشيد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت