جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع
Like Tree2Likes
 • 1 Post By دکتر نادر
 • 1 Post By دکتر نادر

موضوع: چرا معمولا خانم های زیبا رو با مردهای بدقیافه مشاهده می شوند

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض چرا معمولا خانم های زیبا رو با مردهای بدقیافه مشاهده می شوند

  دیو و دلبر همیشه در کنار هم هستند...


  در این قسمت من می خواهیم به آقایون پاسخ دهم که چرا معمولا خانم های زیبا رو با مردهایی که قیافه های خیلی بد یا معمولی دارند مشاهده می کنند.  این موضوع از قدیم الایام همیشه سوال بوده که چرا خانم هـای زیـبا با مردهای بدقیافه آشنا میگردند؟ اجازه دهید تا من آن را بـرایتان روشـن کـنـم. ایـن سؤال بیـشـتر در میان آقـایون رواج دارد تـا خـانـم هـا. خانم ها خودشان به خوبی مـی دانـنـد کـه چـرا تـرجیـح مـــی دهند با یک مرد با چهره معمولی ارتباط برقرار کنند تا با یک مدل!
  سؤال خانم ها دقیقا عکس آقایون است: چرا مردهای زیبا بـا زنـهای زشت ارتباط برقرار می کنند؟ اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم شاید جواب چندان خوشایندی نداشته بـاشیـم امـا مـردهـا بـر ایـن باورند که اندام زیبا، قیافه بد را جبران میـکند و به همین دلیل دیگر کسی برای چهره های زیبا اهمیت قائل نیست.
  اما در این قسمت من می خواهیم به آقایون پاسخ دهم که چرا معمولا خانم های زیبا رو با مردهایی که قیافه های خیلی بد یا معمولی دارند مشاهده می کنند. یکی از خبرنگاران ما چندی پیش پاسخ خانم ها را در این زمینه داده بود و حالا بهتر است خانم ها آرام باشند، چون می خواهیم به آقایون جواب دهیم. بهتر است اینطور بگوییم که هر مطلبی را می توان از چند نقطه نظر بررسی کرد: دیدگاه خانم ها، دیدگاه آقایون و حقیقت.
  ● بقای زیبا ترین
  هر کسی دوست دارد به زیبایی شریک زندگی خود افتخار کند – با این وجود چرا هیچ مردی دوست ندارد با آنجلینا جولی و هیچ زنی با برد پیت نامزد کند؟ - بیشتر افراد بدشان نمی آید که شوهرهای فوق العاده جذابی داشته باشند اما حقیقت این است که پیدا کردن مردی که هم زیبا باشد و هم خوش اخلاق کار بسیار دشواری است.
  خیلی دشوار است که بتوانیم هر دو خصوصیت را در یک مرد پیدا کنیم و آقایونی که هر دو خصوصیت را با هم داشته باشند جز اقلیت بوده و بسیار کمیاب می باشند. فکر میکنم خانم ها خودشان متوجه شده اند که یافتن مردی که هم زیبا باشد و هم با او راحت باشند غیر ممکن است. پیشنهاد ما به خانم هایی که چنین مردی را پیدا کرده اند این است که سفت به او بچسبند!
  نتیجه چیست؟ خانم ها مجبور می شوند که از بین شخصیت و ظاهر فرد یکی را انتخاب کنند. نتیجه این می شود که با کسی رابطه برقرار کنند که ظاهر خوبی ندارد اما خصوصیات اخلاقی خوبی دارد یا اینکه با کسی باشند که به هیچ وجه برخورد خوبی با او ندارد اما از نظر زیبایی چیزی از تام کروز کم ندارد.
  مشکل مردهای خوش قیافه چیست؟ تنها موضوع این است که آنها می دانند چهره زیبایی دارند. همه افراد، چه در دوران مدرسه، چه در خیابان، محل کار و ... به آنها توجه می کنند. همه به آنها اهمیت می دهند و به همین دلیل وقت و انرژی زیادی را صرف درست کردن خودشان می کنند و به هیچ چیز دیگری نیز توجه نمی کنند.
  ● هدیه های آماده
  در این حالت آقایون فوق العاده خوش سیما از خانم ها انتظار دارند که دنبالشان راه بیفتند. آنها انتظار دارند خانم ها برایشان غش و ضعف کنند، برای رسیدن به آنها مبارزه کنند و از آنها تقاضا کنند تا همراهشان به خانه روند. آنها تصور می کنند که هدیه های آماده خدایی هستند؛ اما اگر اینطور فکر می کنند باید بدانند که خانم ها این هدیه را نمی پذیرند و آنرا پس فرستند.
  به این دلیل که مردهای خوش سیما بیشتر وقتشان را صرف درست کردن خودشان می کنند دیگر وقتی برایشان نمی دانند که به خوبی با نامزدهای خود رفتار کنند و ارزش و احترامی را که خانم انتظار دارد به او بدهند. آنها می پندارند که چون بسیاری از خانم ها در خیابان توجه خاصی به آنها دارند هر زنی که با آنها نامزد می کند خیلی خوش شانس بوده که یک چنین موقعیتی نصیبش شده. آنها همچنین تصور می کنند که اگر برای بار دیگر مجرد شوند و بخواهند کسی را انتخاب کنند تمام خانم ها در مقابلشان صف کشیده و سعی می کنند او را برای خودشان تصاحب کنند.
  از سوی دیگر آقایونی که چهره هایشان نسبتا زیبا نیست به اندازه گروه اول خودخواه نبوده و عشق خود را با تواضع نثار همسرانشان می کنند. خانم های زیبا رو می دانند که مردهایی که کمتر خوش قیافه هستند آنها در مرکز زندگی خود قرار می دهند و این تنها چیزی است که یک خانم از همسر خود انتظار دارد. خانم ها این مطلب را هم میدانند که کمبود زیبایی در این مردان آنها را وادار می کند که در جستجوی خانمی باشند که زیباست تا از طریق بتوانند کمبود خود را جبران کنند.
  چنین مردهایی با خانم های زیبا رو به درستی رفتار می کنند و بیشترین عشق و احترامی را که در توان دارند نثار آنها می کنند. مردهای بد قیافه به خوبی می دانند که اگر بار دیگر مجرد شوند احتمال کمی وجود دارد که بتواندد خانم زیبا رویی را انتخاب کنند و مثل کسی که کارت های بیسبال جمع می کند به نامزد زیبای خود می چسبند و نمی خواهند آنها را از دست بدهند.
  ● بی توجهی به زیبایی
  به ندرت می توان یک مرد خوش قیافه را در کنار یک خانم زیبا رو دید (البته بجز برد پیت و جولیا رابرتز). در عوض همیشه خانم های بسیار زیبا را در کنار مردهای بد قیافه میبینیم. شاید بعضی ها بگویند خانم ها فقط به دنبال پول طرف مقابل هستند. اما اگر بخواهید بهانه بیاورید می توانید با یک چنین چیزهایی خودتان را قانع کنید.
  خانم های زیبا می دانند که به اندازه کافی چهره های جذابی دارند و به همین دلیل به مردی نیاز ندارند تا این نیاز آنها را برایشان برآورده سازد. این دسته از خانم ها به اندازه کافی اعتماد و اطمینان به خودشان دارند نیازی ندارند که یک مرد خوق سیما به آنها دلداری دهد.
  ● یک راز
  حقیقت اینجاست که خانم ها دوست دارند مرد زندگیشان عیب هایی داشته باشد مثلا بینی بزرگی داشته باشد، جای زخم در زیر چانه خود داشته باشد چرا که این موارد به فریبندگی او می افزاید. اما در مقابل یک مرد خوش سیما هیچ جاذبه خاصی ندارد و خسته کننده و ملال آور می باشد.
  بنابراین رای نهایی چیست؟ شاید عده ای این ضرب المثل قدیمی را که می گوید: "علف باید به دهن بزی شیرین باشه" را قدری کلیشه ای بدانند اما باور کنید که تنها دلیل قانع کننده برای زوج های نامتناسبی که هر کدام از ما در طول روز با آنها برخورد داریم همین مثل قدیمی می باشد. تا آن موقع؛ اگر شما پیش روی نامزد خود در مقابل آینه نایستید و شروع نکنید به ژل زدن موها همه چیز روند خوبی دارد و زندگی خوبی خواهید داشت.
  کلوب
  MohoMo likes this.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  عکس هاي5 مرد زشت و معروف به همراه همسران زيباي خود

  Pictures: Top 10 famous ugly men with beautiful women in tow
  mirror.co.uk
  فایل پیوست فایل پیوست
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  چرا خانم های زیبا با مردهای بدقیافه ازدواج می کنند؟

  از آنجا که خانم ها دنبال مردی برای زندگی هستند ممکن است کسی را انتخاب کنند که از نظر ظاهری پایینتر از آنها باشد. تحقیقات جدید نشان می دهد که ازدواج هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام تر و مثبت تر است.

  تصور محققان از دلیل آن این است که مردها اهمیت زیادی به زیبایی می دهند درحالیکه خانم ها بیشتر می خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آنها حمایت کند.

  محققان قبول دارند که مسئله زیبایی بسیار شخصی و نسبی است اما تحقیقات نشان می دهد که استانداردهای عمومی برای زیبایی وجود دارد مثل چشمان درشت، داشتن صورت متقارن، و بیبی فیس بودن و یک نسبت خاص برای دورسینه و دور لگن.

  تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می شوند و وقتی با هم رابطه برقرار می کنند، رابطه شان بسیار عالی خواهد شد. اما این تحقیقات عموماً مبنی بر زوج های جوان است و نشان می دهد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش جذابیت ظاهری در ارتباطات رسمی تر و باقاعده تر مثل ازدواج تقریباً یک راز است.

  یک تحقیق جدید نشان می دهد که ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.

  زوج های ...

  این تیم تحقیقاتی 82 زوج که طی شش ماه قبل ازدواج کرده بودند و حدود 3 سال قبل از ازدواج با هم رابطه داشتند را ارزیابی کرد. شرکت کننده های تحقیق بین 20 تا 25 سال سن داشتند.

  محققان گفتگوی هر زوج درمورد یک مشکل شخصی را به مدت 10 دقیقه فیلمبرداری کردند. فیلم ها بعداً از این جهت ارزیابی شد که آیا زوج ها درمورد مشکلشان یکدیگر را حمایت می کردند و پشت هم را داشتند یا نه. این مشکلات مسائلی از قبیل تصمیم به داشتن تغذیه سالمتر، شروع یک کار جدید و ورزش بیشتر را شامل می شد.

  یک شوهر منفی احتمالاً در چنین موقعیتی می گوید، "این مشکل توست و خودت باید حلش کنی". اما یک شوهر مثبت خواهد گفت، "من با توام، کاری از دستم برمیاد برات انجام بدم؟"

  یک گروه از محققان جذابیت های ظاهری هر زوج را بین 1 تا 10 کدگذاری کردند که عدد 10 بهترین و کامل ترین ظاهر را نشان می داد. تقریباً در یک سوم زوج ها، زیبایی زن ها بیشتر بوده، در یک سوم جذابیت مرد بیشتر بوده و سایر زو ج ها ظاهری تقریباً هم ردیف داشتند.

  به طور کل، در مواردی که زن ظاهر بهتری نسبت به مرد داشت، زن و مرد مثبت تر رفتار می کردند.

  نتیجه این تحقیق بسیار منطقی به نظر می رسد. مردها حساسیت زیادی به زیبایی خانم ها دارند. زن ها بیشتر به قد و درآمد مردها اهمیت می دهند.

  در زوج هایی که مرد ظاهر بهتری نسبت به زن داشت، هر دو طرف چندان حمایت کننده نبودند. یکی از محققان این تحقیق می گوید که زن ها معمولاً درجه حمایتی که از طرف مرد دریافت می کنند را به خود او منعکس می کنند. مردی که ظاهر پایینتری نسبت به زن خود دارد، چیزی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشته در اختیار دارد به همین خاطر همه تلاشش را می کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.

  مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارد، طبیعتاً به زن هایی زیباتر از همسر کنونیشان دسترسی دارند و ایده مرغ همسایه غازه ممکن است باعث کمتر کردن تعهد آنها نسبت به ازدواجشان شود.

  محققان عقیده دارند که جذابیت ظاهری شوهرها برای خانم ها اهمیت چندانی ندارد، درعوض زن ها به دنبال مردهایی هستند که بتوانند به خوبی از آنها حمایت کنند.

  پس به نظر می رسد که آن ازدواج ناجور و نابرابر ازدواج عالی باشد.
  MohoMo likes this.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت