جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
Like Tree2Likes
 • 1 Post By دکتر سید حمید سجاد
 • 1 Post By دکتر سید حمید سجاد

موضوع: جذاب بودن (مقالات )

 1. #1
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض جذاب بودن (مقالات )

  معيارهاي زنانه و مردانه جذابيت
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=10123


  آنهايي که اندام‌هاي کشيده‌تري دارند، جذاب‌تر به نظر مي‌رسند
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=10312

  چه كسي زيباتر است؟
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=10510
  MohoMo likes this.

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  خصوصيات يك چهره زيبا
  گلرخ ثريا
  جذابيت، جواني، زيبايي از يك صورت تصويري ماندگار و زيبا مي‌سازند. اما چرا مي‌گويند يك صورت زيبا و ديگري نازيباست؟ زيبايي چيست و چه صورت‌هايي زيبا شناخته مي‌شوند؟ جراحان و متخصصان زيبايي چه تغييراتي در چهره به وجود مي‌آورند كه آن را جذاب و زيبا مي‌سازند؟

  آنها كه زيبا هستند
  برداشت و مفهوم زيبايي در جوامع گوناگون بسيار متفاوت است. تبليغات رسانه‌هاي گروهي، فيلم‌ها و نوشته‌ها نيز بر معيارهاي ما از زيبايي موثر خواهند بود. به عنوان مثال بيني پهن در جامعه ما زيبا نيست ولي در كشور گينه نماد زيبايي و جذابيت است. يا در بسياري از كشورهاي اروپايي و امريكايي و كشور خودمان، دندان‌هايي سفيد و رديف زيبا به نظر مي‌رسند ولي در بعضي كشورهاي افريقايي سياه كردن همه دندان‌ها با مواد رنگي و شيميايي خاص، گامي در جهت زيباتر شدن به شمار مي‌رود. زيبايي به مجموعه‌اي از خصوصيات گفته مي‌شود كه احساس خوشايندي را در ذهن به وجود آورند و باعث جذابيت شوند. به زبان ديگر هر چه صورت يك فرد به ظاهر انساني نزديك‌تر باشد، زيباتر به نظر مي‌رسد. هر چه يك صورت با طبيعت هماهنگي و توازن بيشتري داشته باشد، جذابيت افزون‌تري خواهد داشت چون سلامت، زنده بودن و شادي و خوبي را به نمايش مي‌گذارد.

  زيبايي از نگاه جامعه
  زيبايي ظاهري فرد اثرات زيادي در روابط اجتماعي فرد و تاثير او بر اطرافيانش در جامعه خواهد داشت. حقيقت اين است كه بيشتر ما در برخورد اول با يك شخص غريبه، زيبايي ظاهري فرد را ملاكي براي ارزيابي شخصيت او قرار مي‌دهيم. نتايج يك تحقيق كه در يكي از دانشگاه‌هاي لندن انجام شد، نشان داد كه از ميان 11 هزار فردي كه مورد مطالعه قرار گرفته بودند، افرادي كه زيبايي ظاهري بيشتري داشتند، درآمدي بيش از ديگران كسب مي‌كردند و كساني كه زيبايي ظاهري كمتري داشتند 13درصد درآمد كمتري از ديگران داشتند. محققان اعتقاد دارند علت اين پديده اعتماد به نفسي است كه زيبايي ظاهري به شخص مي‌بخشد تا در موقعيت‌هاي شغلي و اجتماعي موثرتر و مطمئن‌تر عمل كند، بعضي اعتقاد دارند زيبايي ظاهري به فرد اين امكان را مي‌دهد كه از منافع و امكانات جامعه بيشتر استفاده كند به عنوان مثال، شغل بهتري كسب كند، و در حرفه خود پيشرفت كند و يا بتواند شريك زندگي مناسب‌تري انتخاب كند.

  خصوصيات يك چهره زيبا
  گر چه مي‌گويند <زيبايي بايد در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان مي‌نگري>، مطالعات علمي نشان داده‌اند، چهره‌هايي كه به نظر ما زيبا و جذاب به نظر مي‌رسند، ويژگي‌هاي خاصي دارند كه اين ويژگي‌ها را در 3 گروه اصلي مي‌توان جاي داد: )1 سلامت و تندرستي، ) 2زيبايي، )3 حالتي از معصوميت چهره كودكان
  همچنين تحقيقات علمي و روان‌شناسي در جامعه امروز جهان، معيارهاي خاصي را براي چهره زيبا در نظر مي‌گيرند كه البته مطلق نيستند. آكادمي جراحي زيبايي امريكا، مشخصات يك چهره زيبا براي خانم‌ها را پوست كمي برنزه و نه رنگ پريده، صورتي باريك و بدون چربي اضافه، لب‌هاي پر، ابروهاي پر و تيره، مژه‌هاي بلند و باريك، گونه‌هاي برجسته، پلك‌هاي باريك، بيني باريك، پوست شفاف و كشيده و بدون چين و چروك، دندان‌هاي سفيد و مرتب، چشم‌هاي درشت و شفاف، پيشاني بلند، در نظر مي‌گيرند در مقابل ويژگي‌هاي يك چهره زيبا براي آقايان؛ پوست تيره‌تر و سبزه، صورت جمع‌وجور و باريك با چربي‌كم، لب‌هاي قرينه، ابروهاي تيره و مژه‌هاي پر، پهن‌تر بودن نيمه فوقاني صورت نسبت به نيمه تحتاني، چانه برجسته كه نشاندهنده قدرت مرد است، فك پايين قوي و بازاويه‌‌هاي مشخص، ابروهاي پر و تيره، شيار بين‌ بيني و لب كم‌عمق و پلك‌هاي نازك، است. اين معيارها در جامعه‌هاي مختلف ممكن است كمي متفاوت باشد و سليقه شخصي افراد مختلف نيز بر معيارهاي ذهني آنها از يك چهره زيبا موثر است ولي با وجود اين، اصول و معيارهاي زيبايي انسان در طول تاريخ و تا به امروز ثابت باقي مانده است.

  عدد طلايي
  مطالعات دانشمندان و اندازه‌گيري عناصر زيباي طبيعت مانند گل‌ها، حشرات و پرندگان نشان مي‌دهد كه هميشه يك نسبت طلايي و يك عدد مشخصي بين ابعاد عناصر زيباي طبيعت وجود دارد. و اين عدد 1/618 است. اين نسبت در ابعاد چهره انسان و همچنين چشم‌انداز دندان‌ها هنگام لبخند زدن رعايت شده است. به اين شكل كه صورت‌هايي كه موزون و هماهنگ به نظر مي‌رسند، نسبت طول به عرضشان 1/618 است و همچنين اگر يك فرد يك <لبخند زيبا> داشته باشد، اين نسبت به نوعي در نماي دندان‌هايش رعايت شده است. نسبت طلايي در گلبرگ‌هاي گل‌ها و اندازه‌هاي بدن حشرات و حلزون‌ها نيز خود را نشان مي‌دهد.

  ناقرينگي زيبا
  اگر از يك صورت عكسي تهيه كرده و به وسيله فتوشاپ آن عكس را نصف كنيم و تلاش كنيم با استفاده از عكس يك نيمه صورت نيمه ديگر را ترسيم كنيم مشاهده مي‌كنيم عكس حاضر با صورت طبيعي تفاوت دارد و اين نشان مي‌دهد كه صورت انسان دقيقا قرينه نيست.

  هر چهره‌اي با لبخند زيبا نيست
  علاوه بر اجزاء صورت، حالت‌هاي صورت نيز بر جذابيت چهره اثر مستقيمي دارند. حالت‌هايي از چهره وجود دارند كه با آن چهره جذاب است و حالت‌هايي وجود دارد كه جذابيت چهره را مي‌كاهد. به‌عنوان مثال آكادمي زيبايي امريكا معتقد است <كه هر چهره‌اي الزاما با لبخند زيبا نيست.> چهره‌هايي كه حالت‌هايي از شادي، انرژي و آشنايي و خودماني بودن را به نمايش مي‌گذارند، جذاب‌تر به نظر مي‌رسند.

  بمبي ساعتي درون چهره زيبا
  پيري، بزرگ‌ترين دشمن يك چهره زيبا است كه زيباترين چهره‌ها را به تاراج غارتگري خود مي‌برد. با پير شدن، پوست قابليت كشش خود را از دست مي‌دهد و چشماني درشت و پلك‌هاي باريك جاي خود را به پلك‌هايي افتاده و چشماني كه رد پاي پيري بر آن به جاي مانده است مي‌دهند گر چه تكنيك‌هاي جراحي مدرن زمان انفجار اين بمب ساعتي را به تعويق مي‌اندازند، ولي هنوز نتوانسته‌اند آن را به طور كامل از كار بيندازند

  به نقل از هفته نامه سلامت
  MohoMo likes this.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت