جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: پرکاری تیروئید - ید رادیو اکتیو خوراکی

elham.s آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پرکاری تیروئید - ید رادیو اکتیو خوراکی

با عرض سلام من 25 ساله هستم و به مدت 6 سال تیروئید پرکار دارم و تو این مدت اضافه وزن پیدا کردم و وزنم ثابت مونده و قرص متی مازول مصرف میکنم و به دستور پزشکم حدود 10 روز پیش 12 میل ید رادیو اکتیو خوردم . تا تیروئیدم به کم کاری تبدیل شه . و حالا روزی 2 عدد متی مازول مصرف میکنم . سوالم از شما اینه که در چه صورت مجبور به خوردن ید هستیم ؟ و آیا این که من تا همیشه باید به مصرف قرص ادامه بدم ؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

علی رغم اینکه گفته می شود بیماران پرکاری تیروئید وزن کم می کنند اما مواردی که وزن اضافه می کنند هم کم دیده نمی شود چون گاهی اشتها بالا می رود و غذای بیشتری می خورند. از طرف دیگه در کسانی هم داروی ضد تیروئید هم مصرف می کنند افزایش وزن دیده شده. در این زمینه تحیقاتی انجام شده که ا میدواریم فرصتی باشه
    که در باره همه جوانب ارتباط تیروئید با وزن صحبت کنیم که مسئله پر طرفدار و شایع و در عین حال جالبی هست
    Weight Gain Follows Hyperthyroidism Treatment
    http://thyroid.about.com/cs/hyperthy...weightgain.htm
    Thyroid and Weight
    http://www.thyroid.org/patients/broc...and_Weight.pdf

اما اینکه چه زمان از ید رادیو اکتیو برای درمان پرکاری تیروئید استفاده می شود... می توان از آن هم به عنوان درمان اولیه و هم در مواردی مثل شما که داروهای معمول جواب نداده است استفاده شود.داروهای خوراکی از داروهای جدیدی هست که علم طب و داروسازی تقدیم بیماران کرده است.

برخلاف کم کاری تیروئید که باید تا آخر عمر دارو مصرف کنند پر کاری تیروئید اغلب قابل درمان است و ندرتا تهدید جدی برای حیات بیمار است.ولی خوب بطور کلی بستگی به علت داره.اگه بیماری گریو علت باشه متاسفانه در طی زمان بدتر می شود و مشکلاتی ( گاها جدی ) ایجاد می کند.

پر کاری تیروئید(مقالات و گزارشات)
    پر کاری تیروئید(مقالات و گزارشات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت