جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: عوارض استفاده از لووتیروکسین در درمان کم کاری تیروئید

bahman22 آفلاین است تازه وارد

Cool عوارض استفاده از لووتیروکسین در درمان کم کاری تیروئید

سلام خسته نباشید. میشه عوارض کامل استفاده از این دارو رو کامل ذکر کنید. من حدود 3سال هست که روزی نصف قرص لووتیروکسین مصرف میکنم، اما به جز مواقعی که عادت ماهانه هستم فکر نمیکنم بی دلیل عصبی بشم... حالا میشه بگید که آیا این عوارض برای همه یکسان هست یا نه؟ و آیا برای من مشکلی وجود داره یا خیر؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

با سلام

عوارض در دوز های بالا دیده می شود( بالای 100 میلی گرم در روز ) و اونچه که اعصاب مربوط می شود و در لیست عوارض احتمالی دارو گفته شده صرفا تحریک پذیری هست... به هر حال هرگونه مشکلی با مصرف دارو دارید با پزشک تجویز کننده در میان بگذارید تا راهکار مناسب را پیشنهاد دهند

عوارض‌ جانبي‌: عوارض‌ معمولا با مصرف‌مقادير بالاي‌ دارو ايجاد شده‌ و به‌ صورت‌درد آنژيني‌، آريتمي‌ قلبي‌، طپش‌ قلب‌،كرامپ‌هاي‌ عضلاني‌، تاكي‌ كاردي‌، اسهال‌،استفراغ‌، لرزش‌، بي‌قراري‌، تحريك‌پذيري‌،بي‌خوابي‌ سردرد، گرگرفتگي‌، تعريق‌،كاهش‌ وزن‌ و ضعف‌ عضلاني‌ بروزمي‌نمايد
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

bahman22 آفلاین است تازه وارد

Smile باز هم کم کاری تیروئید

با عرض سلام و خسته نباشید

از چه راهی میشه تشخیص داد که کم کاری تیروئید شخص دوره ای هست یا دائمی. چون یکی از دوستای من که کم کاری داشت بعد از یه مدت سر خود داروشو نخورد بعد 1 سال هم که آزمایش داد دیگه مشکلی نداشت، ولی آیا کار درستی که بیمار اول دارو رو قطع کنه یا روش مناسب تری هم وجود داره؟؟ باز هم از شما ممنونم.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

با سلام

خوشبختانه اين بيماري درمان پذير است اما درمان آن اكثرا بايد به طور كامل تا مادام‌العمر انجام شود. در موارد كمي از کم کاری تیروئید درمان مادام‌العمر ندارد و طبق تشخيص پزشك، مصرف داروهاي آنها در زمان خاص خود قطع خواهد شد

كم كاري تيروييد( مقالات)
    كم كاري تيروييد( مقالات)

حتما توجه دارید که ما صرفا در باب کلیات صحبت می کنیم.تنها پزشک معالج و مراقب می توانند در باره شخص شما و بیمار شما با توجه به وضع وی اظهار نظر کنند

طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 03-Dec-2008 انجام شده است
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت