قبل از آشپزي: توصيه مي‌كنيم اين غذا را روز پنجشنبه درست كنيد. وعده ناهار پنجشنبه به همراه شام آن، صبحانه فردايش و البته ناهار فردايش، مهم‌ترين وعده‌هاي غذايي زندگي ما محسوب مي‌شود، بنابراين تا دير نشده بجنبيد. سالاد روسي امروز مي‌تواند به رنگين شدن سفره شما كمك كند. پيشنهاد ما اين است در كنار اين سالاد غذايي سر سفره بگذاريد كه بخار كند، غذايي مناسب فصل سرما، اگر رمانتيك هستيد، حتما منظور ما را درك مي‌كنيد. روزهاي باراني را نبايد از دست داد.
توصيه: سالاد خوشمزه‌اي است، طعمي كه به‌دليل استفاده از شويد و پيازچه به دست مي‌آيد. مايونز از ساير اجزاي تشكيل دهنده اين سالاد است كه البته به آدم‌هاي فربه توصيه مي‌كنيم به جاي مايونز از ماست‌خامه‌اي و روغن زيتون استفاده كنند. فلاسفه عقيده دارند پس از پايان مرحله آماده‌سازي اين سالاد بايد ساكت بنشينيد تا فرد سالادخور بلافاصله به تعريف از سليقه و دست و پنجه شما بپردازد. در اين لحظه در صورت امكان كپي‌رايت فراموش نشود!
ملزومات:
سيب‌زميني استانبولي، 005 گرم
ماست خامه‌اي يا سس‌مايونز، نصف‌ليوان
شويد خرد شده تازه، 6 قاشق غذاخوري
پيازچه خيلي ريز شده، 4 قاشق غذاخوري
تربچه حلقه‌اي نازك شده، 5 عدد
نمك و فلفل و آبليمو و ساير افزودني‌ها، هر چقدر كه دوست داريد.
سليقه، يك كاميون
طرز تهيه: لازم به توضيح است كه قرار نيست در اين قسمت توضيح خاصي داده مي‌شود، چرا كه مشخص است بايد ملزومات را با هم مخلوط كنيم و سپس آن را فرو ببلعيم. البته هزار نكته باريك‌تر از مو همين جاست و فرق آشپز و غير آشپز در همين مرحله مشخص مي‌شود. مسلم است كه سيب‌زميني‌ها پس از آب‌پز شدن، بر اثر تماس با قاشق شما، له مي‌شوند. بنابراين بايد كمي صبر كنيم تا آنها سرد شده و سپس آنها را تكه كرد.
كمپلكس مورد نظر را در ظرفي بريزيد و سر سفره ببريد.
خارج از دستور: اضافه كردن كمي كالباس ژامبون مرغ و كمي خيارشور خرد شده مي‌تواند سالاد شما را پر و پيمان‌تر كند. البته در اين صورت سالاد تغيير ماهيت داده و به خوراكي ديگري تبديل مي‌شود كه مي‌توانيد به سليقه خودتان، روي آن اسم جديدي بگذاريد.
پيشنهاد: همين حالا شروع كنيد. تا دير نشده و اشتياقتان نسبت به آشپزي فروكش نكرده. براي خواندن بقيه صفحات وقت به اندازه كافي هست

هفته نامه سلامت